• Přednáška „Models of large networks“ prof. Daniela Kráľe

Srdečně vás zveme na přednášku „Models of large networks“ Daniela Kráľe, držitele dvou  grantů ERC, u něhož se těšíme na to, že s podporou univerzitního programu MUNI Award in Science and Humanities posílí už v tomto roce fakultu i univerzitu svým nástupem na stálou pozici FI MU.
    Profesor Kráľ je předním světovým odborníkem v oblasti diskrétní matematiky a algoritmů. Za svou práci získal řadu významných ocenění, např. European Prize in Combinatorics v roce 2011 a Philip Leverhulme Prize in Mathematics and Statistics v roce 2014 a také je jedním ze dvou českých vědců, kteří obdrželi vícekrát grant od Evropské výzkumné rady.
    Jeho přednáška na Fakultě informatiky MU bude zaměřena na matematické metody modelování a analýzy velkých sítí. Přednáška proběhne na Fakultě informatiky MU v pátek 16. února od 11 hod. v posluchárně D3 a bude proslovena v angličtině.