header


TESCAN je úspěšná česká společnost s nadnárodní působností a dlouholetou tradicí v oboru elektronové mikroskopie. Vyvíjíme a vyrábíme unikátní hi-tech přístroje, na míru našim zákazníkům – společnostem působícím ve vědě i v průmyslu po celém světě. Více na www.tescan.com.

Vývoj software

tescan-pics1

Vývoj software u nás neznamená jen sedět u počítače, ale nezbytnou součástí práce je i komunikace s kolegy z ostatních odvětví (fyzika, konstrukce, elektronika, vývoj embedded systémů, aj.) a také občasné testování řešení přímo na mikroskopu.

V rámci vývoje software řešíme různorodé úkoly, jako např.:

K tomu využíváme technologie C/C++, STL, OpenCV, Qt, Git, Python, Doxygen, OpenGL, Keras, SOLID, aj.

Role softwaru v elektronové mikroskopii dlouhodobě roste. O software se u nás stará tým zhruba 30 vývojářů, kteří pracují v několika odděleních. Přečtěte si více ZDE.

O spolupráci s FI MUNI

TESCAN spolupracuje s FI MUNI dlouhodobě jako SME partner. Každoročně vypisujeme témata bakalářských a diplomových prací se zaměřením na počítačové zpracování 2D a 3D obrazu z elektronového mikroskopu (např. stereometrie, odšumování obrazu, automatické ostření obrazu, apod.).
Pravidelně se účastníme Dnů SPP, kde kolegové z vývoje SW studentům rádi poodhalují zákulisí vývoje software pro elektronové mikroskopy. Realizovali jsme na fakultě také odborné prezentace, (např. v rámci výuky předmětu Úvod do digitálního zpracování obrazu).
Aktivity na FI MU plánujeme dále rozšiřovat.

O nás očima absolventa FI MUNI

„Na práci v TESCAN-e oceňujem dobrý kolektív a snahu udržiavať krok s modernými technológiami. Z univerzity sa mi tu najviac hodia znalosti princípov kvalitného objektovo orientovaného programovania (SOLID, KISS…)“

Michal Fecko
absolvent FI MUNI

Jak se zapojit

Během studia je možné s námi navázat spolupráci formou:

1. Bakalářská/diplomová práce

aktuálně vypsaná témata najdete ZDE. Máte-li zájem o některé z témat, nebo přemýšlíte o vlastním tématu, neváhejte nás kontaktovat.

2. TESCAN INTERNSHIP PROGRAM

je určen studentům magisterského stupně, kteří tak v průběhu studia mají výjimečnou příležitost získat zkušenosti s vývojem SW pro elektronové mikroskopy. Více informací a možnost se přihlásit najdete ZDE

Co od studentů očekáváme

Kontakty

Vojtěch Filip

Vedoucí vývoje software SEM a FIB/SEM
E-mail: vojtech.filip@tescan.com
filip

Jana Sedlická

HR specialista
E-mail: jana.sedlicka@tescan.com
Phone: +420 530 353 225
sedlicka

Ondřej Beňuš

Vedoucí vývoje software TEM
E-mail: ondrej.benus@tescan.com
benus