Welcome

Vítejte na Dni s průmyslovými partnery Fakulty informatiky

 Termín: čtvrtek 19. 5. 2022

TEMATICKÉ BLOKYposluchárna D3
STÁNKYpřízemí budovy D + vstupní foyer
WORKSHOPYbudova A

Den s průmyslovými partnery je celodenní akce, která nabízí studentům a dalším zájemcům o dění na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity (FI MU) možnost seznámit se s tím, jak probíhá spolupráce FI MU s firmami v SPP (Sdružení průmyslových partnerů FI) a dozvědět se tak více o možnostech jak se aktivně zapojit do propojení univerzity se světem praxe a jak ze spolupráce těžit. Více o společných aktivitách v rámci SPP najdete na stránce výroční zprávy za rok 2021.

V případě zájmu o některý z workshopů je třeba se registrovat na odkazu příslušného workshopu.

Novinkou na Dni SPP je soutěž společnosti TNS, o které se dozvíte v programu níže.

Organizační tým:
Dorota Jůvová (kontaktní osoba k programu)
Barbora Bühnová (proděkanka pro vztahy s průmyslem)

Program průběžně aktualizujeme.


PROGRAM

DOPOLEDNÍ BLOKY – posluchárna D3

9:00 – 9:10
Zahájení a organizace dne
Předání certifikátů finalistům 11. ročníku Soutěže pro talentované studenty FI

9:10 – 10:15
Blok 1 (English) Panel discussion: Innovation and R&D in partner companies - lessons and future directions
Moderuje: Barbora Bühnová, Proděkanka pro vztahy s průmyslem, FI MU
10:30 – 11:30
Blok 2 (Czech) Prezentace: Závěrečnou prací to nekončí - příběhy absolventů, kteří svou práci dále rozvinuli v praxi
Moderuje: Václav Matyáš, Proděkan pro vztahy s absolventy a celoživotní vzdělávání, FI MU

STÁNKY – přízemí budovy D + vstupní foyer

11:30 – 12:30 – dopolední představení firem na stáncích

  • Strategičtí partneři: InvaSys, Lexical Computing, Red Hat Czech
  • Partneři: Kyndryl, Monet+, Techniserv, Y Soft
  • SME partneři: Daite, Flowmon Networks, Logex, Novanta, Sanezoo, Seacomp, Tescan, Trusted Network Solutions
  • Další partneři: Stáže a CŽV na FI MU (Alena Hooperová)

ODPOLEDNÍ BLOKY – posluchárna D3

12:30 – 13:30
Blok 3 (Czech) Diskuze s odborníky: Využití umělé inteligence a analýzy velkých dat v praxi
Moderuje: Barbora Bühnová, Proděkanka pro vztahy s průmyslem, FI MU
13:45 – 14:45
Blok 4 (Czech) Panelová diskuze: Jaké znalosti a dovednosti jsou ceněné v praxi a studentům/absolventům často chybí
Moderuje: Tomáš Pitner, Akademický ředitel CERIT, laboratoř Lasaris, FI MU

STÁNKY – přízemí budovy D + vstupní foyer

14:45 – 15:45 – odpolední představení firem na stáncích

  • Strategičtí partneři: Konica Minolta
  • Partneři: AT&T, Honeywell, InQool, Kentico Software, Oracle-NetSuite
  • SME partneři: Adacta, BiQ Bluesoft, GoodData, Nexa Technologies (Setco), NXP Semiconductors, Safetica
  • Další partneři: NÚKIB

WORKSHOPY

13:00 – 17:45 – workshopy jsou pořádané firmami a je potřeba se na ně zaregistrovat. Veškeré informace k workshopům jsou dostupné na jednotlivých odkazech.

