Ženy v IT - inspirativní ženy na FI

K proměně systému fungování FI přistupujeme komplexně.
Usilujeme o férové pracovní prostředí.
Podporujeme diverzitu a genderovou rovnost.
Snažíme se motivovat a inspirovat všechny „IT ženy“. Sdílíme informace o vědě a diverzitě.

Fakulta informatiky (FI) se snaží motivovat a inspirovat všechny „IT ženy“ – ženy na akademických pozicích, vědecké pracovnice, studentky, ženy ve vedoucích pozicích a také ženy na všech neakademických a nevědeckých místech. Seznamte se s inspirativními ženami na FI, které působí na všech našich katedrách a Centru výpočetní techniky, a také s ženami přednášejícími na informatickém kolokviu.

Michaela Šaradín Lebedíková (foto) Mgr. Michaela Šaradín Lebedíková, Ph.D.
odborná asistentka

Fakulta sociálních studií a FI, Katedra strojového učení a zpracování dat

Jsem odborná a asistentka a postdoc výzkumnice z Interdisciplinárního týmu pro výzkum internetu a společnosti (IRTIS). Zabývám se především dopady technologií na well-being, konkrétně pak online sexualitou a digitálním well-beingem. Na Fakultě informatiky působím v současnosti zejména na projektu DigiWELL: Excelentní výzkum v oblasti digitálních technologií a wellbeingu, kde se zabýváme každodenními dopady technologií na well-being dospělých. V praxi to znamená, že si naši participanté instalují do svých chytrých telefonů aplikace, díky kterým propojujeme tzv. trace data o používání chytrých telefonů s častým dotazováním (až několikrát denně). Pomocí těchto unikátních dat jsme schopni zmapovat, jak používání technologií ovlivňuje například náladu, stres, ale také spánek. Krom toho spolupracuji s kolegy z Katedry strojového učení a zpracování dat, se kterými pracujeme na výzkumu aplikace machine learningu na data z konverzací dospívajících o různých online a offline rizicích: porozumění takovým datům by totiž mohlo pomoci dospívajícím i jejich rodičům snáze rozpoznat různá rizika a reagovat na ně. (4.4.2025)

Zuzana Schwarzová (foto) Mgr. Zuzana Schwarzová
odborná pracovnice ve výzkumu, studentka 4. ročníku doktorského studijního programu

Katedra počítačových systémů a komunikací

Fakulta informatiky (a celkovo aj MUNI) poskytuje priestor a podporu na to, aby človek objavil, v čom je dobrý a čo ho baví. Počas tohto hľadania som našla svoje miesto v Laboratóriu servisných systémov (SeSLab), kde som absolvovala magisterskú stáž, napísala diplomovú prácu a aktuálne tam pokračujem v doktorskom štúdiu. Je radosť sledovať, ako sa náš lab vďaka spoločnému úsiliu rozrastá. Vidieť, že študenti majú záujem o výskumné témy – a niektorých z nich oslovíme natoľko, že sa sami rozhodnú pre doktorské štúdium na FI. SeSLab sa venuje viacerým výskumným smerom, medzi ktoré patrí aj oblasť Smart Cities. Za veľkú aktuálnu výzvu považujem svoju účasť v projekte CESMOD, do ktorého sa naša fakulta úspešne zapojila. Tento projekt je zameraný práve na podporu rozvoja konceptu Smart Cities v Českej republike a spolupracuje na ňom viacero českých univerzít, obcí a organizácií zameraných na smart riešenia. Veľmi si vážim príležitosť byť súčasťou tak významného projektu, a práve vďaka takýmto príležitostiam, ktoré FI poskytuje, ma štúdium na FI baví a dáva mi zmysel. (2.4.2025)

Vinaya Rajan Tawde (foto) Vinaya Rajan Tawde
odborná pracovnice ve výzkumu, studentka 2. ročníku doktorského studijního programu

Katedra vizuální informatiky

As a PhD student at FI, I have found a home for my passions—a space where design, psychology, and technology intertwine in human-computer interaction. FI has given me the freedom to explore and contribute in this interdisciplinary space. I have had the privilege of working alongside brilliant researchers, dedicated professionals, and visionary scientists—each encounter broadening my understanding of game user research, each collaboration deepening my appreciation for the power of innovation. I have stood on international stages through my work, shared my research at conferences, and brought ideas to life in exhibitions. I have delved into the world of mobile augmented reality, exploring how interactive markers can foster collaboration and social connection among children. And through it all, I have been embraced by a diverse, inspiring community that fuels my curiosity and strengthens my resolve. (27.3.2025) As an international student, I have felt supported in many aspects of my PhD journey. For this, I am deeply grateful. As I look ahead, I hope to inspire more passionate minds to embark on their own journeys—growing, learning, and shaping the future with FI. (27.3.2025)

