Licence Grammarly Premium na FI MU

Fakulta informatiky zakoupila pro své studenty a zaměstnance 300 licencí software Grammarly Premium.

Tyto licence jsou zejména určeny studentům píšícím bakalářskou či magisterskou diplomovou práci v angličtině (kromě nich dále postgraduálním studentům, akademickým zaměstnancům a zaměstnancům spravujícím některou část fakultního webu).

Seznam uživatelů oprávněných k využití licence je čas od času (typicky zejména začátkem semestru) přepočítán a novým oprávněným uživatelům je zaslán mail s instrukcemi, jak si v případě zájmu zajistit pozvánku do Grammarly.

Aby nebylo nutné s každým jednotlivým zájemcem komunikovat mailem ap., je toto automatizováno na stránce, která oprávněnému uživateli po zadání fakultního loginu zajistí vygenerování pozvánky do Grammarly (ta dojde na fakultní email; pro aktivaci účtu je pak nutné kliknout na odkaz v pozvánce).

Aktuálně (a dlouhodobě) nejsou k dispozici žádné licence „navíc“.

Pokud máte pocit, že byste měli mít ke Grammarly přístup, ale nemáte, případně patříte mezi výjimečné případy typu studenti, kteří aktuálně nepracují na BP/DP, ale píší odborné články v angličtině v rámci spolupráce s nějakou výzkumnou skupinou na FI, ozvěte se na smerk@fi.muni.cz.