Ubytování v Brně při studiu na FI

Pokud do Brna nechcete dojíždět, můžete se ubytovat na kolejích MU, nebo si hned ze začátku sehnat privátní podnájem či pronájem spolu s dalšími studenty nebo získat na kolejích jiných VŠ.

Koleje MU

Vše o kolejích naleznete na stránkách kolejí a menz MU. Jelikož v posledních letech jsou koleje přidělovány klikací soutěží a jsou obvykle rozděleny do malých desítek sekund po vyhlášeném termínu, doporučujeme se na objednávku kolejí předem připravit, sesynchronizovat si hodiny v počítači a v první vteřině po deadlinu přihlášek dát na připravené přihlašovací stránce v prohlížeči reload. Doporučujeme fakultně nejbližší koleje Kounicova.

Privátní ubytování

Při hledání privátu mohou pomoci webové stránky MU Bydlení nebo ISu MU v sekcích Bydlení - nabízím a Bydlení - nabízím 3denní varianta. Kromě zdrojů MU můžete k hledání použít obecné nástroje jako portál Sreality, bezrealitky nebo různé facebookové skupiny.

Koleje jiných VŠ

Ubytování je nabízeno i jinými VŠ v Brně. Příkladem jsou Tauferovy koleje v ještě dochozí vzdálenosti od FI, které jsou nabízené Mendelovou univerzitou.