kentico-header

Představujeme Kentico software s.r.o.

Kdo jsme

Jsme tak trochu jiná softwarová firma. Za nějakých 20 let jsme vyrostli v globální byznys řízený z Brna, s více než 150 zaměstnanci a čtyřmi pobočkami na třech kontinentech. Přesto, když vstoupíte do našeho sídla na brněnských Nových sadech, dýchne na vás pohodová atmosféra. Nejsme žádný odosobněný korporát. Nevěříte?

Jak to u nás chodí

kentico1

Přes velké akvárium můžete sledovat kolegy, jak v křeslech zapáleně diskutují nad šálkem kávy. Z kuchyňky se line vůně týmové snídaně. Pozor, ať při cestě po firmě nezakopnete o psa, chlupáčů tu máme opravdu hodně. Tu a tam se mezi ně připlete i dítě.

Open space nevedeme. Svou kancelář pro maximálně 12 lidí si každý tým upravuje podle svého, aby se v ní všem dobře spolupracovalo. Protože spolupráce je pro nás opravdu důležitá – v týmu i napříč firmou. Každý hlas je tu slyšet, každý nápad se počítá.

Jestli chcete nahlédnout za oponu, jak si tu žijeme, najdete detaily v článcích na našem blogu, případně se můžete podívat na video na našem youtube kanálu.

Jak to všechno začalo?

Základy Kentico byly položeny v roce 2004 v bakalářské práci Petra Palase, dodnes našeho majitele a člena boardu. A jak on sám vzpomíná na studium na Fakultě informatiky MU? To se dočtete v rozhovoru.

palas

„Studium mi dalo především širší přehled o různých oblastech IT. Stejně důležité je ale prostředí fakulty a lidi, které potkáváte a kteří vás inspirují. Bylo to právě na fakultě informatiky, kde uzrávalo moje rozhodnutí věnovat se publikačním systémům a později založit vlastní softwarovou firmu. A protože fakulta přitahuje nejtalentovanější informatiky z celého Česka i Slovenska, zůstávám v kontaktu dodnes a na fakultě provozujeme Kentico Academy, kde dáváme studentům možnost rozšířit nabyté znalosti o zkušenosti z vývoje skutečného produktu.“

Petr Palas, zakladatel Kentico Software

Na čem pracujeme

Vytváříme software, který pomáhá tisícům zákazníků podnikat online. Vyvíjíme s použitím nejmodernějších microsoftích technologií digitální platformu pro tvorbu a správu digitálního obsahu.
Xperience by Kentico je propracovaná DXP – tedy digitální platforma pro tvorbu webových stránek, správu obsahu, digitální marketing
a e-commerce. Umožňuje přivést k životu celou škálu online podnikání, od správy obsahu neziskové agentury po rozsáhlý e-shop. Aktuálně jsme celý osvědčený produkt přepsali a znovu postavili na nejnovějších technologiích – ASP.NET 6, React, .NET Core... Zároveň jsme nově představili SaaS řešení. U nás si vývojáři a vývojářky sáhnou na technologie a best practices, o kterých si jinde mohou nechat jen zdát.

Proč věříme ve spolupráci s Fakultou informatiky MU

Kentico vzniklo v hlavě tehdejšího studenta na FI MU, Petra Palase. Byl to jen jeden ze skvělých nápadů, které na této fakultě za dobu její existence vznikly. Na akademické půdě vyrůstají budoucí experti a my v Kentico jsme přesvědčeni, že mladé talenty a jejich projekty je potřeba podporovat už při studiích. Proto s fakultou informatiky spolupracujeme již od roku 2011, nejprve na úrovni SME Partner, od roku 2014 potom na úrovni Partner. Náš kolega Zbyšek Němec je navíc externím členem fakultní Oborové rady.

Kentico Academy

kentico-academy

Mezi nejúspěšnější projekty se rozhodně zařadila Kentico Academy. O co jde? Studenti, kteří se do Kentico Academy přihlásili, si vyzkoušeli práci v Kentico naostro. Navíc mají k dispozici vlastní prostory přímo na Fakultě informatiky. Dvakrát týdně se jim věnují naši zkušení developeři a pomáhají jim získávat potřebné praktické dovednosti při spolupráci na reálných projektech. No a když jsme si navzájem sedneme, nastoupí u nás student na plnohodnou pracovní pozici. Dnes u nás pracuje už na seniorních pozicích celá řada absolventů Kentico Academy.

