Sledujte

Na Masarykově univerzitě existuje mnoho cest, kterými se k vám budou dostávat informace. Některé by vás ovšem neměly minout – ve vašem vlastním zájmu. Sledujte alespoň poštu, to je nutnost.

Povinnost sledovat

 • Univerzitní pošta – neboli e-mail v IS je kanál, kterým vás mohou kontaktovat např. vyučující nebo studijní oddělení. Jste zodpovědní za to, že si přečtete, co vám do univerzitní e-mailové schránky přijde.
  Univerzitní e-mailová adresa ve tvaru UČO@mail.muni.cz vám vznikla dnem zápisu a můžete ji používat doživotně.
  V IS si lze změnit přezdívku a můžete používat adresu ve tvaru přezdívka@mail.muni.cz. E-maily do schránky přijdou stále na UČO@mail.muni.cz ale zároveň i na přezdívka@mail.muni.cz.
  E-maily z univerzitní schránky si můžete nechat přeposílat na svou soukromou adresu, ale jste zodpovědní za správné technické nastavení a pokud vám e-maily spadnou do spamu nebo se přesměrováním ztratí, je to váš problém.
  Univerzitní e-mail lze odebírat prostřednictvím služby Google Apps či Microsoft Office 365.
 • Fakultní e-mail – fakultní poštu lze přesměrovat do univerzitní schránky.
  Adresa má tvar login@fi.muni.cz.

Velmi dobré sledovat

 • Aktuality a sdělení studijního oddělení.
 • Poznámkový blok – je aplikace pro studenty, ve které se zobrazuje veškeré hodnocení ze všech předmětů, které si student zapsal.
  Do poznámkových bloků vám vyučující mohou napsat nejen výsledky či hodnocení, ale také poznámku či vzkaz.
  Do poznámkových bloků se také automaticky zapisují výsledky odpovědníků a strojem opravovaných zkoušek.
 • Vývěska v IS
  • Červené zprávy – jsou důležité zprávy o dění na univerzitě. Odstávky IS, změny poplatků za studium, směrnice rektora a jejich výklad pro studenty.
  • Modré zprávy – jsou důležité zprávy o dění na fakultě. Informace o státnicích, imatrikulaci, stipendiích nebo změny úředních hodin studijního oddělení.
  • Další zprávy – už není tak nutné sledovat. Běžné zprávy o dění na MU a fakultách mohou být zajímavé stejně jako akce zmíněné v sekci Pozvánky. I sekce Inzerce je hojně využívaná, ale z vývěsky jsou hlavní výše zmíněné barevné zprávy.
  • Upozornění e-mailem – každou ze sekcí si můžete označit jako Sledovanou. U "Sledovaných" si lze nastavit upozornění na nové zprávy e-mailem i to, jak často vám mají e-maily chodit.

Lze také sledovat

Aktuality jednotlivých oddělení, diskusní fóra v IS či sociální sítě.