Anna Řechtáčková (foto) Mgr. Anna Řechtáčková
vítězka Brno Ph.D. talent 2023, studentka 2. ročníku doktorského studijního programu

Katedra teorie programování

K tomu věnovat se vědě (alespoň v rámci doktorátu) mě nadchla má diplomová práce. Měla jsem štěstí – našla jsem téma propojující ty oblasti informatiky a aktivit na FI, které mám nejraději: programování a jeho výuku, a vývoj automatického nástroje, který bude lidem šetřit čas. Když jsem se tedy rozhodovala, čemu se věnovat po konci magisterského studia, volba byla jasná. Finančně lákavější by bylo vyvíjet softwarová řešení pro exkluzivní německou klientelu, ale takto mám možnost vidět, jak moje práce pomáhá. Zkoumám teď, jak efektivně učit studenty psát čitelnější kód a vyvíjím nástroj EduLint, který jim automaticky dává zpětnou vazbu. Na FI si velmi cením zejména vstřícnosti vyučujících začleňovat můj nástroj do výuky a jejich ochoty diskutovat svůj pohled na výuku programování. I díky tomu už můj projekt dává dodatečnou zpětnou vazbu více než 500 studujícím každý rok, a skrz fakultní kontakty se nám nedávno podařilo projekt začlenit i do platformy Umíme informatiku, kterou používají základo- a středoškoláci napříč celým Českem. (25.3.2024)

Kamila Urban (foto) Mgr. Kamila Urban, PhD.
přednášející na Informatickém kolokvium FI MU

výzkumná pracovnice, Katedra psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy / ÚVSK SAV, v. v. i.

Na Fakultu informatiky jsem se dostala díky pozvání přednášet na informatickém kolokviu o metakognici a efektivním učení a vyučování. Vzhledem k tomu, že se již několik let zabývám výzkumem metakognice, tj. zda si studenti uvědomují své silné a slabé stránky v učení, zda plánují postup řešení problémů, zda přesně monitorují své porozumění a zda jsou schopni zhodnotit svůj učební výkon, byla jsem oslovena, abych na katedře informatiky přednesla přednášku na toto téma, ale z hlediska toho, jak by učitelé mohli rozvíjet metakognici u svých studentů. Studenti na fakultě informatiky musí řešit řadu problémových úloh, které vyžadují kromě znalostí specifických pro danou oblast, také dobře rozvinutou metakognici, aby mohli úlohy správně vyřešit. Vždy ráda nabídnu učitelům nápady, jak rozvíjet metakognici u jejich studentů, protože studenti pak získají nejen znalosti, ale také dovednosti, které jim pomohou v dalším učení i mimo školu.(23.5.2023)

Kristyna Pekarkova (foto) RNDr. Kristýna Pekárková
studentka 4. ročníku doktorského studijního programu, odborná pracovnice ve výzkumu

Katedra teorie programování

Do výzkumu na FI jsem se díky laboratoři DIMEA zapojila už během svého bakalářského studia - nejprve účastí na seminářích a přednáškách a později spoluprací na článcích se členy laboratoře i se spoluautory ze zahraničí. To vedlo k tomu, že jsem se ve výzkumu v oblasti teoretické informatiky rozhodla pokračovat nejenom na magisterském, ale později i na doktorském studiu. Díky tomu, že jsem se do výzkumu mohla zapojit poměrně brzy, jsem se snadněji zorientovala v tom, jak funguje. Také mi to dalo příležitost získat řadu kontaktů na univerzity a výzkumné instituce v zahraničí. To mi na začátku doktorského studia velmi pomohlo, a proto myslím, že podpora fakulty a jednotlivých laboratoří při zapojování studentů do výzkumných aktivit a v účasti na zahraničních výzkumných pobytech, přednáškách a konferencích je hodně důležitá. Jsem velmi ráda, že studuji na fakultě, která prostředí pro tuto spolupráci vytváří a podporuje. (7.5.2023)

