záhlaví


V roce 2000 byl Y Soft jen studentským start-upem. Dnes se díváte na firmu globálního významu, která pomáhá zákazníkům po celém světě budovat chytré podnikání. Y Soft má 17 kanceláří po celém světě a zákazníky ve více než 120 zemích. Naše vlajkové řešení, YSoft SafeQ, pomáhá podnikům řídit, optimalizovat a zabezpečovat své 2D tiskové a digitální procesy a pracovní postupy. Nabízíme také vůbec první 3D tiskové řešení pro vzdělávání. A máme i robotická ramena.

Zájemci o práci nebo stáž zjistí, že práce ve Y Soft není nikdy nudná ani monotónní. Vždy jsme otevřeni novým, inovativním nápadům, zejména ve vývoji produktů. A co víc? Naši technici tvrdí, že práce na produktech Y Soft je vzrušující! Rovněž začnou používat moderní technologie - ale o tom později.

FI MUNI je blízko k našemu srdci nejen proto, že se Y Soft zrodil v hlavách dvou bývalých studentů FI MUNI - generálního ředitele Y Soft Václava Muchny a CIO Martina de Martini - ale hlavně proto, že ve Y Soft v současné době pracuje velké množství absolventů FI MUNI. A jsme velmi pyšní, že jsou s námi!

Více než jen kódování

ysoft-frameworks

Důležitý detail: jsme softwarová i hardwarová společnost. Jinými slovy, jsme velmi dobří v prevenci všech těch malých závad, které se někdy vyskytují, když se společnosti zaměřují výhradně na výrobu softwaru nebo hardwaru. To také znamená, že při práci ve společnosti Y Soft uvidíte software, na kterém pracujeme, v akci.

Určitě jste slyšeli o naší vlajkové lodi, a tím je softwarové řešení YSoft SafeQ, ale to není vše. Vyrábíme také 3D tiskárny a vyvíjíme robotická ramena. Roboti nám pomáhají hlavně s testováním zařízení. Abyste věděli, testovat robotickou paži, zatímco pracujete z domova, přijde docela k ruce.

Máte zájem dozvědět se více o technologiích, se kterými v současné době pracujeme? Podívejte se na následující graf!

ysoft-budova

Y Soft dveře jsou vždy otevřené

U Y Soft nenajdete oficiální Den otevřených dveří - to je proto, že vás u nás rádi provedeme a odpovíme na všechny vaše dotazy (téměř) každý den v roce! Neváhejte se s námi spojit, připravíme prohlídku pro jednotlivce i skupinu.

11 let se studenty Masarykovy univerzity

Y Soft spolupracuje s Masarykovou univerzitou jako strategický partner od roku 2009. Během těchto 11 let jsme se účastnili mnoha projektů, akcí a konferencí pro studenty. Dosud jsme pomohli více než 90 studentům s jejich závěrečnými pracemi. Existuje také větší než malá šance, že jste se zúčastnili semináře vedeného jedním z našich techniků!

Zde je stručné shrnutí našich minulých FI MUNI-Y Softových akcí:

Seznamte se s absolventy FI MUNI, kteří se stali YSofters

V tuto chvíli pracuje ve Y Soft více než 20 absolventů FI MUNI; mnozí napsali svou práci pod naším dohledem a rozhodli se zůstat u nás. Zde je to, co říkají o svých zkušenostech s Y Soft:

„V roce 2014 jsem kontaktoval Y Soft ohledně tématu mojí bakalářské práce. Poté jsem v posledním semestru mého bakalářského studia začal ve Y Soft pracovat na částečný úvazek. Po dokončení magisterského studia jsem byl přesvědčený, že chci zůstat s Y Soft.

