Vítejte na Dni s průmyslovými partnery Fakulty informatiky

Den SPP v novém formátu a online

Termín: čtvrtek 12. 11. 2020

Invitation

Den s průmyslovými partnery je celodenní akce, která nabízí studentům a dalším zájemcům o dění na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity (FI MU) možnost seznámit se s tím, jak probíhá spolupráce FI MU s firmami v SPP (Sdružení průmyslových partnerů FI) a dozvědět se tak více o možnostech jak se aktivně zapojit do propojení univerzity se světem praxe a jak ze spolupráce těžit. Více o společných aktivitách v rámci SPP najdete na stránce výroční zprávy za rok 2019.

Účast je zdarma a akce bude probíhat kompletně online.

Registrace byla uzavřena. Na základě registrace jsme 9. 11. a 11. 11. posílali přístupové údaje pro jednotlivé aktivity programu (Zoom, Discord). Facebook stream hlavního programu je dostupný skrze odkazy níže i pro neregistrované. V případě zájmu o některý z workshopů je nezbytné se registrovat na obecném odkazu i na odkazu příslušného workshopu.

Organizační tým: Barbora Bühnová (proděkanka pro vztahy s průmyslem), Eva Matějková (kontaktní osoba k programu), Renata Vévodová, Zbyněk Mayer (kontaktní osoba k online nástrojům)

Program

9:15 – 9:30
Zahájení a organizace dne

9:30 – 10:40
Blok 1 – Příklady úspěšné spolupráce (z pohledu firem i laboratoří FI MU)
Videozáznam: Blok 1 je ke shlédnutí ZDE
Moderuje: Barbora Bühnová, Proděkanka pro vztahy s průmyslem, FI MU
  • Václav Matyáš, Proděkan pro vztahy s absolventy a celoživotní vzdělávání, laboratoř CRoCS, FI MU
  • Jakub Pavlák, RnD Manager, Y Soft
  • Zdenek Eichler, Research Specialist týmu Human Centred Design, Konica Minolta Laboratory Europe
  • Pavel Minařík, Chief Technology Officer, Flowmon Networks
  • Zdeněk Matěj, Odborný asistent, laboratoř EmLab, FI MU
11:00 – 12:10
Blok 2 – Panelová diskuze na téma: Jaké znalosti a dovednosti jsou ceněné v praxi a studentům/absolventům často chybí
Videozáznam: Blok 2 je ke shlédnutí ZDE
Moderuje: Barbora Bühnová, Proděkanka pro vztahy s průmyslem, FI MU 13:00 – 14:10
Blok 3 – Panelová diskuze na téma: Organizace stáží a závěrečných prací ve firmě
Videozáznam: Blok 3 je ke shlédnutí ZDE
Moderuje: Alena Hooperová, Koordinátorka studentských stáží, FI MU 14:30 – 15:40
Blok 4 – Příběhy studentů/absolventů, kteří si prošli spoluprací FI a firem
Videozáznam: Blok 4 je ke shlédnutí ZDE
Moderuje: Václav Matyáš, Proděkan pro vztahy s absolventy a celoživotní vzdělávání, FI MU
10:30 – 13:00
ONLINE "STÁNKY" – prezentace firem "na stáncích"
Možnost setkat se s firmami během stanovené doby formou voice/text chatu na platformě Discord.
12:30 – 14:30
WORKSHOPY

Konica Minolta
  • Téma workshopu: Obraz, nebo text? Obojí!
  • Informace a registrace: ZDE
Lexical Computing
  • Téma workshopu A: Learning how to use Sketch Engine
  • Téma workshopu B: Automatic processing of very large texts
  • Informace a registrace: ZDE
Kentico Software
  • Téma workshopu: Co je Technical Writing a proč by mě to mělo zajímat?
  • Informace a registrace: ZDE
Y Soft Corporation
  • Téma workshopu: Tensorflow Object Detection API
  • Informace a registrace: ZDE
Flowmon Networks
  • Téma workshopu: Anatomie ransomware útoku a detekce indikátorů kompromitace
  • Informace a registrace: ZDE
  • Čas: 12:30 – 13:30
Novanta
  • Téma workshopu: Medicínské Technologie a Minimálně Invazivní Chirurgie
  • Informace a registrace: ZDE
NXP Semiconductors
  • Téma workshopu: Explainable AI pro detekci COVID-19
  • Informace a registrace: ZDE

VYSTUPUJÍCÍ


Barbora Bühnová (foto)

Barbora Bühnová
Proděkanka pro vztahy s průmyslem, FI MU

Bára Bühnová je docentkou a proděkankou na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity (FI MU), kde se věnuje výzkumu technologií v oblasti softwarových architektur a kritických infrastruktur. Na FI MU vede Sdružení průmyslových partnerů a koordinuje aktivity pro středoškoláky. Mimo FI MU se podílí na organizaci řady mezinárodních konferenci a působí v neziskové organizaci Czechitas.


