Online Den otevřených dveří pro zájemce o studium na Fakultě informatiky MU (FI MU)

Událost proběhla online.

Záznam

Pozor, tato stránka se týká akce, která již proběhla.

Navštivte prosím stránku s aktuálními informacemi o Dnech otevřených dveří na FI MU.

Dny otevřených dveří v aktuálním akademickém roce
Online DOD2

Kdy? 20. 12. 2021 od 13 hod.

Testování IQ

Ve spolupráci s Mensou ČR nabízíme zájemcům možnost absolvovat test IQ přímo na DOD za zvýhodněnou cenu. Realizace prezenčního testování bude záležet na momentálních protiepidemických opatřeních. Zájemci se mohou registrovat na stránkách Mensy ČR:

Program (změny vyhrazeny)

• 13:00 Zahájení
  • 13:05 Úvodní prezentace o možnostech studia + Q&A – prof. Jiří Barnat, proděkan pro studijní programy FI MU
  • 13:45 Jak na přihlášku a průvodce přijímacím řízením – prezentace studijního oddělení + Q&A
  • 13:55 Život na FI MU a aktivity pro středoškoláky – studentská prezentace + Q&A
  • 14:10 Rozhovor se studentem Michaelem Koudelou – FI MU vs. FIT VUT a proč jsem zvolil FI + Q&A
  • 14:20 Kahoot! kvíz o fakultní merch
  • 14:30 Blok prezentací vybraných vědeckých laboratoří a partnerů FI MU
    • 14:30 Ateliér grafického designu a multimédií (AGD+M)

Ateliér grafického designu a multimédií zajišťuje vzdělání v oboru grafický design a souvisejících disciplínách. Zabývá se tématy jako například programování generativního designu, tvorba aplikací pro interaktivní média, animace, videa, 3D digitální modelování a 3D tisk, e-publishing, webdesign, tvorba fontů, tvorba her a interaktivní informační grafiky. V prezentaci vám přiblížíme tuto činnost včetně výsledků studentských prací.

• 14:45 Laboratoř systémové biologie (SYBILA)

Představíme hlavní cíle laboratoře, co v laboratoři děláme, jaké typy prací u nás můžete očekávat a jakým způsobem se do laboratoře můžete zapojit. Dále zmíníme vazbu laboratoře na výuku a klíčové předměty, které přímo s laboratoří souvisí.

• 15:00 Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) je ústředním správním orgánem pro kybernetickou a informační bezpečnost v ČR. V rámci prezentace se dozvíte, co se pod tímto popisem skrývá a jak se k obraně kyberprostoru ČR můžete připojit i vy. Představíme možnosti stáží a následného pracovního uplatnění pro studenty a absolventy Fakulty informatiky MU.

• 15:15 Red Hat

Red Hat je průmyslovým partnerem Fakulty informatiky MU už více než 10 let a se studenty dlouhodobě spolupracuje. V prezentaci se dozvíte, jak se studenti do spolupráce s firmou mohou zapojit už během studií, často hned od prvního ročníku.

• 15:30 Závěr

Po celou dobu přenosu je možné pokládat otázky přes Sli.do. Naši hosté vám odpoví buď živě v rámci Q&A částí, nebo písemně do Sli.do.

Váš názor nás zajímá! Při vyplnění dotazníku zpětné vazby se můžete zapojit do slosování o fakultní merch. Děkujeme!

Další termíny Dnů otevřených dveří FI MU

Další informace o studiu

Jaké programy tu lze studovat? Jaké jsou možnosti praxe? Jak podat přihlášku? Jaké jsou možnosti prominutí přijímacích zkoušek? Jaké máte možnosti uplatnění?

Nabídka videoprezentací, a doslání tištěných materiálů

Avatar

„Na gymnáziu mě nejvíce bavila fyzika a filozofie. Pár týdnů před posláním přihlášek jsem si ale uvědomil, že obory jako umělá inteligence nebo IT bezpečnost jsou skutečně ty, které mění svět a že by bylo úžasné se na této změně podílet.“

Filip Široký
absolvent Bc. programu Informatika, obor Matematická informatika, vítěz AI Awards 2019

Jak vypadá Den otevřených dveří FI MU, když je svět v pořádku

Kontakty