ONLINE
HYBRIDNĚ
PREZENČNĚ
  • Kariérní centrum MU (Czech, 13:00 – 14:00, A218): Jak zvolit ideální pracovní příležitost? informace (na workshop je možné přijít bez registrace)
  • Lexical Computing (Czech/English, 15:30 – 16:30, A220): Using Linux for text processing informace a registrace
  • Tescan (Czech/English, 15:00 – 16:30, A320): Docker na CICD informace a registrace
  • Trusted Network Solutions (Czech, 15:15 – 16:00, A319, informace k související soutěži níže): Analýza úspěšného phishing útoku na české uživatele – v rámci workshopu proběhne analýza zaslaných e-mailových phishing zpráv v rámci soutěže o nejpřesvědčivější phishing. Následně proběhne sdílení zkušenosti na základě zkušenosti získaných z reálných testu odolnosti uživatelů. Dozvíte se zajímavé postřehy z phishing, vishing a fyzických průniků, jak se realita liší od filmů a jak se spolehlivě dostanete do jakékoliv budovy. Vstup na workshop je volný pro všechny, kteří o tyto informace mají zájem.

SOUTĚŽ společnosti Trusted Network Solutions

Soutěž nové generace pentesterů*ek o nejpřesvědčivější phishing

Trusted Network Solutions, a.s. vyhlašuje soutěž o nejpřesvědčivější phishing. Vašim úkolem bude sestavit věrohodný phishing, kterým přesvědčíte uživatele k vykonání vámi zamýšlené akce, která bude simulovat průnik do interní sítě organizace. Soutěží se o zajímavé ceny od výrobce Hak5 a možnost stáže v TNS.

Pravidla a zadání ZDE


VYSTUPUJÍCÍ


Barbora Bühnová (foto)

Barbora Bühnová
Proděkanka pro vztahy s průmyslem, FI MU

Bára Bühnová je docentkou a proděkankou na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity (FI MU), kde se věnuje výzkumu technologií v oblasti softwarových architektur a kritických infrastruktur. Na FI MU vede Sdružení průmyslových partnerů a koordinuje aktivity pro středoškoláky. Mimo FI MU se podílí na organizaci řady mezinárodních konferenci a působí v neziskové organizaci Czechitas.

Václav Matyáš (foto)

Václav Matyáš
Proděkan pro vztahy s absolventy a celoživotní vzdělávání, laboratoř CRoCS, FI MU

Vašek Matyáš je profesorem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a jejím proděkanem pro vztahy s absolventy a celoživotní vzdělávání. Věnuje se aplikované kryptografii, bezpečnosti IT a ochraně informačního soukromí. Podílel se na výzkumu a vývoji pro akademické, průmyslové i státní instituce v CZ, UK, US, IE, CH a CA, na vývoji Společných kritérií a norem ISO/IEC.

Tomáš Pitner (foto)

Tomáš Pitner
Akademický ředitel CERIT, laboratoř Lasaris, FI MU

Tomáš Pitner je spoluzakladatelem a akademickým ředitel centra CERIT na Fakultě informatiky. Věnuje se aplikovanému výzkumu a průmyslové spolupráci v oblasti kritických infrastruktur. Garantuje profesní studijní programy Kyberbezpečnost a Řízení služeb a kyberbezpečnosti. Dlouhodobě podporuje práci s mladými talenty.

Miloš Jakubíček (foto)

Miloš Jakubíček
CEO, Lexical Computing

Jako softwarový inženýr v oblasti zpracování přirozeného jazyka (NLP) se zaměřuje na efektivní zpracování velkých textových databází (korpusů) a analýzu morfologicky bohatých jazyků. Od roku 2008 se podílí na vývoji korpusového manažeru Sketch Engine. Tento produkt je vlajkovou lodí česko-britské společnosti Lexical Computing, kterou od roku 2015 vede v pozici CEO. Zároveň je výzkumným pracovníkem v laboratoři NLP na Fakultě informatiky MU, kde se věnuje morfosyntaktické analýze a její praktické aplikaci.

