Soutěže se vztahem k programování a informatice

Název Typ Termín Poznámky
Pro středoškoláky
Matematická olympiáda kategorie Pstředoškolskápodzim-jaro Celostátní soutěž pro středoškoláky.
CEOI (Central European Olympiad in Informatics) středoškolská Každoroční soutěž v informatice pro středoškolské studenty ze zemí středoevropského regionu. Na FI MU se konaly tyto ročníky: 2015, 2007 a 1999.
IOI (International Olympiad in Informatics) středoškolskálétoSvětová olympiáda v informatice.
Korespondenční seminář informatikystředoškolská celoročníKorespondenční seminář pro středoškoláky organizovaný studenty FI MU. Pro úspěšné řešitele je zde K-SCUK.
InterSoB (INteraktivní TERénní Sobotní OBíhání) středoškolskájaroMultidisciplinární, jednodenní, týmová soutěž v Brně se zaměřením na přírodní vědy.
Středoškolská odborná činnoststředoškolská jaro Soutěž talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech. Nejúspěšnější řešitelé jsou často vybíráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích.
CPSPC 2017 (Czech-Polish-Slovak Preparation Camp)středoškolskáčervenSoustředění reprezentantů CZ, SK a PL před mezinárodními olympiádami v informatice.
Tour de Appstředoškolskápodzim-jaro Týmová soutěž v programování webových aplikací, během které si soutěžící vyzkouší nejen programování, ale také řízení projektu nebo práce s klienty.