Zahraniční studia

Stáž v ESO, Německo

MŠMT vyhlašuje veřejnou výzvu k podávání přihlášek na obsazení 3 míst pro stáže u mezinárodní organizace ESO (Evropská jižní observatoř).

Přihlášky se podávají na obory specifikované ve výzvě, přihlásit se mohou studenti zapsaní v těchto oborech v magisterském nebo doktorském studijním programu na vysoké škole v ČR. Předpokládaný termín nástupu na stáž: září 2022 (po dohodě je možný i říjen 2022). Délka trvání stáže: 6 nebo 12 měsíců (s možností prodloužení maximálně o dalších 12 měsíců).

Místo výkonu stáže: pracoviště ESO v Německu (Garching u Mnichova) nebo v Chile.

Stipendium na úhradu nákladů pobytu je ve výši 2 500 – 3 000 EUR měsíčně (podle vzdělání a zařazení stážisty).

Stáže i výběrové řízení probíhají v angličtině.

Přihlášky se přijímají elektronicky na e-mailové adrese: jan.burianek@msmt.cz do 25. května 2022.