kentico-header

Představujeme Kentico software s.r.o.

Kdo jsme

Jsme tak trochu jiná softwarová firma. Za nějakých 20 let jsme vyrostli v globální byznys řízený z Brna, s více než 190 zaměstnanci a pobočkami na 3 kontinentech. Přesto, když vstoupíte do našeho sídla na brněnských Nových sadech nebo v pražských Spaces, dýchne na vás pohodová atmosféra. Nejsme žádný odosobněný korporát. Nevěříte?

Jak to u nás chodí

kentico1

Přes velké akvárium můžete sledovat kolegy, jak v křeslech zapáleně diskutují nad šálkem kávy. Z kuchyňky se line vůně týmové snídaně. Pozor, ať při cestě po firmě nezakopnete o psa, chlupáčů tu máme opravdu hodně. Tu a tam se mezi ně připlete i dítě.

Open space nevedeme. Svou kancelář pro maximálně 12 lidí si každý tým upravuje podle svého, aby se v ní všem dobře spolupracovalo. Protože spolupráce je pro nás opravdu důležitá – v týmu i napříč firmou. Každý hlas je tu slyšet, každý nápad se počítá.

Jestli chcete nahlédnout za oponu, jak si tu žijeme, najdete detaily v článcích na našem blogu, případně se můžete podívat na video na našem youtube kanálu.

Jak to všechno začalo?

Základy Kentico byly položeny v roce 2004 v bakalářské práci Petra Palase, dodnes našeho majoritního majitele. A jak on sám vzpomíná na studium na Fakultě informatiky MU? To se dočtete v rozhovoru.

palas

„Studium mi dalo především širší přehled o různých oblastech IT. Stejně důležité je ale prostředí fakulty a lidi, které potkáváte a kteří vás inspirují. Bylo to právě na fakultě informatiky, kde uzrávalo moje rozhodnutí věnovat se publikačním systémům a později založit vlastní softwarovou firmu. A protože fakulta přitahuje nejtalentovanější informatiky z celého Česka i Slovenska, zůstávám v kontaktu dodnes a na fakultě provozujeme Kentico Academy, kde dáváme studentům možnost rozšířit nabyté znalosti o zkušenosti z vývoje skutečného produktu.“

Petr Palas, zakladatel Kentico Software

Na čem pracujeme

Vytváříme software, který pomáhá tisícům zákazníků podnikat online. Vyvíjíme s použitím nejmodernějších microsoftích technologií digitální platformu pro tvorbu a správu digitálního obsahu.
Xperience by Kentico je propracovaná DXP – tedy digitální platforma pro tvorbu webových stránek, správu obsahu, digitální marketing
a e-commerce. Umožňuje přivést k životu celou škálu online podnikání, od správy obsahu neziskové agentury po rozsáhlý e-shop. Neusínáme na vavřínech. Celý úspěšný produkt jsme přepsali na nejnovějších microsoftích technologiích. Je pro nás důležitá nejen spokojenost zákazníka, ale také naši vývojáři a vývojářky – aby je práce na produktu prostě bavila. Zároveň jsme nově představili SaaS řešení. U nás si vývojáři a vývojářky sáhnou na technologie a best practices, o kterých si jinde mohou nechat jen zdát.

Proč věříme ve spolupráci s Fakultou informatiky MU

Kentico se zrodilo v hlavě tehdejšího studenta na FI MU, Petra Palase. Byl to jen jeden ze skvělých nápadů, které na této fakultě za dobu její existence vznikly. Na akademické půdě vyrůstají budoucí experti a my v Kentico jsme přesvědčeni, že mladé talenty a jejich projekty je potřeba podporovat už při studiích. Proto s fakultou informatiky spolupracujeme již od roku 2011, nejprve na úrovni SME Partner, od roku 2014 potom na úrovni Partner. Na jakých aktivitách spolupracuje Kentico s FI MU?

Kentico Academy

kentico-academy

Mezi nejúspěšnější projekty se rozhodně zařadila Kentico Academy. O co jde? Studenti, kteří se do Kentico Academy přihlásili, si vyzkoušeli práci v Kentico naostro. Navíc mají k dispozici vlastní prostory přímo na Fakultě informatiky. Dvakrát týdně se jim věnují naši zkušení developeři a pomáhají jim získávat potřebné praktické dovednosti při spolupráci na reálných projektech. No a když jsme si navzájem sedneme, nastoupí u nás student na plnohodnou pracovní pozici. Dnes u nás pracuje už na seniorních pozicích celá řada absolventů Kentico Academy.
Detaily se dozvíte v rozhovorech, například s absolventem či mentorem Kentico Academy.

Zaujali jsme vás? Sledujte náš web, Facebook, Instagram a LinkedIn, ať vám tahle šance v budoucnu neuteče.

adler

„Součástí mého oboru (PVA) je povinná stáž. Koncept Kentico Academy mě zaujal – nepočítá se s tím, že člověk už všechno umí, ale že se to právě v Academy naučíme. Získal jsem zkušenosti s reálným vývojem a vhled do vývojových procesů i různých oddělení ve firmě. Poznal jsem nové technologie a zdokonalil se v těch, co už znám. Ve firmě jsem nakonec napsal i svou bakalářskou práci."Michal Adler, Developer, Kentico Academy

achillesova

„V rámci Kentico Academy se můžu účastnit i celofiremních mítinků. Mám možnost vidět, na čem ostatní pracují i jak si firma stojí. Transparentní firemní kultura je inspirativní. S každým odchodem z kanceláře si odnáším nové znalosti a zkušenosti. V Kentico s pomocí zkušených kolegů teorii ze studia aplikuji denně v praxi. A káva je tu rozhodně lepší, než ve školním bufetu."Nela Achillesová, Developer, Kentico Academy

