Archiv zpráv a událostí

Výzkum a vývoj

 • Obrázek

  Otevřené výzvy TAČR

  Chtěli bychom informovat všechny zájemce, že TAČR má aktuálně otevřené výzvy:

  • TREND (4. veřejnou soutěž PP2 Nováčci) -  jedná se o program MPO, jehož cílem je programu nastartovat vlastní výzkumné a vývojové aktivity u podniků, které doposud nerealizovaly na pravidelné bázi vlastní VaV aktivity ani nákup VaV služeb od výzkumných organizací. Předpokládají se  výsledky s potenciálem pro konkurenceschopnost - nové produkty, výrobní postupy a služby. Deadline tohoto programu je 28. dubna, alokace 180 mil. Kč, max na projekt 15 mil. Kč.
  • Théta  - program pro modernizace energetického sektoru, včetně výzkumu ve veřejném zájmu a energetických strategií, deadline 12. května, alokace 645 mil. Kč.
  • QuantERA - cílem tohoto mezinárodního programu je podpořit výzkumné záměry, které mají potenciál výrazně přispět k rozvoji kvantových technologií v Evropě, deadline 13. května, alokace 500 tis. EUR
  • M-ERA.NET- mezinárodní výzva zaměřená na materiálový výzkum a inovace. Nově podpoří také výzkum pro budoucí technologie baterií v souladu se Zelenou dohodu pro Evropu, deadline 15. června, alokace 2 mil EUR, na projekt max 350 tis. EUR.
  • ERA-MIN - mezinárodní výzva, která je zaměřena na podporu projektů v oblasti neenergetických nezemědělských surovin, deadline 1. dubna, alokace 1 mil EUR. 

  Prosíme zájemce o soutěže TAČR, aby kontaktovali Oddělení podpory výzkumu, projektů a spolupráce s průmyslovými partnery - Ing. Komárkovou.


  Webová adresa
  Přílohy