Outsourcing školního IS

Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) byl oficiálně uveden do provozu 1. března 1999 a od té doby je neustále vyvíjen, inovován a zdokonalován vývojovým týmem Centra výpočetní techniky FI MU.

V počátku se vývoj soustředil zejména na oblast studijní evidence a podporu kreditového systému, na aplikace pro sběr údajů o publikační činnosti, životopisy a katalog předmětů. Dnes už toho náš systém umí mnohem víc, zahrnuje široké spektrum nejrůznějších aplikací a funkcí a je nadále modernizován tak, aby odpovídal požadavkům doby.

Co umí IS MU?

Oceňovaný systém

Roku 2005 získala Masarykova univerzita za IS MU prestižní evropskou cenu EUNIS Elite Award, která je udělována za nejlepší implementaci univerzitních informačních systémů. IS MU se probojoval i mezi finalisty soutěže o cenu ISA Awards 2009 a byl oceněn v kategorii systémů pro zpracování dat. V soutěži jsou každoročně vyhodnocena nejlepší světová řešení v oblasti rozsáhlých počítačových systémů založených na výkonné platformě Intel Itanium a IS MU dosáhl tohoto úspěchu jako první z České republiky.

Aktuálně systém zajišťuje administrativu univerzitního studia, integruje řadu správních a komunikačních služeb, elektronickou podporu výuky a kurzů pro veřejnost, služby pro absolventy, internetové obchodní centrum, repozitář závěrečných prací, publikací nebo dalších dokumentů a elektronickou správu žádostí a úředních úkonů včetně spisové služby a registru smluv.

Meziuniverzitní systémy

Kromě informačního systému provozuje Centrum výpočetní techniky FI MU také meziuniverzitní systémy na odhalování plagiátů – Odevzdej.cz, Theses.cz a Repozitar.cz a systém na ověření pravosti čísla diplomů PravyDiplom.cz.

Masarykova univerzita poskytuje informační systém a systémy na odhalování plagiátů formou outsourcingu také dalším vysokým školám a ostatním institucím, které patří mezi spokojené zákazníky a aktivní uživatele služeb systémů.

Uvažujete o pořízení studijního informačního systému?

Pokud se o našem ISu chcete dozvědět více, navštivte:

Podrobnosti o IS MU

A v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na adrese isext@fi.muni.cz.