Dana Kozlova (foto) Mgr. Dana Kozlová
specialistka ICT

Centrum výpočetní techniky

Na Fakultu informatiky, přesněji do týmu Informačního systému MU, jsem nastoupila v roce 2008, tehdy ještě coby studentka knihovnictví. Začínala jsem jako podpora uživatelů a práce mě vždy bavila, neboť se v ní snoubí vše, co mám ráda – komunikace s lidmi, řešení problémů, rozdávání praktických rad a informační technologie. Později jsem se stala koordinátorkou týmu is-techniků a začala se více podílet na rozvoji ISu. Líbí se mi, že každý den přináší nové výzvy a příležitost se něco dalšího naučit. Vývoj v oblasti IT nabral zběsilé tempo, ovšem díky tomu vznikají nové možnosti, jak našim uživatelům usnadnit jejich každodenní práci a povinnosti a naše vize "elektronické univerzity" nabírá čím dál jasnějších obrysů. Velmi si cením svých kolegů a toho, že se mohu při práci potkávat s inteligentními a inspirativními lidmi. Pro řadu z nás je práce pro IS "srdcovou záležitostí" a děláme maximum pro to, aby se dále rozvíjel a stále byl (troufám si neskromně tvrdit) nejlepším studijním systémem v republice. (9.5.2023)

Mgr. Lucia Hradecká (foto) Mgr. Lucia Hradecká
vítězka Brno Ph.D. talent 2022, studentka 2. ročníku doktorského studijního programu a odborná pracovnice ve výzkumu

Katedra vizuální informatiky

Do výskumných aktivít na FI som bola zapojená už od začiatku svojho magisterského štúdia. Vďaka tomu som získala predstavu o tom, aký výskum sa na FI robí, a chuť v ňom pokračovať aj po magisterských štátniciach. Doktorské štúdium na FI mi totiž dáva možnosti, ktoré by som v súkromnom sektore našla len ťažko: flexibilitu a slobodu v mojom výskume, podporu výskumných pobytov v zahraničí či možnosť spolupráce na medziodborových projektoch s ďalšími skupinami. Na FI mám tiež možnosť pracovať v kolektíve zvedavých ľudí, ktorí radi posúvajú svoj rozhľad, a v podporujúcej atmosfére. Fakulta naviac podporuje šírenie povedomia o výskume medzi jednotlivými výskumníkmi či skupinami prostredníctvom prednášok a diskusií, vďaka čomu si rozširujem obzory aj mimo svoju oblasť výskumu. Celkovo si tak pracovný rozvrh môžem rozvrhnúť tak, ako mi najviac vyhovuje: nájsť správny pomer výskumu a vzdelávania sa, bádania do hĺbky a rozširovania svojho všeobecného prehľadu, a do istej miery aj to, s kým a na čom budem spolupracovať. (13.3.2023)

Hind Bangui PhD (foto) Hind Bangui PhD
odborná pracovnice ve výzkumu

Katedra počítačových systémů a komunikací

At FI, I work as a Researcher. My primary research interests include Artificial Intelligence, Human-Computer Interaction, and Smart Environments. FI gives me a valuable opportunity to join a good and flexible international research community. Also, FI supports me in overcoming challenges and advancing progress in my research by helping me participate in international scientific events and meet scientists around the world whose work fits into my research. These valuable opportunities make FI an inspiration to me and to any woman scientist who wants to step out of her comfort zone. (7.3.2023)

Barbora Kozlíková (foto) doc. RNDr. Barbora Kozlíková, Ph.D.
proděkanka pro výzkum a doktorské studium, docentka

Katedra vizuální informatiky

Na FI jsem "vyrůstala": v roce 2001 jsem tu zahájila bakalářské studium, a i když jsem po doktorském studiu odešla na čas do průmyslu, ráda jsem se vrátila a zahájila zde akademickou kariéru. Velmi si cením přátelského pracovního prostředí a inspirace, která přichází od kolegů a studentů a která mě žene kupředu. Moje pozice nyní znamená spoustu odpovědnosti, ale také spoustu zábavy a svobody v mých výzkumných zájmech. Každý den je jiný a plný nových výzev. Jsem velmi vděčná za to, že jsem mohla založit vlastní výzkumnou skupinu v oblasti vizualizace, a za veškerou podporu, které se mně i mým studentům dostává. V rámci nejnovějšího výzkumného tématu v naší skupině patří k zajímavým projektům „The SMC5/6 complex in nucleome organization“, podporovaný MŠMT, a nově také projekt realizovaný za podpory GA ČR, jehož cílem je navrhnout nové vizuální interaktivní reprezentace chromatinových vláken, které pomáhají pochopit složité uspořádání vláken DNA v našich buňkách. Doufáme, že námi navržené výstupy podpoří biochemiky v jejich badatelských úkolech. (11.2.2023)