Václav Matyáš (foto)

Václav Matyáš
Proděkan pro vztahy s absolventy a celoživotní vzdělávání, laboratoř CRoCS, FI MU

Vašek Matyáš je profesorem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a jejím proděkanem pro vztahy s absolventy a celoživotní vzdělávání. Věnuje se aplikované kryptografii, bezpečnosti IT a ochraně informačního soukromí. Podílel se na výzkumu a vývoji pro akademické, průmyslové i státní instituce v CZ, UK, US, IE, CH a CA, na vývoji Společných kritérií a norem ISO/IEC.


Jakub Pavlák (foto)

Jakub Pavlák
RnD Manager, Y Soft

Jakub focuses on the automation for QA processes designed for large-scale HW/SW solutions, while challenging HW specific areas. Jakub believes in changing the world through innovation. He introduced Industry 4.0, artificial intelligence and computer vision into daily operations of Y Soft’s R&D department.


Zdenek Eichler (foto)

Zdenek Eichler
Research Specialist týmu Human Centred Design, Konica Minolta Laboratory Europe

Zdenek Eichler je výzkumným specialistou R&D centra společnosti Konica Minolta v Brně. Zaměřuje se na návrh a evaluaci uživatelského rozhraní a funkcionalit nových produktů společnosti v oblasti sémantiky, umělé inteligence, datové analytiky a virtuální reality. Před svým působením v Konica Minolta působil jako Senior Scientist ve výzkumném oddělení Human Factors společnosti Honeywell-Aerospace. Zdenek vystudoval bakalářský a magisterský obor Computer Science na Univerzitě Palackého v Olomouci a titul RNDr. získal na Fakultě informatiky MU v Brně, kde se zaměřoval na vizualizaci dat.


Pavel Minařík (foto)

Pavel Minařík
Chief Technology Officer, Flowmon Networks

Pavel Minařík je absolventem Fakulty informatiky. Od roku 2006 se věnuje oblasti monitorování a analýzy provozu datových sítí. Ve společnosti Flowmon Networks zodpovídá za dlouhodobou produktovou strategii, spolupráci s univerzitami a výzkumné projekty.


Zdeněk Matěj (foto)

Zdeněk Matěj
Odborný asistent, laboratoř EmLab, FI MU

Absolvoval doktorské studium na Fakultě Informatiky MU se zaměřením na embedded systémy pod vedením prof. Přenosila. Po studiu pracuje jako odborný asistent na FI a zároveň jako analytik a vývojář hardware. Věnuje se výuce programování a návrhu digitálních systémů. Specializuje se na vývoj rychlých digitálních systémů a algoritmů především v oblasti ionizujícího záření. S laboratoří EmLab se podílí na vývoji zařízení pro jaderné reaktory.


Jiří Kůr (foto)

Jiří Kůr
Chief Technology Officer, InvaSys

Absolvoval doktorské studium na Fakultě Informatiky MU se zaměřením na ochranu soukromí pod vedením prof. Matyáše. Po studiu nastoupil jako Senior Scientist do společnosti Cepia Technologies, kde se věnoval komunikační bezpečnosti. Od roku 2017 působí jako CTO ve společnosti Invasys, která se věnuje ofenzivní kyberbezpečnosti a dodává produkty vládním bezpečnostním složkám po celém světě.


Ondřej Gabrhelík (foto)

Ondřej Gabrhelík
Business Development Manager, AHEAD iTec

Od roku 2012 Business Development Manager. Řízení vývoje mobilních aplikací pro zákazníky zejména z korporátního prostředí (banky, mobilní operátoři). Zkušenosti z projektového managementu na zakázkách spojených s vysokou bezpečností a transakčními systémy.


Miloš Minařík (foto)

Miloš Minařík
DB/cloud architect/consultant, Safetica

Vystudoval obor Inteligentní systémy na FIT VUT v Brně. Přes deset let pracuje v IT oboru na různých pozicích od programování přes návrh, správu a údržbu databází až po návrh cloudové architektury. V současnosti působí mimo jiné jako konzultant v Safetica, kde se věnuje právě návrhu databázových a cloudových architektur. Současně působí jako lektor v Czechitas.


Kamil Řezníček (foto)

Kamil Řezníček
Development Director, Kentico

Již při studiích informačních technologií započal svou kariéru v Quality Assurance v Kentico – globální společnosti se sídlem v Brně, která pomáhá zákazníkům po celém světě s digitální transformací a správou webového obsahu. Přes několikaleté zkušenosti na pozicích QA Managera a DevOps Leadera zde nyní působí jako Development Director v produktové divizi Kentico Xperience.


