header


Jsme Invasys, R&D společnost specializující se na poskytování bezpečnostních technologií cílených na prevenci proti terorismu, vzpoury a organizovaného zločinu. Vyvíjíme a vyrábíme kritický HW a SW používaný za nejnáročnějších podmínek. Naše zaměření na rozsáhlý interní výzkum a vývoj znamená, že jsme vždy nejméně o krok vpřed.

Ke splnění naší mise pracujeme s Android a iOS mobilní platformou a GSM hardware. I když upřednostňujeme agilní prostředí, ke splnění našich výzev je potřeba hodně analytické a experimentální práce.

Technologie

InvaSys-technologie

Pracujeme s velkým množstvím technologií. Kromě specifických nástrojů uvedených výše využíváme také sw-definované radia, FPGAs, a GSM modemy. Na mobilních platformách děláme reverse-engineering a většina SW, který poskytujeme, je programován v C++ a Python.

Spolupráce s FI MU

Výuka

Fakulta informatiky oceňuje znalosti získané našimi nejlepšími zaměstnanci. Naši Ph.D. absolventi pravidelně přednáší v předmětech o bezpečnosti jako je Applied Cryptography PV079, Advanced Topics in Information Technology Security PA018, Autentizace a řízení přístupu PV157. Přednášíme také v seminářích v rámci Informační bezpečnosti a kryptografie PV080.

Vedení závěrečných prací

Podporujeme naše stážisty a zaměstnance v dosažení akademických titulů. To je to, proč navrhujeme témata závěrečných prací, bakalářských i diplomových. Často spolupracujeme na tématech závěrečných prací přímo v pracovním prostředí jako součást stáže nebo pracovního úvazku. Společně s laboratoří CRoCS a dalšími průmyslovými partnery pomáháme organizovat každoroční soutěž o nejlepší závěrečnou práci v oblasti počítačové bezpečnosti.

Stáže

Mnoho našich zaměstnanců zahájilo svoji cestu s Invasys na stáži během bakalářského nebo magisterského studia. Jakmile se studenti obeznámí s naší prací, obvykle navazují diplomovou prací nebo přechodem na částečný nebo dokonce plný úvazek. Během stáže poskytujeme stážistovi pečlivé vedení, ale také prostor převzít odpovědnost a přijít s vlastními nápady.

Sponzorovaná PhD pozice

Naše společnost je jednou z těch, která na Fakultě informatiky přímo sponzoruje PhD pozici. Podporujeme studenta ke studiu rozsáhlé kryptografické analýzy primitivního použití v různých datových sadách.

Oslovte nás

Obvykle začínáme spolupráci v rámci stáže či částečného pracovního úvazku. Doporučujeme zájemcům, než nás budou kontaktovat, mít odstudovány úspěšně nejméně 4 semestry. Jestli máte základní znalosti některé z technologií, které používáme, neváhejte nás kontaktovat. Nemějte obavy, máme porozumění a chápeme, že zároveň musíte dokončit studium. V Invasys se naučíte technologie za pochodu. Také velice oceníme, pokud se zajímáte o počítačovou bezpečnost. V práci mluvíme česky, ale někteří zaměstnanci jsou cizinci, hodí se tedy angličtina.

V rámci pohovoru se potkáte s jedním z našich dvou technických zástupců, který s vámi prodiskutuje míru vašeho zapojení s ohledem na vaše zájmy a požadavky. Jestli pocítíme slibnou spolupráci, jste přijat!

Můžete nás také potkat v rámci Dne SPP. Prosím, zastavte se na náš stánek a může rovnou vše probrat. Obvykle je s námi aktivní student, který byl kdysi v podobné roli jako vy a který vám může se ctí zodpovědět vaše dotazy ohledně výhod a nevýhod práce v Invasys.

Koho kontaktovat:

Jan Krhovják

stáže a závěrečné práce
E-mail: jan.krhovjak@invasys.com
Jan Krhovják (foto)

Kateřina Szabo

částečný a plný pracovní úvazek
E-mail: katerina.szabo@invasys.com
Kateřina Szabo (foto)

Reference

Mária Švidroňová (foto)

Zhruba 15 našich zaměstnanců studuje či absolvovalo studium na FI a prošlo nějakou formou spolupráce s Invasys. Zároveň naši CSO a CTO, oba absolvovali PhD studium v rámci výzkumu laboratoře CRoCS na FI.
Abychom ukázali, jak vypadá Invasys život, položili jsme několik otázek absolventce FI a naší stávající kolegyni, Márii Švidroňové.

Jak začala tvoje spolupráce s Invasys?

V pátém semestru jsem narazila na plakát Invasys na nástěnce hned vedle studijního oddělení FI. V té době jsem hledala pracovní zkušenost a plakát Invasys mě zaujal proto, že nabízel zkušenost v oblasti mého zájmu, tedy kybernetické bezpečnosti. Hledala jsem možnost naučit se nové věci využitelné ve škole a naopak. Současně společnost nabízela stáž, která nevyžadovala předchozí dlouhou pracovní zkušenost, což mě motivovalo k tomu se přihlásit.

Jakou formou spolupráce v Invasys jsi prošla? Jak celou spolupráci hodnotíš?

Začala jsem jako placená stážistka. Po roce a půl navrhl mi můj projektový manažer nabídl práci na částečný úvazek představující 3 dny v týdnu. Po dokončení studia jsem přešla na plný úvazek a pracuji zde dodnes.

Jsou nějaké kroky, kterými Invasys pomáhá balancovat a skloubit povinnosti pracovní a studijní?

Určitě. Během stáže jsem si mohla rozvrhnout pracovní dobu. Během několika týdnů náročného studia a zkouškového období nebyl problém si vzít týden volna a připravit se na splnění studijních povinností. Jediné co bylo třeba, požádat o to předem. I v rámci částečného úvazku nebyl problém si vybrat, které dny budu trávit v kanceláři. Pokud jde o home-office, před covid to nebylo možné. Stážisté a pracovníci na částečný úvazek nesměli tuto možnost využívat, což nepovažuji za šťastné (například dvouhodinová přestávka mezi přednáškami vám neumožňuje pracovat z fakulty, což je nepohodlné). Během covid etapy se však uvolnily předpisy společnosti o home-office, což by mohlo přinést do budoucna určité změny.

Pomohly vám zkušenosti z Invasys při studiu?

Ano. Dozvěděla jsem se hodně o programování v C++ a také počítačové bezpečnosti. Jedním z mých prvních úkolů v Invasys bylo implementovat protokol přes ethernet připojení, který prohloubil mé chápání počítačových sítí. Zároveň jsem se naučila využívat Wireshark, což se mi hodilo na hodně kurzech. Podobně kontrola kódu zkušenými kolegy pomohla růstu mých programovacích dovedností v C++. Dále jsem se dozvěděla hodně o zabezpečení telefonu, šifrování nebo zabezpečení společností. Všechno uvedené jsem využila v rámci studií počítačové bezpečnosti na FI.

Je ještě něco, co by jsi chtěla říct potenciálním zájemcům z FI?

V Invasys máme skvělou komunitu vývojářů, kteří neváhají pomoci, pokud uvíznete se svým úkolem v pasti. Nebojte se tedy poslat životopis, i když nemáte mnoho pracovních zkušeností, rádi vás provedeme těžkým začátkem. V neposlední řadě můžete občas najít v kanceláři točené pivo, které určitě neladí dobře s předpisy bezpečnosti práce, ale určitě je to další významný faktor, proč se stát součástí našeho týmu.