Priv.-Doz. Dipl.-Ing. Dr. Simone Kriglstein (foto) Priv.-Doz. Dipl.-Ing. Dr. Simone Kriglstein
docentka

Katedra vizuální informatiky

My position at FI allows me to combine my two passions as a Human-Computer Interaction researcher: Design and Games. I really appreciate at FI the opportunity and freedom to contribute to different projects in the field of Human-Computer Interaction and Games User Research. In particular, I enjoy working with students, PhD students, young researchers and colleagues on exciting research questions and topics which allows me to pursue my research in the area of Games User Research at FI. I would especially like to emphasize the helpful and collegial environment at FI, which supported me and my research from the very beginning. I'm also very passionate about mentorship to support students in their academic career journey. At FI there is, for example, the possibility to get a PhD scholarship, which is a great initiative for PhD students to get started and develop their own PhD projects. (11.2.2023)
Foto: Natalie Denk

RNDr. Katarína Furmanová, Ph.D. (foto) RNDr. Katarína Furmanová, Ph.D.
odborná asistentka

Katedra vizuální informatiky

Na FI som absolvovala celé svoje vysokoškolské štúdium a po post-doktorskej pozícii v zahraničí som sa sem rada vrátila. Ako študentka som si na FI najviac cenila možnosť vybrať si zo širokej ponuky kurzov a zapojiť sa do praktických a výskumných projektov už počas štúdia, čo napokon viedlo k tomu, že som v akademickej oblasti zostala. Svoju úlohu pri tom zohrali aj možnosti vycestovať, načerpať skúsenosti zo zahraničia, a naviazať spoluprácu s ďalšími výskumnými skupinami. Som rada, že FI tieto aktivity podporuje. Je to pre mňa dôležité taktiež preto, že sa venujem výskumu v oblasti biomedicínskych vizualizácii, ktorý spoluprácu s odborníkmi z iných oblastí vyžaduje. Prináša to so sebou určité výzvy ale zároveň sa neustále dozvedám niečo nové a vzdelávam sa v ďalších oblastiach. To ma na mojej práci veľmi baví a som vďačná, za to že môžem pracovať v prostredí, ktoré mi umožňuje sa takto ďalej rozvíjať a svoje skúsenosti zdieľať so študentami. (11.2.2023)

Další medailonky osobností

Podpora harmonizace pracovního, osobního a rodinného života a zaměstnanecké benefity

Podporujeme harmonizaci pracovního, osobního a rodinného života zaměstnanců a zaměstnankyní FI. Na FI je zavedena flexibilní pracovní doba a občasná práce na dálku (home office), jsou podporovány zkrácené úvazky, individuální rozvrhy, zaměstnanci a zaměstnankyně mohou umístit své děti v dětských skupinách Elánek nebo Loučka. Povinnosti, rady a užitečné odkazy k mateřské, otcovské a rodičovské dovolené jsou zpracovány v interaktivní podobě na Portále pro zaměstnance MU nebo v Příručce k mateřské, otcovské a rodičovské dovolené (přístupné pouze po přihlášení).

Snažíme se také zlepšovat wellbeing zaměstnanců a zaměstnankyní FI. MU každoročně pořádá mnoho celouniverzitních akcí a setkání zaměstnanců, studentů a absolventů (např. MUNI Day, MUNI HR Day, MUNI Run, Den zdraví - Pohyb, výživa a regenerace pro lepší život, Noc vědců, Ukliďme MU), probíhá také celá řada fakultních aktivit. Zaměstnanci a zaměstnankyně FI mohou využívat pestrou škálu zaměstnaneckých benefitů, jejichž nabídka je stále rozšiřována (např. bezplatné psychologické poradenství pro zaměstnance/zaměstnankyně, zaměstnanecké, doprovodné a dětské Multisport karty, očkování proti klíšťové encefalitidě a proti chřipce, školkovné, DIP).

Stále však je co zlepšovat, své náměty nám můžete zasílat na pers@fi.muni.cz.

