Licence Grammarly Premium na FI MU

Fakulta informatiky MU zakoupila pro své studenty a zaměstnance 800 licencí software Grammarly Premium.

Tyto licence jsou zejména určeny studentům píšícím bakalářskou či magisterskou diplomovou práci v angličtině nebo studentům anglicky vyučovaných předmětů, kteří v rámci výuky musejí vypracovávat nějaké anglické texty. Dále všem postgraduálním studentům, akademickým zaměstnancům a zaměstnancům spravujícím některou část fakultního webu.

Seznam uživatelů oprávněných k využití licence je čas od času (typicky zejména začátkem semestru) přepočítán a novým oprávněným uživatelům je zaslán mail s instrukcemi, jak si v případě zájmu zajistit pozvánku do Grammarly.

Aby nebylo nutné s každým jednotlivým zájemcem komunikovat mailem ap., je toto automatizováno na stránce, která oprávněnému uživateli po zadání fakultního loginu zajistí vygenerování pozvánky do Grammarly (ta dojde na fakultní email; pro aktivaci účtu je pak nutné kliknout na odkaz v pozvánce).

Aktuálně (a dlouhodobě) nejsou k dispozici žádné licence „navíc“.

Pokud máte pocit, že byste měli mít ke Grammarly přístup, ale nemáte, případně patříte mezi výjimečné případy typu studenti, kteří aktuálně nesplňují jiné podmínky, ale píší odborné články v angličtině v rámci spolupráce s nějakou výzkumnou skupinou na FI, ozvěte se na smerk@fi.muni.cz.