Neustále pracujeme na zlepšení pracovních podmínek na FI. Nabízíme pestrou škálu benefitů, kterou průběžně rozšiřujeme:
- zajímavá práce pro prestižní pracoviště v univerzitním prostředí s mezinárodním přesahem a spoluprací s aplikační sférou,
- široká škála interních vzdělávacích kurzů, workshopů apod.,
- podpora získávání zahraničních zkušeností – účast na konferencích, stážích, možnost účastnit se programu Erasmus+ (možnost stáže na zahraničních univerzitách),
- pružná pracovní doba a možnost občasné práce na dálku,
- zaměstnanecké výhody:
- 8 týdnů dovolené pro akademické pracovníky/pracovnice, 6 týdnů dovolené pro neakademické pracovníky/pracovnice,
- příspěvek na penzijní připojištění nebo dlouhodobý investiční produkt nebo příspěvek na školné v mateřské školce / dětské skupině,
- stravenkový paušál,
- MultiSport karta (zaměstnanecká, doprovodná, dětská),
- příspěvek na očkování proti chřipce a klíšťové encefalitidě,
- slevy na jazykové kurzy pořádané Centrem jazykového vzdělávání MU,
- mobilní tarify Vodafone,
- bezplatné využívání univerzitních knihoven,
- bezplatné psychologické poradenství,
- dětské skupiny Elánek na kampusu MU a v budově MU na Komenského nám., dětské skupiny Loučka a hlídací koutek Loučka,
- pracoviště blízko centra Brna s bezplatným parkováním přímo v areálu fakulty.
Osobní, rodinný a pracovní život v rovnováze aneb duševní pohoda, relaxace a pohyb
Chcete si zacvičit krátce před cestou na FI nebo hned po práci? Nebo raději v místě bydliště? Můžete využít jeden ze zaměstnaneckých benefitů, kterým je Multisport karta. Mapu sportovních zařízení, ve kterých lze Multisport kartu využít, naleznete ZDE. Kromě samotných zaměstnaneckých karet mohou zaměstnanci využít také doprovodné a dětské karty. Máte-li o kartu zájem, kontaktujte personální oddělení FI na persnp-p4M29T@fivIUncndnU.muniKJIT--04F.cz
. Různá pravidelná cvičení za výhodné ceny (např. pilates, body styling, spinning, kondiční cvičení, yoga, poweryoga a mnohé další) nabízí také Fakulta sportovních studií v Univerzitním kampusu Bohunice.
Relaxujete raději při hudbě nebo při rukodělné činnosti? I takové aktivity MU realizuje. Zmínit lze například koncerty Pěveckého sboru Masarykovy univerzity, Pěveckého sboru Pedagogické fakulty a Cimbálového souboru MUNIcimbal nebo lekce a workshopy v Makerspace Ústřední knihovny Filozofické fakulty.
Od roku 2023 mohou zaměstnanci/zaměstnankyně využívat také bezplatné psychologické poradenství, a to v rozsahu 3 konzultací zdarma. Využít ho mohou zaměstnanci v pracovním poměru s úvazkem alespoň 20 hodin týdně a vyšším. Termín osobní/on-line psychologické konzultace se rezervuje prostřednictvím online formuláře. Podrobné informace naleznete ZDE.
Detaily k jednotlivým zaměstnaneckým benefitům lze nalézt na Portálu pro zaměstnance MU (je nutné přihlásit se).
Brno je metropolí Jihomoravského kraje, počtem obyvatel a rozlohou je druhým největším městem České republiky. V jeho metropolitní oblasti žije asi 700 tisíc obyvatel. Brno je moderní a dynamické město s dlouhou historií, kulturní, společenskou, sportovní a průmyslovou tradicí. Díky významnému působení firem zaměřených na vývoj informačních technologií bývá Brno označováno jako „české“ či „moravské Silicon Valley“.
Brno podporuje inovace, vědu, výzkum, technologie a start-upy, aneb 3 in 1 Brno, protože „dělat Brno chytrým je IN“, „dělat vědu v Brně je IN“ a „dělat v Brně byznys je IN“.