Články

Inspirativní ženy ze světa na přednáškách/akcích FI

Inspirativní ženy ze světa na přednáškách/akcích FI

Na informatických kolokviích, přednáškách, workshopech apod. s námi sdílí své znalosti, zkušenosti a příběhy řada inspirativních žen působících v oblasti IT mimo FI, ať již na jiných fakultách MU, jiných českých nebo zahraničních univerzitích nebo v komerčních firmách. V roce 2025 na FI budou probíhat či již proběhly tyto akce:

13. 5. 2025 - Radka Svobodová, Ph.D. z CEITEC MUNI - přednáška v rámci Informatického kolokvia na téma "What challenges do biomolecules bring to IT?"

23. 4. 2025 - Ing. Dr.rer.nat. Angelika Lahnsteiner, MSc. B.rer.nat. ze Salcburské univerzity (Rakousko) - přednáška na téma „G-quadruplexes are sites of differential methylation and alternative promoter usage in metabolic disorders and cancer“.

Elham Tazargh

Rozhovor s Elham Kargar Tazargh, absolventkou oboru Visual Informatics na Fakultě informatiky

Elham Kargar Tazargh, která pochází z Íránu, vystudovala na Fakultě informatiky obor Visual Informatics se specializací na vývoj počítačových her. Dnes pracuje jako UX designérka v softwarové firmě. Ve volném čase pořádá setkání pro odborníky, nadšence i začátečníky v UX a aktivně tak rozvíjí a propojuje komunitu UX designérů v Brně.

Celý rozhovor s Elham o jejím studiu na FI, hledáním zaměstnání, práci v SAP, vedení UX komunity v Brně apod. si můžete přečíst v  Magazínu M.

Monika Cechova

Návraty, které dávají smysl: Monika Čechová zpátky na Fakultě informatiky

Na MU proběhlo slavnostní vyhlášení druhého ročníku Ceny Czexpats in Science. Jednou z trojice oceněných je Monika Čechová, odborná asistentka z Katedry strojového učení a zpracování dat FI, která na slavnostním ceremoniálu Cen Czexpats in Science vystoupila s přednáškou „Genomika budoucnosti: komplexní části DNA a jejich dědičnost napříč generacemi“, v níž představila revoluci ve čtení DNA související s novými technologickými možnostmi, jako je nanoporové sekvenování.

Ocenění uděluje iniciativa Czexpats in Science začínajícím českým vědkyním a vědcům, kteří působí v zahraničí, a zároveň udržují kontakt s domácí vědeckou komunitou. Zdůrazňuje přínos odborných znalostí a zkušeností získaných v zahraničí pro rozvoj domácí vědy.

Celý článek si můžete přečíst v  Magazínu M.

Monika Cechova

Monika Čechová, laureátka Ceny Czexpats in Science, která nově působí na FI

Přečtěte si inspirativní rozhovor s Monikou Čechovou, která působí na FI od února 2025 jako odborná asistentka na Katedře strojového učení a zpracování dat a která je také laureátkou letošní Ceny Czexpats in Science. Tato cena má za cíl podpořit a veřejně ocenit práci a úspěchy českých vědců a vědkyní v zahraničí.

Monika Čechová pracuje jako odborná asistentka na FI na propojení biologie s moderními výpočetními metodami a rozšiřuje spolupráci mezi vědci. Vedle výzkumu se věnuje také propagaci nového studijního programu Bioinformatika. Chce se také více zapojit do komunikace s veřejností a přednášet na akcích, jako je třeba TEDx Masarykovy univerzity nebo Univerzita třetího věku. Před letošním nástupem na FI působila jako postdoc na Pennsylvánského univerzitě a Kalifornské univerzitě.

Celý rozhovor s Monikou Čechovou si můžete přečíst v  článku "Budoucnost genomiky se právě odehrává, říká čerstvá laureátka Ceny Czexpats in Science, která nově působí na FI" na webu FI.

Workshop: Getting the Balance Right: Gender and the Adacemic Workplace

Workshop: Getting the Balance Right: Gender and the Adacemic Workplace

Dne 19. března 2025, od 9.00 do 10.40 hodin se v budově MU na Komenského nám. 2, místnost S117, koná workshop s lektorkou Lynn P. Nygaard. Workshop je pořádán Fakultou sociálních studií v rámci projekt Centrepeace, Horizon Twinning.

