Bakalářská stáž - Programování


 • Hlavním účelem Bakalářské stáže je získat reálné pracovní zkušenosti.
 • Za úspěšně dokončený projekt získáš 25 kreditů.
 • K úspěšnému absolvovaní stáže musíš splnit tyto dílčí kroky:
 • Najdi si stáž
 • Vyplň návrh stáže a požádej o souhlas
 • Vlož protokol o přijetí
 • Odevzdej průběžnou dokumentaci
 • Uzavři stáž vložením finální dokumentace

Jakou práci hledat?

Najdi práci, jejíž náplň tě zaujme a souvisí s informatikou. Na stáži se můžeš uplatnit jako programátor, vývojář, tester nebo správce počítačových a informačních systémů. Ve firmě musíš mít garanta, který splňuje podmínku dosažení vysokoškolského vzdělání a min. tří let praxe v souvisejícím oboru od absolvování studia.

SB100 stáž absolvuješ v jednom semestru. Se stáží v semestru Podzim můžeš začít nejdříve 1.7., se stáží v semestru Jaro můžeš začít nejdříve 1.1. Stáž trvá 12 týdnů (min. 480 hod) a celá proběhne v jedné organizaci. Stáž musí být alespoň z poloviny absolvována ve výukovém období semestru, ve kterém je zapsána.

Začátek stáže

Doporučujeme spojit dvě povinnosti do jedné, a kromě stáže také psát ve firmě bakalářskou práci. Mezi nejzkušenější a nejvstřícnější firmy v tomto ohledu patří Red Hat, InQool, Oracle, a Monet+.

Stáž můžeš absolvovat i v zahraničí a využít Erasmus a jiné programy, nebo jako freemover - vlastní dohoda i finance. Zaregistruj si Bakalářská stáž SB100 a důkladně se seznam s informacemi v sylabu předmětu. Před začátkem stáže - nejlépe než začneš pracovat, ale nejpozději do 14 dní od počátečního data - nahrej do složky Vyplněné návrhy stáže ve Studijních materiálech vyplněný návrh stáže (formulář najdeš ve Studijních materiálech, to platí i o všech následujících dokumentech) a v době zápisů (viz Harmonogram) požádej v IS o souhlas se zápisem předmětu.

Absolvuj stáž

 • V dané době po zápise předmětu podáváš už prostřednictvím Odevzdávárny Protokol o přijetí podepsaný zástupcem firmy.
 • Vyhodnocuj svou práci průběžně, více se tak naučíš a psaní technické zprávy bude pro tebe mnohem snažší.
 • V průběhu stáže budeš dodávat dokumenty, jejich osnovu a formulář nalezneš ve Studijních materiálech předmětu: výkaz práce v .xlsx a průběžnou zprávu ze stáže.
 • Nastanou-li se stáží jakékoliv problémy a hrozilo by nesplnění požadavků, bezprostředně kontaktuj koordinátorku!

Uzavři stáž

Stáž končí odevzdáním závěrečné technické zprávy (osnova ve Studijních materiálech zvoleného předmětu), kompletního výkazu a formulací všech zkušeností do prezentace. Protokol o absolvování Ti potvrdí garant za firmu.

FAQ

Musím si vybírat jen ze členských firem SPP?
Ne, odebírat novinky z SPP - zajímavá pracovní místa pro studenty - je určitě užitečné, ale najít místo můžeš v jakékoliv firmě, která se zabývá IT, dokonce je možné stáž absolvovat v zahraničí. Firmy v CERITu jsou blízko a nevylučujeme ani praxi přímo v nějaké laboratoři na fakultě.

Existují na firmu nějaká omezení?
Ano, stáž Vám nebude schválena, pokud bude zjištěn střet zájmů (pro příklad: garantem je bratr nebo majitelem rodič apod.). Stáž také nemůžete absolvovat jako OSVČ, i tak je právních forem na výběr dost.

Kde se dozvím ke stážím víc?
Přímo u předmětu na následující období najdete i bez registrace jak formuláře, tak prezentaci Informace a harmonogram, kde je vše podstatné k dispozici, ačkoli třeba ještě nemáte předmět zaregistrovaný. Co nenajdeš, můžeš řešit přímo s koordinátorkou.


Koordinátorka stáží

Alena Hooperová
hooperova@fi.muni.cz

Tel.č.: +420549494641Nevíte si rady s hledáním práce?

Můžete využít služeb Kariérního centra
a nabídky JobCheckIN MU


Pracovní nabídky:


Stáže proběhly například:

RED HAT

SAP

HONEYWELL

INQOOL

INVASYS

GOODDATA