Nový předmět DUVOD a inovované předměty DTEDI a DPDIS

V rámci KA1 byla zahájena příprava nového předmětu DUVOD Úvod do studia a modifikace dalších dvou stávajících předmětů DTEDI Příprava tezí a DPDIS Příprava disertační práce. V prvním období realizace projektu se pozornost zaměřila na první dva jmenované předměty, v případě DPDIS probíhá diskuse konkrétní náplně jeho modifikace. Kurz DUVOD byl nově vypsán již v podzimním semestru 2010 a výuka v něm byla již zahájena, stejně jako v případě modifikované náplně kurzu DTEDI. Výuka modifikovaného kurzu DPDIS bude zahájen od jarního semestru 2011.

Hlavní část výuky v předmětu DUVOD probíhá formou moderované diskuse na klíčová témata související se vstupem do studia (principy vědecké práce, práce s literaturou, vlastní publikování, pracovní cesty, plánování a vyhodnocování experimentů, ...). Informace související s obsahem kurzu jsou k dispozici pro studenty ve studijních materiálech předmětu. Studenti se aktivně účastní diskuse v malých skupinkách (max. 10 studentů).

V rámci předmětu DTEDI byli studenti seznámeni s typickým obsahem tezí a všemi formálními požadavky. Následně byli rozděleni do malých skupin, v nichž prezentují a diskutují hlavní aspekty své práce. Součástí kurzu je i účast na obhajobách tezí jiných studentů a diskuse kvality tezí z loňských let.