Detaily se dozvíte v rozhovorech s Jurajem Bielikom, absolventem Kentico Academy, a Petrem Svirákem, mentorem tamtéž.

Zaujali jsme vás? Sledujte náš web a facebook, ať vám tahle šance v budoucnu neuteče.

sojcikova

„Kentico jsem sledovala dlouho. Chodila jsem na workshopy a další akce a do té firmy jsem se zamilovala. Pak jsem dostala šanci pracovat v Kentico na vylepšování kódu v cloudovém týmu a napsat u nich diplomku. A ještě o tom produktu vyprávět v Kentico Academy."Zuzana Sojčíková, Developerka

Dny SPP

kentico-spp

Pravidelně nás můžete potkat na Dnech Sdružení průmyslových partnerů FI MU. U stánku spolu probereme, co vás zajímá, nebo se zúčastníte naší přednášky. Třeba v březnu 2019 jsme pro vás uspořádali Security workshop. A jistě nebyl poslední.


Výuka na FI

Příležitostně se můžete v přednáškovém sále setkat s našimi zkušenými developery a developerkami, kteří se s vámi podělí o své znalosti a dovednosti z praxe.

dusek

„Co mi dalo studium na FI? To je jednoduché – nové poznatky a spoustu kontaktů. Když jsem potom začal pracovat v Kentico, zároveň jsem začal přednášet Správu Windows. Takže to pro mě byla kombinace studia, práce a přednášení. Nejzajímavější pro mě bylo, že jsem si mohl vzít praktický problém s Kentico a rok a půl ho zkoumat, analyzovat, testovat všechna možná vylepšení. A pak zhodnotit a publikovat, jaké reálné dopady mají i ta nejmenší rozhodnutí v návrhu a provozu IT systémů.”

Libor Dušek, IT Manager

Vedení bakalářských a diplomových prací

Vznikla u nás pěkná řádka závěrečných prací. Sami témata nevypisujeme. Jestli ale máte nápad a pocit, že Kentico je to pravé místo pro vaši bakalářku nebo diplomku, ozvěte se nám. Můžeme se pobavit o individuálním zadání, které by mělo smysl pro vás i pro nás. To udělal i Dávid Urbančok, který u nás během studia už pracoval.

urbancok

„V Kentico jsem dostal šanci napsat bakalářku pro firmu, kde jsem se mohl jejímu vypracovávání věnovat celých 20 % pracovní doby. Velkou výhodou bylo i motivační stipendium při psaní obou prací. Práce v Kentico během studia na FI MU mi opravdu zlepšila time management. Skloubit práci na plný úvazek se seminárními skupinami totiž vyžadovalo dost plánování.”


Dávid Urbančok, Senior QA Engineer

Noc vědců

noc-vedcu

V roce 2019 jsme se poprvé zúčastnili Noci vědců na Fakultě informatiky. K tématu Šetrně k planetě máme co říct. Už léta za každou chybu, kterou zákazníci najdou v kódu, zasadíme strom. A to není všechno. Jak v Kentico přistupujeme k životnímu prostředí a kde pomáháme, se dozvíte na našem blogu nebo ve videu, které jsme pro vás natočili.


Filmový festival FI MU

Na stánku Kentico při Noci vědců jste se mohli potkat také se studentem FI MU a naším kolegou Matúšem Kropuchem. Matúš pomáhá organizovat Filmový festival FI MU. Ten už tradičně sponzorujeme.

kropuch

„Studium na FI mi přineslo hromadu příležitostí a nových kontaktů. Kromě studia mám možnost zapojovat se do výuky i jako přednášející a zlepšovat se profesně, navíc pomáhám s organizací filmového festivalu. Práci v Kentico jsem si našel na Dni SPP a je to opravdu výjimečná zkušenost. Nikdy se mi nestalo, že by mi práce bránila ve studiu, je to naopak. Naučil jsem se spoustu nových věcí a navíc mám při psaní možnost konzultovat bakalářku ve firmě s odborníky přímo z praxe.”


Matúš Kropuch, QA Engineer

Koho u nás potkáte

Je to jednoduché. Lidi z Kentico poznáte tak, že je prostě práce baví. Proč? Protože v ní vidí smysl a cítí podporu ze všech stran. U nás si neházíme klacky pod nohy. Vzájemně si pomáháme vyrůst. Jeden od druhého očekáváme, že bude hledat nová řešení a neustále na sobě pracovat. Táhneme za jeden provaz a spolu zvládneme i opravdu nečekané výzvy.

