Den otevřených dveří pro zájemce o studium na Fakultě informatiky MU (FI MU)

Pozor, tato stránka se týká akce, která již proběhla.

Navštivte prosím stránku s aktuálními informacemi o Dnech otevřených dveří na FI MU.

Dny otevřených dveří v aktuálním akademickém roce
DOD3

Termín: 4. 2. 2022 od 13 hodin

Událost proběhla prezenčně na FI MU. Nabízíme vám záznam prezentací pro zájemce o bakalářské a navazující magisterské studium.

SLEDUJTE ZÁZNAM

Hlavní program (změny vyhrazeny)

• 12:00–13:00 Prezence registrovaných ve foyer FI, kontrola O-N-T, rozdělení a usazení do místností s prezentacemi
  • 13:00–13:40 Úvodní prezentace o možnostech studia se zaměřením na bakalářské programy – prof. Jiří Barnat, proděkan pro studijní programy FI MU
  • 13:40–13:50 Otázky a odpovědi – ptejte se, co vás o FI MU zajímá
  • 13:50–14:00 Život na FI MU a aktivity pro středoškoláky – studentská prezentace
  • 14:15–14:55 Prezentace NMgr. studia pro zájemce o navazující magisterské programy s Q/A (pro studium v českém jazyce)
  • 14:15–15:55 (16:55 pro NMgr.) Exkurze po laboratořích a stanovištích partnerů fakulty
    • Centrum zpracování přirozeného jazyka (NLP)
    • Laboratoř datově orientovaných systémů a aplikací (DISA)
    • Laboratoř elektronických multimediálních aplikací (LEMMA)
    • Laboratoř interakce člověka s počítačem (HCILAB)
    • Laboratoř konstrukce a architektury číslicových systémů (EmLab)
    • Laboratoř servisních systémů (SeSLab)
    • Laboratoř softwarových architektur a informačních systémů (LaSArIS)
    • Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
    • Kentico
    • Honeywell
  • 15:15–15:50 Prezentace o možnostech studia pro zájemce o navazující magisterské a Ph.D. programy (pro studium v anglickém jazyce), sledujte samostatný záznam na YouTube kanálu FI MU
    • Představení fakulty
    • Prezentace navazujících magisterských programů vyučovaných v angličtině
      • MSc Computer Systems, Communication, and Security
      • MSc Software Systems and Services Management
      • MSc Visual Informatics
    • Prezentace Ph.D. programu včetně studentské perspektivy
    • Laboratoř interakce člověka s počítačem (HCILAB)
    • Život v Brně

Testování IQ

Dopoledne před hlavním programem ve spolupráci s Mensou ČR nabízíme možnost absolvovat test Mensy ČR za zvýhodněnou cenu (registrace nutná):

Váš názor nás zajímá! Při vyplnění dotazníku zpětné vazby se můžete zapojit do slosování o fakultní merch. Děkujeme!

Vstup do budovy FI MU je možný v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními v souvislosti s COVID-19. Je nutné se zaregistrovat k účasti předem zde na webu a poté v den události u vchodu. Připravte si také doklad O-N-T, který bude zkontrolován u vstupu (tedy o ukončeném očkování, prodělání nákazy či negativním PCR testu). Prosíme o důsledné používání respirátoru třídy FFP2 (nebo ekvivalentu) po celou dobu akce. Děkujeme!

Účastí na akci dáváte souhlas s pořízením svých fotografií a jejich využitím pro propagační účely FI MU.

Další termíny Dnů otevřených dveří FI MU

Nabídka videoprezentací, a doslání tištěných materiálů

Avatar

„Nenašla jsem v Česku ani na Slovensku jinou univerzitu, kde by mi fakulta informatiky nabídla od začátku takovou volnost v nastavování svého studia, možnost se specializovat a zapisovat si neuvěřitelné množství předmětů i z jiných fakult“