News and events archive

Research & development

 • Title image

  Brno.AI & Czechitas meetup

  13. října 2021 od 19:00 v Czechitas House, Škrobárenská 511/3, Brno, Meetup. Účast je zdarma.

  Brno.AI vás ve spolupráci s Czechitas zve na společný Meetup ve středu 13. října od 19 hod., kde se můžete konečně osobně potkat se členy komunity Brno.AI a Czechitas. Kromě úvodní přednášky Ondřeje Veselého z FlowerChecker bude volná zábava s malým občerstvením a prostor pro networking.

  Dozvíte se, co je dobré o strojovém učení vědět, i když jej (zatím) neprogramujete. Ondřej vám ve svém talku vysvětlí základní principy fungování nejmocnějšího nástroje strojového učení - neuronových sítí. Výklad bude zarámovaný do příběhu založení firmy FlowerChecker, která vyvíjí službu automatického rozpoznávání rostlin pomocí tzv. hlubokého učení. Ukážeme si, jak pestré kompetence může takový vývoj "umělé inteligence" vyžadovat, a že zdaleka nejde jen o schopnost programovat kód.

  Meetup se koná v rámci akce Open Week komunitního vzdělávacího centra CTP Czechitas House od 13. - 16. října. Připraveny jsou čtyři dny plné vědomostí, zábavy a setkávání. Čekají vás ukázky workshopů pro děti i dospělé, zajímavé přednášky pro širokou veřejnost a prohlídky pro všechny zájemce. V sobotu se bude konat Family Day pro celou rodinu.

  K účasti se prosím registrujte skrze formulář

  Web address
  Attachments