Mendel Square in Old Town, Brno, where scientists like Gregor Mendel and Scott's colleague from Princeton Kurt Gödel worked

Přednáška Dany Stewarta Scotta: Enumeration Operators, Probability, Type Theory

9. října 2019, 16:30,
refektář Mendelova muzea MU v Augustiniánském opatství na Mendelově náměstí

Videozáznam ze setkání
Fotogalerie na webu Seminar Series

V rámci akce "Týden s laureáty Turingovy ceny" a oslav 25. výročí Fakulty informatiky MU se ve středu 9. října 2019 konala v Mendelově muzeu přednáška Enumeration Operators, Probability, Type Theory, kterou přednesl Dana Stewart Scott, emeritní profesor výpočetní techniky, filozofie a matematické logiky na Carnegie Mellon University.

Raná společná práce prof. Scotta na teorii automatů s Michaelem Rabinem jim vynesla cenu ACM Turing Award v roce 1976, zatímco jeho spolupráce s Christopherem Stracheyem v 70. letech položila základy moderních přístupů k sémantice programovacích jazyků. Pracoval také na teorii množin, teorii modelů, modální logice, topologii a teorii kategorií.

Akce je součástí série Seminar Series přednášek z matematiky, fyziky a počítačových věd.
Donald Knuth, Dana Scott – držitelé Turingovy ceny v Brně - souhrnné informace.

facebooková událost

Celá fotogalerie na webu FI