Anotace: statistiky o pracovním životě na akademické půdě často ukazují nápadné rozdíly mezi muži a ženami, pokud jde o publikační výstupy, propagaci a životní pohodu. Na workshopu Lynn P. Nygaard vysvětlí, jak tyto zjevné rozdíly vznikají, a bude diskutovat o tom, co může výzkumné prostředí udělat pro zvýšení rovnosti žen a mužů a pro zvýšení spokojenosti s prací ve svých organizacích.

Přihlásit se na workshop je možné ZDE.
Pozvánky - Mezinárodní den žen a dívek ve vědě 11. 2. 2025

Pozvánky na akce související s Mezinárodním dnem žen a dívek ve vědě 2025

Jaké konference, semináře a další akce probíhají letos v rámci Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě?

Dne 11.2.2025 se koná konference "Staň se na den vědkyní" pořádaná Fakultou jadernou a inženýrskou ČVUT spolu s Fakultou elektrotechnickou ČVT, ve spolupráci se Second Foundation, BNL-CZ a CERN-CZ. Konference s odbornicemi z praxe i akademické sféry nabídne účastnicím vyzkoušet si vědu na vlastní kůži. Vybrat si mohou z témat od částicové fyziky přes robotiku až po přesnou kalibraci strojů.

Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy pořádá 11.2.2025 akci Women in Science: Challenges and Opportunities on the Way. Akce začíná v 17.30 - jedná se o večer plný inspirativních příběhů a podnětných diskusí, kdy se výzkumnice z různých prostředí podělí o své zkušenosti.

Univerzita Palackého v Olomouci pořádá dne 10.2.2025 "Debatu s vědkyněmi v Pevnosti poznání" a dne 11.2.2025 "Snídani s vědou ve Studentském klubu", která je určena především juniorním vědkyním a doktorandkám. Pozvání na ni přijala i Mgr. Michaela Šaradín Lebídková, Ph.D. z Fakulty sociálních studií MU (FSS MU). Jejím hlavním výzkumným zájmem je digitální intimita a digitální wellbeing, které zkoumá optikou mediálních účinků. Právě téma digitálního wellbeingu je řešeno v rámci společného projektu FSS MU a FI MU.
Mezinárodní den žen a dívek ve vědě 11. 2. 2025

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě 11. 2. 2025 s NKC - gender a věda

Co se letos koná v rámci Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě? Právě 11. února 2025 spustí NKC - gender a věda měsíc trvající kampaň, jejímž cílem je upozornit na změny, které by se v českém akademickém prostředí měly stát, aby nedocházelo k odlivu talentu a potlačování potenciálu žen a dalších marginalizovaných skupin. Cílem kampaně je skrz zapojení inspirativních vědkyň a studujících vědeckých oborů akcentovat, že změna je nejen žádoucí, ale nutná.

Letošní kampaň NKC k Mezinárodnímu dni žen a dívek potrvá měsíc, až do březnového Měsíce ženské historie a Mezinárodního dne žen. Jeho letošním mezinárodním mottem je Accelerate Action: proto i NKC chce zdůraznit nutnost proměny v českém akademickém prostředí. Co vědkyním brání v rozvíjení úspěšné vědecké kariéry? Jakým bariérám musí čelit? Co by si přály*i, aby se změnilo? Pro více informací o kampani sledujte web www.genderaveda.cz.

Plán genderové rovnosti MU

Plán genderové rovnosti MU 2025-2028

MU realizuje pro podporu genderové rovnosti rozmanitá opatření jako součást strategického závazku univerzity vzhledem k principům transparentnosti, rovnosti a zodpovědnosti a současně vzhledem ke sladění pracovního a osobního života všech svých zaměstnanců a studentů. Tento závazek naplňuje na úrovni svých součástí a prostřednictvím aktivit univerzity jako celku. Vše probíhá na základě Genderových plánů rovnosti MU a také dílčích genderových plánů jednotlivých fakult a ústavů MU.

Aktuálně jsou naplňována opatření uvedená v Plánu genderové rovnosti MU (Gender Equality Plan) na období 2025–2028.

Na podporu genderové rovnosti na MU byla od ledna 2025 spuštěna univerzitní webová stránka Genderová rovnost na MU.

Na stránce se dozvíte více informací o genderových plánech, důležitých osobách a institucích, o pracovní skupině GEP na MU. Naleznete zde také různé vzdělávací akce, publikace a statistiky.

Další články