header

O společnosti

Společnost Flowmon Networks (Progress) stojí za oceňovaným řešením pro monitorování a analýzu síťového provozu s pokročilými schopnostmi v oblasti detekce provozních, výkonnostních a bezpečnostních problémů - Flowmon. Ten pomáhá firmám a organizacím spravovat a zabezpečit jejich síťovou infrastrukturu a umožňuje IT profesionálům získat zpět kontrolu nad síťovým provozem, zvýšit výkonnost aplikací nebo chránit svěřené systémy před moderními kybernetickými hrozbami, které obchází tradiční bezpečnostní prvky.
Zákazníky řešení Flowmon jsou velké společnosti, poskytovatelé datových služeb, státní organizace i menší a střední firmy po celém světě. Analytická agentura Gartner rozpoznává Flowmon v oblastech NPMD (Network Performance Monitoring & Diagnostics) a NDR (Network Detection & Response). Od listopadu 2021 je společnost Flowmon Networks součástí Progress.

Společnost Progress (Nasdaq: PRGS), která se zaměřuje na podporu podnikání ve světě, který je poháněn technologiemi, pomáhá firmám zrychlovat inovační cykly, zvyšovat dynamiku a urychlovat jejich cestu k úspěchu. Progress jako důvěryhodný poskytovatel špičkových nástrojů pro vývoj, nasazení a správu výkonných podnikových aplikací, pomáhá zákazníkům vyvíjet aplikace a zkušenosti, které potřebují, nasazovat je tam, kde a jak chtějí, a vše bezpečně a spolehlivě spravovat. Stovky tisíc firem, včetně 1700 softwarových společností a 3,5 milionu vývojářů, se při dosahování svých cílů spoléhá na Progress – s důvěrou. Více informací najdete na www.progress.com a můžete nás sledovat na LinkedIn, YouTube, Twitteru, Facebooku a Instagramu.

Lidé Flowmon

Spolupráce s FI MU

Flowmon Networks byl jako spin-off MU a VUT v Brně založen v roce 2007. V současné době zaměstnává v kanceláři v Brně přibližně 100 IT profesionálů. Flowmon Networks je průmyslovým partnerem Fakulty informatiky od roku 2015 v kategorii SME.

Výzkum a vývoj

Flowmon Networks je velmi aktivní ve výzkumu a vývoji inovací vlastního produktového portfolia. MU je klíčový R&D partner, který pomáhá realizaci inovací. R&D projekty reprezentují příležitost pro studenty všech úrovní studia, především v oblasti zpracování závěrečných prací, jako jejich první pracovní zkušenost.

Vybrané společné projekty:

Hlavní oblasti zájmu pro výzkum, vývoj a spolupráci se studenty jsou:

Další oblasti zájmu jsou:

Příležitosti pro studenty

Flowmon Networks program nabízí studentům zapojeným do témat bakalářských závěrečných prací následné zapojení do interim projektu, který může být i částečným pracovním úvazkem spojujícím práci na  magisterské závěrečné práci a denní prací ve společnosti. Po ukončení studia je možné pokračovat na plný úvazek, jako tomu bylo již u 7 studentů, kteří nyní pracují v týmech Flowmon Networks . Pokud hledáte bakalářskou či magisterskou závěrečnou práci, hledejte témata označená klíčovými slovy „Flowmon“ nebo „CSIRT-MU“.

Hlavní znalosti a zkušenosti, které hledáme v Flowmon Networks, jsou z oblasti počítačových sítí (routing, switching, TCP/IP protocol stack, packet analysis), síťové bezpečnosti, OS na bázi Linux a jejich správa, techniky vývoje softwaru a osvědčené postupy se zaměřením na C, C ++ , PHP, Javascript, Python.

V průběhu let mnoho studentů (nyní současných nebo bývalých zaměstnanců Flowmon) významně přispělo k řešení svou prací.

Vybrané bakalářské a diplomové práce

Hlavní technologický ředitel Pavel Minařík je absolventem doktorského studijního programu FI MUNI roku 2013 s diplomovou prací Vytvoření systému pro monitorování síťové bezpečnosti .

Reference

„Flowmon mi pomohl získat mnoho cenných praktických zkušeností během studia díky mé bakalářské práci, tříměsíční stáži a práci na částečný úvazek během mého magisterského studia. Je to už pár let od mého studia a jsem tady pořád šťastný. “

Ondřej Kozák
Vývojář a absolvent

„Hledal jsem téma své bakalářské práce a dozvěděl jsem se o Flowmonovi. Společně jsme přišli se zajímavým tématem a jsem rád, že mi bylo nabídnuto začít pracovat ve společnosti Flowmon a integrovat svou práci do svých produktů. “

Lukáš Gazdík
Experimentální vývojář a student

"Jsem velmi rád, že mám příležitost vstoupit do Flowmon hned po škole a v praxi využít znalosti, které jsem se naučil během mého studia."

Martin Štofko
Linux Network Administrator & Graduate

Jak se k nám přidat?

Pokud máte zájem o spolupráci se společností Flowmon Networks, rádi o tobě uslyšíme.
Spolupráce začíná výběrem a zpracováním disertační práce (bakalářské nebo magisterské), po které může následovat stáž, kde budete moci svou práci implementovat přímo do praxe. Pokud jste úspěšní, rádi vám nabídneme spolupráci na částečný úvazek.

Co od vás očekáváme?

Koho kontaktovat?

Pavel Minařík

VP, Technology
E-mailem: pavel.minarik@progress.com
Telefon: +420 733 713 703
minarik

Martin Holkovič

Experimental Development Team Leader
E-mailem: martin.holkovic@progress.com
holkovic

Hana Valová

People Team
E-mailem: hana.valova@progress.com
Telefon: +420 608 635 561
valova