Důležitou součástí rozvojové strategie města Brna je podpora zahraničních pracovníků a to, aby se ve městě cítili jako doma. To je cílem Brno Expat Centre, které usilovně pracuje na usnadnění procesu usazování a začleňování příchozích expatů do každodenního života v Brně.
Brno je největším českým studentským městem. MU dlouhodobě vytváří rozsáhlé zázemí, aby se tady všichni naši studenti cítili skvěle.
Brno je městem kultury. Národní divadlo Brno nabízí činohru, operu, balet a koncerty. Pořádá mezinárodní operní a hudební festival Janáček Brno, který patří k nejexkluzivnějším akcím svého druhu v Evropě. Mezi budovy Národní divadla patří Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo a Reduta, nejstarší divadelní budova ve střední Evropě. K české orchestrální špičce patří Filharmonie Brno. Každý rok v červnu, letos už po pětadvacáté, se na Brněnské přehradě koná světová soutěž uměleckých ohňostrojů Ignis Brunensis. A to je jen pár kulturních tipů.
Brno je městem plným památek. K významným dominantám města patří
hrad a pevnost Špilberk a
katedrála svatého Petra
a Pavla na vršku Petrov, utvářející charakteristické panorama města.
Nádherný pohled na město Brno i široké okolí shora se nabízí jak z hradeb Špilberku,
tak z katedrály sv. Petra a Pavla, kde je možné vystoupat po bezmála 130 schodech na
vyhlídku z věží.
Brno je městem veletrhů a výstav. Veletržní a výstavní akce se konají zejména na brněnském výstavišti. Ročně se zde koná zhruba 50 veletrhů, které navštíví téměř 1 milion návštěvníků. Konají se zde rovněž významné kongresy s doprovodnými výstavami, sportovní akce, koncerty, plesy apod.
Druhým dochovaným hradem na území Brna je Veveří, který se tyčí nad Brněnskou přehradou. V plavební sezóně (duben-říjen) je možné absolvovat velmi oblíbenou plavbu loděmi, které provozuje Dopravní podnik města Brna, přičemž jedna ze zastávek se nachází v blízkosti hradu Veveří. Významnou památkou meziválečné architektury je funkcionalistická vila Tugendhat, která patří mezi Světové dědictví UNESCO. V Brně se například také nachází více než 800 památkově chráněných soch a dalších objektů drobné architektury. Cestu k nim lze nalézt na této mapě.
V Brně, či přesněji řečeno pod Brnem, se nachází rozsáhlé labyrinty kamenných chodeb a sklepení. Mezi známé brněnské podzemí patří např. Labyrint pod Zelným trhem, Lapidárium na Špilberku, Kostnice sv. Jakuba, Kapucínská hrobka nebo sklep pod Novou radnicí.
Brno je městem kávy a centrem kavárenského dění. Brno se pyšní prvenstvím s největší koncentrací kaváren na osobu v České republice. Najdete zde nejen spoustu kaváren, ale také pražíren kávy. Nepřetržitě od roku 2011 rozvíjí festival Týden kávy, který se obvykle koná v prvním říjnovém týdnu. Novinkou v kulturně-kavárenském dění je například otevření unikátního literárního salonu Rezidence Café Kaprál, a to pod hlavičkou kandidatury Brna do soutěže Evropské hlavní město kultury 2028.
Kde jsou skvělé restaurace, kavárny, cukrárny, bistra, vinárny, pivnice nebo bary? Kde se sportuje? Kam na výlet do přírody, procházku parkem nebo kde se dá podívat na hvězdy? Kam na výlet s rodinou a dětmi? Kam za vědou? Jaké architektonické památky a stavby významné i v celosvětovém měřítku lze v Brně navštívit? Kde a kdy se konají divadelní představení, koncerty, festivaly, výstavy, veletrhy, konference a další akce? Kde …
Turistické informační centrum města Brna realizuje rozsáhlý projekt GO TO BRNO, který pomáhá místním i cizincům poznat vše, co Brno nabízí. Vydává také společensko-kulturní magazín KAM v Brně, který kombinuje nabídku toho, co vše se v Brně v daném měsíci děje s lifestylovým obsahem o městě a životě v něm.