Registrace a zápis předmětů

Registrací předmětu vyjadřujete svůj zájem o tento předmět. Zároveň si tak můžete zajistit, že si ho budete moci zapsat.
Předměty se registrují v období Registrace předmětů a zapisují v obdobích Zápis předmětů a Změny v zápisu předmětů. Tato období naleznete v Harmonogramu období fakult.
Bezproblémové registrované předměty jsou vám automaticky zapsány, jakmile začne období Zápis předmětů.

Registrace předmětů

Registrace je i informace pro vyučující, kolik studentů má o předmět zájem. Podle počtu registrovaných studentů lze upravit počet vypsaných seminárních skupin nebo vybrat vhodně velkou přednáškovou místnost.
Registrace předmětů není nijak závazná. I pokud se vám předmět automaticky zapíše, můžete si jej odhlásit v obdobích Zápis předmětů a Změny v zápisu předmětů.

Registrační vlny

Některé předměty mají opravdu omezenou kapacitu a nelze ji škálovat dle zájmu studentů. V takovém případě rozhoduje čas registrace předmětů.
Aby byli zvýhodnění ti studenti, kteří se blíží ke konci svého studia a mají tak menší (možná poslední) příležitost si předmět zapsat, existuje systém registračních vln:
Čím déle studujete a čím více kreditů jste získali, tím dříve je pro vás otevřena registrace.
V prvních semestrech tedy vaše období Registrace předmětů začíná o několik dní později, než je uvedno v harmonogramu.

Bezproblémové registrace

Předmět si můžete registrovat i nad kapacitu. Vaše pořadí se uloží a pokud někdo před vámi svou registraci zruší, je možné, že se do kapacity ještě vejdete.
Pokud jste se vešli do kapacity a máte splněné prerekvizity, vaše registrace je bezproblémová a registrované předměty vám budou automaticky zapsány na začátku období Zápisu předmětů. Ostatní předměty z registrační dávky vám zapsány nebudou, ale stále je možnost, že se místo uvolní a budete si je moci zapsat.

Výhodou registrace také je, že předměty jsou vám zapsány již o půlnoci dne začátku období Zápisu předmětů. Ruční zápis předmětů je spuštěn typicky v 17:00 a v 18:00 následuje spuštění Zápisu do seminárních skupin.
Můžete tedy řešit až seminární skupiny v 18:00 a nemusíte už od pěti honem dozapisovávat své předměty.

Zápis předmětů

V období Zápis předmětů je již znám rozvrh i finální kapacity předmětů a studenti si tak sestavují rozvrh pro svůj semestr.
V rozvrhu byste měli mít pouze to, co opravdu budete stíhat absolvovat. Ujasněte si zejména, kde je povinná účast, kde výuka probíhá a kolik času vám zaberou přesuny.

Změny v zápisu předmětů

Prvních 14 dní semestru máte na to, abyste si předměty vyzkoušeli a v případě, že nesplňují vaše očekávání, si jejich zápis můžete prostě zrušit. Případně si můžete ještě zapsat nějaké nové. Nejpozději na konci období Změny v zápisu předmětů nezapomeňte v Isu potvrdit své aktuálně zapsané předměty. Studentem naposled potvrzený seznam zapsaných předmětů je závazný: tyto předměty si již nelze zrušit.

Podrobně o registraci a zápisu předmětů naleznete ve Studijním a zkušebním řádu MU, článek 11.