Noc vědců poodhalí tajemství FI

Fakulta informatiky se již tradičně připojí k programu Noci vědců, jejímž ústředním tématem je letos TAJEMSTVÍ.

Ve spolupráci s Ústavem výpočetní techniky MU jsme připravili bohatý program pro všechny věkové kategorie:

• Nahlédnete pod roušku kyberhrozeb.
    • Zjistíte, co skrývají textová data.
    • Vyzkoušíte sílu vlastních smyslů při interakci s moderními technologiemi, jako je virtuální realita, Motion Capture, či 3D tisk.
    • Uvidíte, jak se navrhuje, programuje a ovládá elektronika do autonomních vozidel, robotů a také dronů.
    • Zjistíte, jak se detekují neutrony a gama záření v běžném prostředí a v okolí zařízení pracujících s jadernými materiály a na čem spolupracujeme s jadernými vědci.
    • Odhalte, co se v počítači děje s digitálním obrazem a jeho pixely.
    • Ověříte svoje znalosti ze světa IT v kvízu pro malé i velké návštěvníky.
    • Vyzkoušíte si modelování v 3D a následně si svoje digitální dílo i pomalujete.
    • Uvidíte výsledky studentských projektů, včetně toho nejlepšího z Filmového festivalu FI MU.

Noc vědců proběhne v pátek 6. 10. 2023 od 18 hodin.

Více informací najdete na stránkách Noci vědců.

Těšíme se na vás!