Radek Vokál (foto)

Radek Vokál
Senior Manager, Lead Product Manager for Insights for OpenShift, Red Hat Czech

Radek started working at Red Hat while still studying at Brno University of Technology. With the growth of the team in Brno, he picked up various responsibilities and eventually became engineering manager for a large portion of Red Hat Enterprise Linux development. Eventually he moved to OpenShift engineering and for last couple year, he's leading a small team of Product manager focused on value add service for OpenShift. Radek helped establish university relationship between Red Hat and university across Czech Republic. He's also being organizes conferences and various community events. This year Radek will celebrate 18 years at Red Hat.

Seyed Hashemi (foto)

Seyed Hashemi
Lead Member of Technical Staff, AT&T

Seyed Hashemi je jedním z vedoucích týmu společnosti AT&T pro výzkum a vývoj. Vede tým systémového inženýrství, který navrhuje a vyvíjí rozsáhlá řešení operačních systémů (OSS) pro AT&T mobility RAN, Transport a Core sítí. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti softwarové architektury, síťové architektury a navrhování řešení rozsáhlých automatizovaných systémů. Byl oceněn za svou práci při navrhování a budování softwarového řešení 5G OSS pro automatizaci návrhu a zavádění mobilních sítí 5G/LTE AT&T. Jeho současné zaměření je v oblasti digitální transformace tvz. “siloed” OSS řešení na hyper stupňovaný cloudový software jako architekturu řešení služeb (SaaS), aby byl umožněn 5G end-to-end Network Slice design a vývoj a v aplikaci umělé inteligence v řešení a nasazení sítě.

Petr Hujka (foto)

Petr Hujka
Senior director of software development, Oracle-NetSuite

Petr Hujka is senior director in the Infrastructure development group at Oracle NetSuite which is responsible for the core computing services that underpin NetSuite's highly reliable business cloud computing platform. He started his professional career as researcher in the field of automatic object detection in static images almost 20 years ago and he worked in various management roles in software development since then. He loves computers since early age and experienced stone age of home computing.

Petr Palas (foto)

Petr Palas
CEO & Founder, Kentico Software

Petr Palas je CEO a zakladatel Kentico Software. Kentico vytváří řešení pro práci s obsahem na webu a dalších kanálech. Od roku 2004 pomáhá zákazníkům ve 120 zemích vyprávět jejich příběhy v digitálním světě.

Vít Suchomel (foto)

Vít Suchomel
Softwarový vývojář, Lexical Computing

Vít Suchomel pracuje jako vývojář ve firmě Lexical Computing od roku 2011. Jeho hlavní pracovní náplní je získávání velkých textových dat (až sto miliard slov) z internetu v různých jazycích a jejich následné zpracování, např. filtrování spamu nebo žánrová klasifikace textů. Při své práci využívá poznatků získaných studiem oboru Umělá inteligence a zpracování přirozeného jazyka. Zkušenosti z praxe využil ve své dizertační práci zabývající se nástroji pro získávání a zpracování textů z internetu, kterou obhájil v roce 2020. V posledních letech také předává své zkušenosti několika studentům, kteří pod jeho vedením spolupracují s firmou Lexical Computing.

Marek Šanta (foto)

Marek Šanta
R&D @ GOAL SPORT Software, DAITE

Marek vystudoval Management kybernetické bezpečnosti na FI MU. Jeho touha obcházet překážky se však neomezuje jen na bezpečnostní opatření. Jako R&D ve společnosti GOAL SPORT Software je zodpovědný za výzkum různých technologií a jejich potenciálu „využití“ pro dané použití na maximum.

Kristína Zákopčanová (foto)

Kristína Zákopčanová
Data visualization designer and consultant

Kristína je designerka zaměřující se na vizuální komunikaci dat. Ve své práci pomáhá vědcům, odborníkům, či novinářům komunikovat informace srozumitelně a efektivně pomocí grafů, vizualizací a map. Vizualizaci se začala věnovat v rámci výzkumu v laboratoři Visitlab a dnes se tématu věnuje profesně jednak v projektu Fakta o klimatu, tak při práci v datové žurnalistice na iRozhlas.cz.