Alena Hooperová (foto)

Alena Hooperová
Koordinátorka studentských stáží, FI MU

Alena Hooperová je absolvent Právnické fakulty MUNI. Dlouhá léta působila jako překladatelka a soudní tlumočnice pro angličtinu. Šest let strávila vedením zahraničních studií na AF MENDELU a již dva roky se stará o studenty FI MUNI na praxích a koordinuje několik předmětů s nimi spojených.


Matej Hrušovský (foto)

Matej Hrušovský
University Program Manager, Red Hat

Matej v Red Hate pracuje už viac ako 7 rokov. Od roku 2015 má na starosti vzťahy s univerzitami v ČR a na Slovensku. Dnes je súčasťou globálneho tímu Red Hat Research, ktorý spája všetky aktivity zamerané na spoluprácu s akademickým prostredím.


Filip Křivánek (foto)

Filip Křivánek
Project manager a administrátor partnerských programů s univerzitami, SEACOMP

Filip se ve společnosti SEACOMP zabývá proces-software inženýringem a implementací velkých zahraničních projektů. Jeho náplní práce je také starost o studenty v různých vysokoškolských programech a koordinace spolupráce s univerzitami. Ve volné čase se věnuje triatlonu.


Lenka Stříteská (foto)

Lenka Stříteská
HR Specialist, ARTIN

Lenka pracuje v artiňáckém HR týmu skoro tři roky. Co se stáží týče, s Lenkou (nebo její kolegyní Eliškou) se setkáte při úvodních fázích výběrového řízení, provázet vás bude ale výběrkem celým a následně i v počátcích vaší stáže.


Miloš Jakubíček (foto)

Miloš Jakubíček
CEO, Lexical Computing

Výzkumný pracovník a sw inženýr NLP. Svůj výzkum směřuje zejména do dvou oblastí: efektivní zpracování velkých textových corpusů a analýza morfologicky bohatých jazyků. Od roku 2008 se podílí na vývoji vlajkového produktu Lexical Computing, Sketch Engine. Od roku 2014 je CEO české pobočky Lexical Computing, která vede místní vývojový tým. Zároveň je členem laboratoře NLP na Fakultě informatiky MU, kde se věnuje především morfosyntaktické analýze a její praktické aplikaci.


Richard Granec (foto)

Richard Granec
Software Engineer, Honeywell

Richard získal magisterský titul v roce 2019 na FI MU v oboru Aplikované informatiky. Už během studia začal spolupracovat se společností Honeywell na své bakalářské i diplomové práci. Téma "Cloud enabled data collection and visualization for cockpit simulator" jej přivedlo například k práci v leteckých simulátorech, kde se mimo jiné zabýval evaluací lidského faktoru za účelem zvyšování bezpečnosti v leteckém prostoru. I po ukončení studia se jako SW Engineer dále věnuje výzkumu a vývoji prototypů pro letecký průmysl.


Patrik Majerčík (foto)

Patrik Majerčík
Software Analyst, InQool

Paťo nastoupil do inQoolu ještě při škole, po státnicích se začal věnovat softwarové analýze na plný úvazek. Je hlavním článkem při zpracování technické dokumentace a zároveň pojítkem mezi vývojáři a zákazníky. Během svých studií učil na FI vývoj v Javě a nyní se podílí na výuce předmětu Modern Development of User Interfaces (PV247), který inQool na Fakultě informatiky učí.


Ivo Kulhavý (foto)

Ivo Kulhavý
IT Chief Architect, IBM

Ivo na Fakultě informatiky MU absolvoval v roce 2012 magisterský obor Aplikované informatiky. Už v průběhu svého studia začal spolupracovat s IBM, kde začínal na pozici 2nd level Windows administrátora. Během jeho více než 11ti leté kariéry prošel od správy Windows serverů, vedoucího technického týmu, Infrastructure architekta až k pozici Chief IT Architect, pomyslnému technickému Olympu. Zhruba před dvěma lety přijal velkou výzvu – vedl tým 16 architektů, kteří pracovali na projektu pro jednoho z největších klientů, ABB.


Jaroslav Tomeček (foto)

Jaroslav Tomeček
Sr. Manager, SW Engineering, GoodData

Po absolvování Fakulty informatiky, Masarykovy univerzity, obor Aplikovaná informatika, nastartoval Jaroslav svoji kariéru nejprve jako systémový administrátor a později se profiloval jako vývojář. Získal zkušenosti jako Scrum Master, Team Lead nebo Product Owner. Vyzkoušel si práci na univerzitě, v malém startupu, nadnárodním korporátu a nyní je už dlouholetým zaměstnancem společnosti GoodData, kde působí jako manažer vývojářských a operačních týmů.