
![]()
„Pokud chceš poznat, jaké to je studovat na univerzitě, pokecat si s budoucími spolužáky nebo prostě nasát trochu atmosféry, neváhej a přijď za námi. Až budeš odcházet, budeš mít jasno.“
Martin Mackovík
student Bc. programu Programování a vývoj aplikací

Kdy a kde
- pondělí 18. 12. 2023
- v 9:00 začíná hlavní program, přicházet můžete již od 8:15
- Fakulta informatiky MU, Botanická 68a, Brno

Na co se můžete těšit?
Program
Vítejte na FI!
Oficiální zahájení hlavního programu
Moderuje Eliška Cigánová, studentka NMgr. programu Vizuální informatika.
Přednáška o možnostech studia na FI MU
Přednáší prof. RNDr. Jiří Barnat, Ph.D., děkan Fakulty Informatiky.
Studentská prezentace nejen o vysokoškolském životě na FI
Přednáší Ondřej Hrdlička, student Bc. programu Programování a vývoj aplikací.
Moderovaná debata se zástupci Bc. studijních programů
Moderuje Eliška Cigánová, studentka NMgr. programu Vizuální informatika.
Rozdělování do skupinek na exkurze
Exkurze po fakultě
Pročtěte si popisy stanovišť, která otevírají své dveře. Vyberte si trasu podle toho, co vás zajímá. Poznejte Fakultu informatiky za doprovodu současných studentů!
Testování IQ – Mensa ČR
Je nutné se s předstihem registrovat na jeden z termínů.
Vydávání odměn za vyplnění dotazníku zpětné vazby
Minecraft FIFoto
Přijťe si nechat vytvořit jedinečnou fotografii: v prostředí fakulty či celého města Brna v populární hře Minecraft.
Laboratoře, průmysloví partneři, spolky, možnosti zahraničních výjezdů
Ateliér grafického designu a multimédií (AGD+M)
místnost C403 & C405
Spojujeme grafický design s informatikou. Vedeme studenty ke znalosti principů navrhování v oblasti grafické tvorby s přesahy do jiných disciplín - animace, programování či volné tvorby. Naši práci můžete potkat v rámci programu letošních Brněnských vánoc ve formě rozšířené reality.Centrum analýzy biomedicínského obrazu (CBIA)
místnost A320
Laboratoř CBIA se zabývá zpracováním digitálního obrazu. Můžete se u nás dozvědět například o fungování digitálních kamer nebo o principech, na kterých stojí software na úpravu fotografií. Úzce spolupracujeme s biomedicínskými obory, takže také můžete zjistit, jak se analyzují snímky buněk z fluorescenčního mikroskopu nebo třeba 3D skeny z magnetické rezonance.Centrum zpracování přirozeného jazyka (NLP)
místnost B203
Centrum zpracování přirozeného jazyka na Fakultě informatiky MU je zaměřeno na získání teoretických i aplikovaných výsledků v oblasti zpracování přirozeného jazyka. Naše práce se týká zejména korpusové lingvistiky, lexikálních databází, reprezentace znalostí, reprezentace významu výrazů přirozeného jazyka a využití metod strojového učení pro automatické zpracování textů. Kromě výzkumných cílů se Centrum soustředí na zapojení postgraduálních i pregraduálních studentů v projektech interdisciplinární oblasti „jazykového inženýrství“.Laboratoř elektronických multimediálních aplikací (LEMMA)
místnost C522
Schopnost vyjádřit se filmovou řečí je dovednost, která se v dnešním zrychlujícím se a klipovitém světě hodí. Na komentovaných ukázkách studentské filmové produkce nahlédnete pod pokličku tvůrčí dílny laboratoře LEMMA a jí pořádaných Filmových festivalů Fakulty informatiky MU.Laboratoř konstrukce a architektury číslicových systémů (EmLab)
místnost A415
Laboratoř se zaměřuje na studium, vývoj a aplikaci tzv. embedded systems (unikátní jednoúčelové aplikace). Je vybavena měřicí technikou a soudobými technickými a programovými nástroji pro aplikaci programovatelných hradlových polí (obvodu typu FPGA), jednočipových mikroprocesorů a procesorů pro digitální zpracování analogových signálů (obvody typu DSP).Laboratoř softwarových architektur a informačních systémů (Lasaris)
místnost C325
Naše laboratoř se specializuje na výzkum, vývoj a výuku v oblasti informačních technologií a softwarových systémů. Zaměřujeme se na řešení teoretických i praktických problémů spojených s vývojem rozsáhlých softwarových systémů a infrastruktur. Hlavními oblastmi našeho zájmu jsou návrh informačních systémů, procesní a datové modelování a řízení vývoje. Dále se specializujeme na využití softwarových technologií pro výstavbu aplikací, včetně mobilních platforem.