Václav Novotný (foto)

Václav Novotný
Principal Software Engineer, Y Soft

Václav Novotný is a Principal Software Engineer in the Y Soft R&D department. Heading up RQA (Robotic Quality Assurance) he is in charge of the robotic automation of the embedded systems project. Having graduated from studying Cybernetics at BUT FEKT, Vaclav describes himself as a programming enthusiast who focuses on microservice architecture in development efficiency, performance, and scalability. He designs and implements distributed systems including databases, frontend, UX, machine learning, and computer vision.

Roman Michel (foto)

Roman Michel
Development Manager, SAP

Roman začal s programováním ještě v éře osmibitových Atari. Během své kariéry díky působení v různě zaměřených týmech a rolích získal bohaté zkušenosti v celém životním cyklu aplikací - od inovací, přes vývoj až po maintenance. Posledních pět let se v SAP na pozici Development Manager věnuje vedení lidí a rozvoji jejich talentů. Jeho tým se angažuje v rozšiřování existujících aplikací a produktů o Machine Learning a v současnosti se rozrůstá o inovace a aplikaci AI v oblasti Proactive Maintenance.

Jiří Navrátil (foto)

Jirka začal svou kariéru už při studiu na VUT vlastním startupem, kde získal cenné zkušenosti. Připravil a prošel si životním cyklem několika vlastních produktů - od návrhu, přes vývoj až po maintenance. Zaměřil se zejména user-experience, jejíž význam se v prostředí velkých firem často přehlíží. Startupový styl práce následně využil a navazuje na něj v IBM Client Innovation Center v Brně, nyní Kyndryl, kde pracuje jako Data Engineer. Věnuje se návrhům informačních systémů a Data Science. Podporuje inovace a rád přináší nová řešení.

Marián Čamák (foto)

Marián Čamák
Senior Java developer, InQool

Majo vystudoval aplikovanou informatiku na FI MU. Do inQoolu nastoupil v roce 2015 jako Java vývojář a postupně se vypracoval na Team Leadera. Vede vývojový tým o 10 lidech, se kterým tvoří velké informační systémy pro českou státní sféru. U projektů také zastává roli analytika. Rád předává své znalosti ostatním a společně s týmem vymýšlí řešení problémů, na které narážejí. Má rád vymoženosti moderní doby a nerad by se zaseknul na místě.

Barbora Floriánova (foto)

Barbora Floriánová
Talent Acquisition Partner/Recruiter, LOGEX

Barbora má téměř 5ti leté zkušeností s náborem lidí, zejména v IT recruitmentu, se studenty a juniorními kanidáty se setkává tedy velmi často. Kromě toho ji baví budovat employer branding, v rámci komunity #suHR dělá mentora a také pomáhá s konzultací životopisů a kariérním poradenství např. pro #holkyzmarketingu.

Peter Strieška (foto)

Peter Strieška
Software Engineer, Y Soft Corporation

Petr Strieška pracuje ve Y Softu na pozici Software Engineer v oddělení Reasearch and Development, kam se přesunul po třech a půl letech v Quality Assurance týmu. Aktuálně svůj čas věnuje vývoji androidí mobilní aplikace pro jeden z produktů Y Softu. Petr má vystudovanou aplikovanou informatiku na Masarykově univerzitě a nejvíce zkušeností má s .NET.

Vojtěch Vágner
Referent bezpečnosti státu, NÚKIB

Vojtěch Vágner aktuálně vykonává technickou činnost pod Vládním CERT v NÚKIB. Zde se zabývá mnoha technickými výzvami v oblasti vývoje a automatizace. Paralelně se svým pracovním zařazením pokračuje i ve studiu na vysoké škole. Rád kombinuje dovednosti a schopnosti získané z pracovního i vysokoškolského prostředí


Vzhledem k prezenční formě Dne SPP, nebude zajištěn online přenos.

Návštěvou Dne SPP souhlasíte s pořízením fotografií a/nebo videozáznamu a jejich následným zveřejněním v rámci propagace SPP.