V Kentico narazíte na řadu absolventů i současných studentů Fakulty informatiky MU. A co jim studium pro následnou praxi přineslo?

rebrosova

„Studium na FI mě naučilo hlavně kriticky myslet. Díky práci v Kentico jsem navíc začala teorii konečně vidět a používat v praxi. Kolegové mi vždycky ochotně odpověděli i na tu nejblbější otázku. Po získání takových zkušeností si pak člověk dokáže formovat názor a přicházet s vlastními nápady. Školní projekty se nedají srovnat se spoluprací s desítkami kolegů ve firmě. Diplomku píšu v Kentico a doufám, že rozšíření produktu, na kterém pracuji, se jednou opravdu stane jeho součástí.”


Petra Rebrošová, Developerkadendis

„Základy programování jsem uměl už od střední. Studiem na FI jsem chtěl rozšířit hlavně tu formálnější, teoretickou část IT. A seznámit se s lidmi z IT kruhů. Na fakultě jsem objevil programovací jazyk C#. Zalíbil se mi natolik, že už 3. rokem pracuji jako .NET developer v Kentico. Až po příchodu do firmy jsem poznal, co je skutečný vývoj enterprise produktu ve velkém týmu. Lidé v Kentico jsou fakt skvělí mentoři, díky kterým se pořád zlepšuji. Nejen v .NET a architektuře systémů, ale i třeba v angličtině. Z těch zkušeností budu čerpat roky.”

Ivan Dendis, Developernavratilova

„Na studiu na FI bylo krásné, jak se mi postupně spojovaly informace z jednotlivých předmětů a všechno dohromady dávalo smysl! Občas jsem nechápala, proč po nás některé věci ve škole chtějí. Až s nástupem do Kentico mi došlo, jak byly důležité. V Kentico jsem se naučila dívat kriticky na věci, které mi někdo říká, a obhájit vlastní názor. Spojit Kentico a diplomku pro mne znamená, že nepíšu jen tak něco do šuplíku. Moje práce možná bude jednou součástí našeho produktu.”


Hana Navrátilová, Developerkamichalik

„Co mi dalo studium na Fakultě informatiky? Hlavně zjištění, že IT není jen o ‚lopatování‘, tedy psaní kódu, že programování je jen malá část celého procesu. Naučil jsem se přemýšlet nad různými problémy z různých perspektiv a spolupracovat v týmu. A také zjistil, že to občas bolí. Super bylo slyšet přednášet i lidi z praxe, kteří pracují na reálných projektech. Hodně jsem pak ocenil i velkou flexibilitu a možnost skloubit práci a studium.”


Martin Michalík, Product Directorfilakovsky

„Škola mi dala všeobecný rozhled nejen v technologiích, ukázala přístupy k řešení problémů a pomohla rozvinout algoritmické myšlení. Bezpečnostní analýzy a tvorbu bezpečnostních systémů jsem si vyzkoušel pod vedením expertů z reálného světa firem. Všechny tyhle zkušenosti se mi teď hodí v Kentico. Získal jsem v práci sebejistotu. V čem mi prospělo spojení studia a práce v Kentico? Dostal jsem prostor, abych všechny teoretické znalosti zužitkoval při řešení reálných každodenních pracovních úkolů.”

Daniel Filakovský, Security Engineerberan

„Při studiu už pracuji v Kentico. Mám tak skvělou příležitost věnovat se každý pátek psaní diplomky v pracovní době díky Kentico benefitu #UseYourFridayWell. Zároveň s kolegy můžu konzultovat problémy, které při psaní řeším, a nejsem tak odkázaný jen na svého vedoucího. Naprosto nedocenitelná je také spolupráce s Bárou – pomohla mi s administrativou, výběrem vhodného vedoucího a dala skvělé tipy. Bez ní bych například nevěděl, že mám přístup do vlastní kanceláře na FI, kam se můžu volně chodit učit, psát a pracovat, jak potřebuji.”

David Beran, Component Developer

Zaujali jsme vás?

Máte pocit, že tahle parta je pro vás to pravé ořechové? Wanna Love Your Job?
Sledujte náš kariérní web a facebookovou stránku, možná vám padne do oka nějaká otevřená pozice, nebo třeba dobročinná akce.

Ozvat se můžete také přímo na:
jobs@kentico.com
Odpovídáme všem.

Brožurka pro studenty

kentico-brozurka