Přehled

Stanice luna* jsou stroje Apple iMac 27" s parametry:
  • CPU: Intel Core i3 @ 3.2GHz
  • RAM: 4GB
  • Displej: 27" 2560x1440
  • GPU: Radeon HD 5670
  • Operační systém: Mac OS X 10.6 Snow Leopard
Apple iMac

Aplikace

Na stroji jsou dostupné všechny standardní aplikace systému Mac OS X a samozřejmě i několik doinstalovaných aplikací. Všechny najdete pomocí Finderu v adresáři "Applications". Zejména aplikace třetích stran (jako například Firefox, Adium a pod.) najdete v "Applications/Packages". Uživatelé si mohou instalovat i vlastní aplikace stažené z internetu do svého domovského adresáře. Postup instalace najdete v dokumentaci ke konkrétnímu programu. Pokud si myslíte, že existuje nějaký program který by používali i jiní uživatelé než vy, kontaktujte správce na unix@fi pro zařazení programu do Application/Packages.

Zamykání obrazovky

Klikněte na ikonu Apple v panelu nabídky a vyberte možnost "System Preferences > Desktop & Screen Saver", klikněte na záložku "Screen Saver". Vyberte si požadovaný spořič obrazovky ze seznamu na levé straně. Klikněte na "Hot Corners" a zvolte "Start Screen Saver" z rozbalovacího menu v požadovaném rohu. Spořič obrazovky aktivujete přetažením myši na požadovaný roh. Zkontrolujte, zdali máte nastaveno v "System Preferences > Security" chránění heslem při spuštění spořiče obrazovky.

MacPorts

V Applications/MacPorts nebo /opt/local/bin jsou umístěny nainstalované aplikace. Pro instalaci dalších kontaktujte unix@fi.

Nenašli jste, co jste hledali? Navštivte ještě stránku s častými dotazy k macOS.