header


Jsme brněnští vývojáři a naše aplikace už několik let přispívají k modernizaci české a slovenské veřejné správy. Vyvíjíme webové i mobilní aplikace a informační systémy pro ministerstva, kraje, města, univerzity, policii, nadační fondy a další instituce.

Za čím stojíme

Kdo jsme

people

InQool vznikl v roce 2010. Založili ho tři studenti Fakulty informatiky MU – Peťo, Tibor a Matúš. Těm se postupně dařilo získávat čím dál větší zakázky na vývoj software. Díky tomu je nás dnes víc než 65 a rosteme dál. Obýváme velké kanceláře přímo na Moraváku, což s sebou nese řadu výhod. Pracovní den nám zpříjemňují výhledy na zeleň a pozdní odpoledne se nezřídkakdy promění ve spontánní teambuilding na zaplněném náměstí.

Daří se nám udržovat si původního mladistvého ducha – a to i díky tomu, že třetinu z nás tvoří studenti nebo čerství absolventi. Pracujeme v neformálním prostředí, nekomplikujeme si život zbytečnými procesy a administrativou. Je pro nás velmi důležité, aby měl každý dostatek příležitostí pracovat na tom, co ho baví. Když člověk chce, už po pár měsících může dostat velkou odpovědnost a osobnostně i kariérně růst.

Technologie

Webové aplikace a informační systémy vyvíjíme v Javě a Reactu, mobilní aplikace v React Native, weby v PHP.

Jak fungujeme

Spolupráce s FI MU a příležitosti pro studenty

InQool je partnerem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity už od roku 2013. Studentům nabízíme možnost napsat u nás závěrečnou práci nebo absolvovat povinnou stáž. Od podzimu 2019 na fakultě učíme předmět Modern Development of User Interfaces, za který jsme od studentů dostali skvělou známku 1.1.

1. Výuka předmětu Modern Development of User Interfaces

O své znalosti se rádi dělíme, a to nejen mezi sebou navzájem, ale i se začínajícími vývojáři. Mentoring je zkrátka v naší DNA. A protože všichni tři zakladatelé InQoolu vyrostli právě na FI MU, rozhodli jsme se vrátit jí to alespoň částečně zpět. Během podzimního semestru předávají naši seniorní React vývojáři studentům své praktické zkušenosti s vývojem v předmětu Modern Development of User Interfaces (PV247).

2. Vedení bakalářských a diplomových prací

Studentům nabízíme možnost napsat u nás bakalářskou nebo diplomovou práci. Student vždy pracuje na skutečném projektu a jeho kód následně použijeme. Za čas strávený prací na projektu je finančně ohodnocen. Každému studentovi přidělíme mentora, který se mu během psaní práce věnuje a odborně ho vede.

3. Stáže pro bakalářské a magisterské studenty

Studenti u nás mohou absolvovat i povinnou stáž. Ta je vždy placená. Často už po pár týdnech zjistíme, že to mezi námi vzájemně funguje a ze spolupráce na pár měsíců se stane smlouva na několik let.

Reference

Všichni tři zakladatelé InQoolu za sebou mají studium na Fakultě informatiky MU. To se hodně promítá i do našeho složení – máme mezi sebou 16 studentů a mnoho absolventů FI MU.

„Do InQoolu som sa dostal pred niekoľkými rokmi prostredníctvom kariérneho portálu JobCheckIN. A hneď od začiatku som si so svojimi kolegami dobre rozumel. To však nie je jediný dôvod, prečo som využil možnosť napísať tu bakalársku a neskôr aj magisterskú prácu. Bolo to pre mňa ideálne - vzdelával som sa, získaval praktické skúsenosti a zároveň za to dostal zaplatené. Na škole mi najviac pomohli základy programovania a algoritmov, ale aj kurzy zamerané na soft a management skills.“

Peter Tirala Peter Tirala
Java Developer (absolvent FI MUNI)

„Do InQoolu jsem nastoupila ve 4. semestru magisterského studia jako frontend vývojář. Hned od začátku jsem se setkala s vřelým přijetím a kamarádským přístupem a i přes to, že jsem byla stále ještě student a pracovala na částečný úvazek, jsem cítila, že mě ostatní kolegové berou jako plnohodnotného člena týmu. Jako velký benefit práce v InQoolu vnímám možnost absolvování povinné stáže, v rámci které jsem mohla více zabřednout do softwarové analýzy a tvorby dokumentace. Během této stáže zároveň vznikl nápad na téma mé diplomové práce. Velice jsem ocenila, že jsem se diplomkou mohla zabývat přímo v práci v rámci pracovní doby a ne až v mém volném čase. Po dokončení studia jsem se rozhodla přejít na plný úvazek a ve spolupráci s InQoolem i nadále pokračovat.“

Veronika Kudělková Veronika Kudělková
React vývojářka (absolventka FI MUNI)

„O inQoolu jsem se poprvé dozvěděl díky frontendovému předmětu, který firma na fakultě učí. Na předmětu se vyučující zmiňovali, že je inQool šikovným studentům vždy otevřený, tak jsem firmu kontaktoval během SPP a vyšlo to. Na práci v inQoolu nejvíc oceňuju pomoc od seniornějších kolegů, naprostou časovou flexibilitu a možnost dostat se k zajímavým projektům. Nemáme jen jeden hlavní produkt, pracujeme vždy na několika projektech najednou, tak je pořád něco nového.“

Jan Ondruch Jan Ondruch
React vývojář (absolvent FI MUNI)

Jak se k nám přidat?

→ Bakalářky, diplomky, stáže

Rádi mezi sebou uvítáme studenty informatiky a příbuzných oborů. Můžou u nás napsat svou závěrečnou práci, případně si splnit povinnou stáž. Často se poté se studenty domluvíme na pokračování spolupráce ve formě klasického pracovního úvazku.

Témata bakalářských ani diplomových prací dopředu nevypisujeme. Odvíjí se od schopností studenta a směru, kterým by se chtěl vyvíjet. Každý student je u nás vždy součástí týmu a má svého mentora, který mu je k dispozici. Pracuje na reálném projektu a za svou práci je finančně ohodnocen. Dáváme přednost dlouhodobější spolupráci, kdy s námi student na projektu pracuje alespoň šest měsíců před plánovaným termínem odevzdání.

→ Částečný úvazek při studiu

Studenti mají možnost si u nás nejen přivydělat, ale především získat praktické zkušenosti s vývojem. Můžou si “osahat”, jak to chodí v zavedené IT firmě. Díky tomu je pro ně potom studium v mnoha ohledech jednodušší a srozumitelnější.

Na čem si v InQoolu skutečně zakládáme, je flexibilita. Svou pracovní dobu si každý určuje tak, aby se stíhal věnovat práci, škole i svým koníčkům. Home office je samozřejmostí a nepodléhá žádnému složitému schvalování.

Koho hledáme?

Z 80 % vývojáře (Java, React, PHP), z 20 % analytiky, projekťáky, testery. Nabízíme plné i zkrácené úvazky.

Bude se ti u nás líbit, pokud:

Koho kontaktovat?

Zuzana Konečná

Communications & HR
E-mail: konecna@inqool.cz
Phone: +420 725 519 661
konecna

Peter Halmo

Project Manager & Cofounder
E-mail: halmo@inqool.cz
Phone: +420 733 504 080
halmo