Tisk a skenování přes kopírku SUPO v PC hale

V počítačové hale (B106) v rohu se nachází tiskové zařízení pro barevný i černobílý tisk ve formátech A4 a A3. Tisk probíhá pouze ve Vaší režii bez účasti kohokoliv jiného. K platbě za tisk je použit Váš SUPO účet, který musíte mít aktivovaný a mít na něm předem vloženou dostatečnou částku. Pro vklad můžete použít bankovník na stěně vedle tiskárny. Bankovník přijímá pouze bankovky a nevrací.

Poté již můžete z počítače odeslat požadovaný dokument na tisk a u tiskárny svou ISIC kartou spustit vlastní proces tisku a odebrat si vytištěný dokument. Můžete si předem zkontrolovat, jestli v počítačové hale neprobíhá nějaká zkouška nebo jiná akce.

Tisk z počítačů v hale

Tisk z Windows – stroje titan01 až titan24

Na strojích titan01 až titan24 je nainstalovaná tiskárna jménem PRINT MU. Na tuto tiskárnu stačí odeslat požadovaný dokument.

Před odesláním samotného tisku si důkladně zkontrolujte, že máte veškerá nastavení tiskárny dle svých potřeb. Zejména se zaměřte na barevný případně černobílý tisk. Pozor, při odeslání jakéhokoliv tisku jako barevný Vám bude SUPO účtovat sazbu za barevný tisk.
Je potřeba otevřít vlastnosti tiskárny pro změnu na černobílý tisk. Např. zejména nestačí zaškrtnout Print in grayscale (black and white) nebo Print color as black v základním tiskovém dialogu Adobe Readeru.

Po odeslání tisku se objeví přihlašovací okno SAFE-Q login, kam vyplňte jako login Vaše UČO a zadejte Vaše sekundární heslo. Samotný proces tisku se spustí až po přiložení Vaší ISIC karty ke čtečce u tiskárny.

Tisk z vlastního notebooku

Tisk z Windows

Pro tisk z vlastního notebooku pod operačním systémem Windows je potřeba si nainstalovat klienta pro tiskový systém SafeQ – SafeQ klient 32/64

Stažený archiv rozbalte a spusťte skript printMU.cmd nacházející se v kořeni rozbaleného archivu. Potvrďte případné povolení UAC při instalaci a po dokončení se v tiskárnách objeví tiskárna jménem PRINT MU.

Restartujte počítač. Poté je už postup stejný jako v případě tisku z počítačů v hale.

Tisk z Linuxu

Stáhněte si SafeQ klient pro linux, při instalaci stačí postupovat dle návodu v pdf zabaleném ve zmíněném archívu. IP adresa serveru pro připojení je 147.251.19.80 a jméno fronty je color.

Skenování na e-mail

Zařízení poskytuje službu skenování zdarma, kde naskenované dokumenty odešle v příloze na zadaný e-mail. Pro skenování není potřeba autentizace ISIC kartou, stačí na ovládacím panelu tiskárny vlevo stisknout tlačítko "scan". Tlačítko scan

Na hlavním displeji tiskárny stiskněte "Manual Entry" a zadejte svoji e-mailovou adresu. Poté se řiďte pokyny na displeji. Ke skenování můžete pro nezmačkané volné listy použít vrchní ruční podavač nebo můžete využít sklo pod vrchním víkem tiskárny.

Vlastní skenování spustíte vždy zeleným tlačítkem a hotový sken poté odešlete křížkem. Vzápětí Vám přijde naskenovaný dokument e-mailem v příloze, tiskárna o této skutečnosti neinformuje.

odkaz na návod

Co dělat při potížích s tiskem

Tiskové úlohy je možné mazat po přihlášení na print server na adrese https://print.ucn.muni.cz/. Pro přihlášení použijte stejné údaje jako při tisku, tedy UČO a sekundární heslo. Vyberte menu seznam úloh, označte úlohy, které chcete smazat a v rozbalovacím menu vyberte možnost „zrušit z fronty“. Pro odhlášení použijte příslušné tlačítko vlevo dole.

V případě potíží s tiskárnou kontaktujte správce na adrese tisk_support@ics.muni.cz.

V případě zaseknutého papíru kontaktujte techniky na adrese tech@fi.muni.cz.