Informace pro studenty:

• Knihovna je dočasně otevřena 9-12h každý den.
  • Pokud Vám končí výpůjční lhůta a nejde prodloužit a nemáte možnost knihy vrátit, kontaktujte nás prosím na e-mailu knihovny
  • Pro samostudium můžete využít online zdroje:

• ezdroje.muni.cz - databáze dostupné na MU. Pro přihlášení použijte vzdálený přístup.
  • discovery.muni.cz - prohledávač všech el. zdrojů, které jsou k dispozici na MU.
  • munispace.muni.cz - čítárna Masarykovy univerzity.
  • Pablikado - studijní kolekce - studijní kolekce v rámci online databáze odborných zdrojů Pablikado.
  • Elsevier - učebnice zdarma - učebnice z produkce vykladatelství Elsevier.
  • Cambridge University Press - učebnice z produkce vydavatelství Cambridge University Press.
  • Taylor and Francis - kolekce e-knih od vydavatelství Taylor and Francis.
  • Oxford Scholarship Online - cca 33 000 e-knih od Oxfordské univerzity.
  • JSTOR books - kolekce JSTOR-ebooks.
  • Kramerius - naskenované knihy v archivu Národní knihovny.
  • Kramerius - MZK - digitalizované tituly Moravské zemské knihovny.
  • IEEE eLearning Library - online kurzy ze všech oblastí oblasti inženýrství a informačních technologií.
  • Taylor & Francis e-books - kompletní kolekce e-knih z vydavatelství Taylor & Francis.
  • De Gryuter e-books - kolekce více než 75 tisíc e-knih ze všech oborů nejen od de Gryuter, ale i dalších téměř 40 prestižních akademických vydavatelství.
  • Springer ComputerScience e-textbooks - v rámci kolekce je k dispozici také přes 750 e-učebnic z nejrůznějších oblastí.
  • Springer e-books - více než 500 klíčových učebnic z oblasti přírodních věd, medicíny apod.
  • knihovny-samostudium - souhrné informace z knihoven MU.
  • #KnihovnyPROTIviru - webový rozcestník zdrojů pro studium, vědeckou práci i pro volný čas.
  • Coronavirus (COVID-19) - seznam volně přístupných kolekcí ke koronaviru od předních vědeckých vydavatelů.

• Knihovna FI působí jako moderní vysokoškolská knihovna s přímým přístupem ke knihovnímu fondu. Nabízí cca 18 000 knih (převážně z oblasti počítačové vědy), 30 titulů tištěných časopisů a přístup ke špičkovým elektronickým zdrojům.

Více o knihovně

Výpůjční doba

Během akademického roku
    pondělí–čtvrtek8.00–12.00 a 13.00–16.30