V současné době se v laboratoři zabýváme těmito konkrétními tématy:
- Důvěra mezi systémy
- Bezpečnost Internetu věcí (IoT)
- Vizualizace kybernetických cvičení
- Forenzní připravenost
- Detekce insider útoků
Laboratoř kyberbezpečnosti (CYBERSEC)
místnost S108
Laboratoř se specializuje na výzkumná témata v kyberbezpečnosti. Její členové působí v této oblasti už přes 15 let a během své kariéry stáli u řady úspěšných projektů, včetně vytvoření platformy pro technická kybercvičení či spolupráce s armádou USA. V současné době se zaměřují na klíčové výzvy v doméně a do jejich řešení pravidelně zapojují také studenty. Na stanovišti laboratoře uvidíte prostory, ve kterých se odehrávají kyberbezpečnostní cvičení a dozvíte se více o studiu tohoto oboru na FI MU.SEACOMP (průmyslový partner)
místnost S217
Zajímá vás, jak může fungovat plně automatizovaný sklad o velikosti brněnského výstaviště, jak vypadají nemocniční informační systémy nebo systémy pro správu budov? Chcete spolupracovat na vývoji IT systémů pro známé značky z celého světa? Tak to je pro vás SEACOMP to správné místo!
Můžete se stát také naší součástí již od začátku svého studia. Není vám cizí JAVA, C++, C#, .NET, Python a jiné? U nás se potkáte téměř se stovkou vývojářů a můžete si zde užít stáž/praxi, částečný úvazek, bakalářskou a následně i diplomovou práci a po skončení studia Vám bude SEACOMP otevírat dveře do skvělé IT kariéry.
Spolek přátel severské zvěře (Zvěřinec)
místnost B411
Jsme skupina lidí nejen z Fakulty informatiky, kteří sdílí nadšení pro informatiku, přírodní vědy a jejich popularizaci. Společně organizujeme aktivity, kterými se snažíme středoškolákům předávat znalosti zajímavou a zábavnou formou a nadchnout je pro další studium. Stojíme ovšem i za řadou akcí určených pro studenty FI, další vysokoškoláky i širokou veřejnost.
Mezi naše akce patří Korespondenční seminář z informatiky, informaticko-biologické soustředění K-SCUK, online logická soutěž InterLoS, městská hra InterSoB nebo třeba víkendovka v prostorách fakulty Poznej FI.
Do světa s FI MU
místnost B204
Věděli jste, že studenti, co absolvovali během svého studia na FI pobyt v zahraničí, například v rámci programu Erasmus+, na něj často vzpomínají jako na nejlepší životní zkušenost jejich studia? Získejte povědomí o možnostech výjezdů do zahraničí i vy!Každá skupina během exkurze projde 5 různých stanovišť po fakultě:
O tom, co jednotlivá stanoviště znamenají, kde se nacházejí a co nabízí se dozvíte na kartě Stanoviště exkurzí.
Vážíme si vaší zpětné vazby, pomozte nám zlepšit naše Dny otevřených dveří.
Vyplňte formulář a při odchodu si ve foyer vyzvedněte odměnu!
Testování IQ
Odpoledne po konci hlavního programu ve spolupráci s Mensou ČR nabízíme možnost absolvovat IQ test Mensy ČR za zvýhodněnou cenu v prostorách fakulty. Dobrý výsledek IQ testu ve spojení s dobrým studijním průměrem je jednou z možností, jak se vyhnout přijímacím zkouškám na FI. V případě zájmu je nutno se s předstihem registrovat na webu Mensy ČR na jeden z termínů:
Registrace na místě nemusí být umožněna.
Další informace
Účastí na akci dáváte souhlas s pořizováním fotografií vaší osoby a jejich využitím pro propagační účely FI MU.
V některých místnostech na fakultě mohou souběžně s touto akcí probíhat ostré zkoušky. Věnujte proto prosím pozornost cedulkám, které na tuto skutečnost upozorňují a chovejte se v blízkosti takových místností tiše.

Kontakty
Chtěli byste se na něco zeptat ke studiu či přijímacímu řízení?
studijniOVLaRt0zs@fis-Qa7JJlC.muniQELr_lpvL.cz
+420 54949 1818
Máte zájem o zaslání brožur?
lysakovaiX3X3iYMq@fiWVt1xCDSe.munigLLege1Sy.cz
+420 54949 4929
Máte zájem o exkurzi na FI MU?
propagaceP-Wl=72ee@fiLIuaS9J4z.muni9HRd7N_1z.cz
+420 54949 4431