Stanovisko děkana Jiřího Barnata k událostem na Filozofické fakultě UK

Vážení kolegové, studenti a přátelé,

s hlubokým zármutkem a nevěřícností jsme přijali zprávu o tragické střelbě, která se dnes odehrála na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V těchto chvílích smutku a šoku se naše myšlenky obrací k vám, pozůstalým, a celé akademické komunitě, která byla touto bolestnou událostí zasažena.

Jménem vedení Fakulty informatiky Masarykovy univerzity vyjadřujeme nejhlubší soustrast všem pozůstalým, přátelům a blízkým obětí. V těchto chvílích je více než kdy jindy důležité, aby solidarita a soudržnost naší akademické rodiny pomohla překonat tuto obrovskou tragédii.

Věříme, že společně najdeme sílu a odvahu čelit následkům této události s důstojností a vzájemnou podporou.

Ve světle této tragédie se rovněž zavazujeme ke krokům, které povedou k posílení bezpečnosti na naší fakultě, abychom podobným událostem předešli.

V této těžké době stojíme při vás.

S upřímnou soustrastí,

Jiří Barnat