Dny SPP

kentico-spp

Pravidelně nás můžete potkat na Dnech Sdružení průmyslových partnerů FI MU. U stánku spolu probereme, co vás zajímá, nebo se zúčastníte naší přednášky. Jindy se můžete zúčastnit workshopů v oblasti security, technického psaní nebo extrémního párového programování (Coding Dojo).Výuka na FI

Příležitostně se můžete v přednáškovém sále setkat s našimi zkušenými developery a developerkami, kteří se s vámi podělí o své znalosti a dovednosti z praxe.

dusek

„Co mi dalo studium na FI? To je jednoduché – nové poznatky a spoustu kontaktů. Když jsem potom začal pracovat v Kentico, zároveň jsem začal přednášet Správu Windows. Takže to pro mě byla kombinace studia, práce a přednášení. Nejzajímavější pro mě bylo, že jsem si mohl vzít praktický problém s Kentico a rok a půl ho zkoumat, analyzovat, testovat všechna možná vylepšení. A pak zhodnotit a publikovat, jaké reálné dopady mají i ta nejmenší rozhodnutí v návrhu a provozu IT systémů.”

Libor Dušek, IT Manager

Vedení bakalářských a diplomových prací

Vznikla u nás pěkná řádka závěrečných prací. Sami témata nevypisujeme. Jestli ale máte nápad a pocit, že Kentico je to pravé místo pro vaši bakalářku nebo diplomku, ozvěte se nám. Můžeme se pobavit o individuálním zadání, které by mělo smysl pro vás i pro nás.

groman

„Hledal jsem praxi při škole v oboru – nejen „pro razítko“, ale aby mi hodně dala. Zároveň se chci s kolegy vídat osobně. Kanceláře a možnost napsat tu diplomku byly jedny z důvodů, proč jsem si vybral Kentico. A nelituju. Je tu super kultura, na jednu stranu možnost se posouvat, na druhou stranu pohodový přístup, žádná zbytečná byrokracie. K tomu pocit, že všichni táhnou za jeden provaz a nehází si navzájem klacky pod nohy.”


Matěj Groman, Security Engineer

Noc vědců

noc-vedcu

V roce 2019 jsme se poprvé zúčastnili Noci vědců na Fakultě informatiky. K tématu Šetrně k planetě máme co říct. Už léta za každou chybu, kterou zákazníci najdou v kódu, zasadíme strom. A to není všechno. Jak v Kentico přistupujeme k životnímu prostředí a kde pomáháme, se dozvíte na našem blogu nebo ve videu, které jsme pro vás natočili.


Filmový festival FI MU

Na stánku Kentico při Noci vědců jste se mohli potkat také se studentem FI MU a naším kolegou Matúšem Kropuchem. Matúš pomáhá organizovat Filmový festival FI MU. Ten už tradičně sponzorujeme.

kropuch

„Studium na FI mi přineslo hromadu příležitostí a nových kontaktů. Kromě studia mám možnost zapojovat se do výuky i jako přednášející a zlepšovat se profesně, navíc pomáhám s organizací filmového festivalu. Práci v Kentico jsem si našel na Dni SPP a je to opravdu výjimečná zkušenost. Nikdy se mi nestalo, že by mi práce bránila ve studiu, je to naopak. Naučil jsem se spoustu nových věcí a navíc mám při psaní možnost konzultovat bakalářku ve firmě s odborníky přímo z praxe.”


Matúš Kropuch, QA Engineer

Koho u nás potkáte

Je to jednoduché. Lidi z Kentico poznáte tak, že je prostě práce baví. Proč? Protože v ní vidí smysl a cítí podporu ze všech stran. U nás si neházíme klacky pod nohy. Vzájemně si pomáháme vyrůst. Jeden od druhého očekáváme, že bude hledat nová řešení a neustále na sobě pracovat. Táhneme za jeden provaz a spolu zvládneme i opravdu nečekané výzvy.

V Kentico narazíte na řadu absolventů i současných studentů Fakulty informatiky MU. A co jim studium pro následnou praxi přineslo?

pospisilovah

„Mít několik měsíců k dispozici mentora, zkušeného seniorního developera, který na vás dohlíží a pomáhá vám rozvíjet se, je k nezaplacení. Náplň práce mě v Kentico baví doteď a technologie, s kterými pracuji, jsou pro mě zajímavé. Nejsme jen lopaty, co by bezmyšlenkovitě bušily kód – ovlivňujeme, jak finální řešení bude vypadat.”


Hana Pospíšilová, Developerbalazy

„Chtěl jsem začít pracovat, navíc praxe je v mém studijním programu povinná. Kentico Academy nabízela zajímavé technologie. Můžu používat kancelář na FI, kde je klid oproti sdíleným prostorám. Poznal jsem nové lidi a otevřely se mi i možnosti aktivit mimo práci např. nedávná pomoc v ZOO. Vedle přivýdělku a cenných kontaktů oceňuji překryv teorie ze školy a praxe z práce – co se naučím můžu rovnou použít nebo vidět v praxi.”

Balazy, Developer, Kentico Academy

Zaujali jsme vás?

Máte pocit, že tahle parta je pro vás to pravé ořechové? Wanna Love Your Job?
Sledujte náš kariérní web a facebookovou stránku, Instagram a LinkedIn a možná vám padne do oka nějaká otevřená pozice, nebo třeba dobročinná akce.

Ozvat se můžete také přímo na:
jobs@kentico.com
Odpovídáme všem.