Ve své kariéře jsem postupoval z juniorské pozice vývojáře Embedded Systems až na pozici technického vedoucího. Během 6 let ve Y Soft jsem pracoval v podstatě na všem, co společnost nabízí - včetně hardwaru, webových aplikací, mobilních aplikací a serverových aplikací. Díky tomu mě moje práce nikdy nenudí. Rovněž se neustále zdokonaluji v různých technologiích a integruji nové poznatky ze strojírenství do své každodenní práce. Práce ve Y Soft mi poskytla spoustu zkušeností v oblasti výpočetní techniky. Doporučil bych ji každému. “

Dávid Kaya Dávid Kaya
Engineering Tech Lead

„Zapojil jsem se do soutěže talentovaných studentů na Masarykově univerzitě a získal práci na projektu sponzorovaném společností Y Soft, kde jsem zároveň našel téma bakalářské a diplomové práce.

Zejména se mi líbil systematický přístup Y Soft ke studentům a skutečnost, že jsem mohl psát bakalářskou práci ve Y Soft. Zaměřuji se na témata a oblasti podobné těm, na kterých jsem pracoval ve svých závěrečných pracích - hlavně na DevOps. Jako student pracující ve Y Soft jsem opravdu ocenil míru flexibility, kterou jsem dostal. Pomohlo mi to efektivně kombinovat práci a studium. “

Martin Šalata Martin Šalata
System Integration Engineer

"Odpověděl jsem na inzerát, který jsem našel na vývěsce FI." Absolvoval jsem dva pohovory a v okamžiku jsem seděl v kanceláři ve Y Soft. Netušil jsem, že to bude tak rychlé! V květnu 2020 to budou 4 roky, co jsem začal pracovat ve Y Soft. V současné době pracuji na částečný úvazek jako Junior QA Engineer. Práce ve Y Soft mi pomohla dynamicky budovat své dovednosti a - ve spolupráci s ostatními YSofters - mě naučila, jak efektivně řešit problémy. “

Pavel Doležal Pavel Doležal
Junior QA Engineer

"Připojil jsem se k Y Soft v únoru 2019 poté, co jsem potkal několik lidí z týmu RQA na Job Challenge." Zajímal jsem se o produktové portfolio společnosti a získal možnost pracovat na své bakalářské práci ve spolupráci s Y Soft. V současné době pracuji na nástroji pro vytváření a správu webových testů uživatelského rozhraní s cílem vylepšit možnosti systému RQA. Opravdu si vážím příležitosti, kterou mi Y Soft dal, protože jsem se naučil mnoho nových věcí a potkal spoustu zajímavých lidí. “

David Sečkář David Sečkář
R&D Intern

Jak se zapojit

Získání praktických zkušeností je zásadní, nezbytný je však také solidní teoretický základ. Proto nabízíme flexibilní pracovní úvazky a stáže na částečný úvazek, které nepřijdou na úkor vašich studií. Přejete si pracovat na své závěrečné práci pod Y Soft a podělit se o své poznatky s ostatními YSofters? Určitě je to možné! Mnoho nápadů našich studentů se stalo součástí našeho produktového portfolia. Vaše nápady by mohly být další YSoft SafeQ, nikdy nevíte.

Zapojení je snadné: buď se přihlaste na téma diplomové práce nabízené společností Y Soft prostřednictvím IS MU, nebo se s námi přímo spojte a diskutujte o svém vlastním tématu. Občas také nabízíme studentské práce na naší stránce kariéry .

Stačí si jen promyslet

Zjistíte, že YSofters neustále inovují, učí se novým věcem a postupují kupředu. Ve Y Soft věříme, že praktičnost vede ke snům, sny se mění v nápady a nápady vedou k důležitým průlomům. Takže pokud dokážete přeměnit zdánlivě nemožné na možné a nebojíte myslet ve velkém, budete to tady milovat stejně jako my. Ostatní se naučíte buď od nás nebo my od tebe, my od sebe navzájem.

Kontaktní osoba

Jakub Pavlák

R&D Manager
E-mailem: Jakub.Pavlak@ysoft.com
ysoft-pavlak