Výzkum a vývoj

• Aktuálně z výzkumu, projektové podpory a SPP FI MU - duben 2022

Na stránce výzkumu Fakulty informatiky najdete aktuálně vyhlášené výzvy a pořádané semináře. Vybíráme nejdůležitější informace:

GAČR:

• deadline 7. 4. 2022 pro standardní, mezinárodní, juniorské, EXPRO, PIF a LA projekty (GAČR je Lead agentura)
    • podpora ukrajinských vědců a studentů - zapojení do projektů
    • aktuálně otevřené výzvy LA - Lucembursko (28. 4. 2022), Švýcarsko (1. 10. 2022), Německo (průběžně), Rakousko (průběžně), USA (průběžně)
    • pro současné řešitele  Opatření přijatá kvůli COVID-19 pro rok 2022

TAČR

• zveřejněn harmonogram soutěží na rok 2022
    • otevřená výzva M-ERA.NET
    • otevřená výzva 4. veřejné soutěže TAČR Doprava 2020+ - deadline 1. června 2022, 25. dubna webinář k této soutěži
    • očekáváme vyhlášení veřejné soutěže TREND (27. dubna 2022) a programu DELTA 2 (18. května 2022) a THÉTA (1. června 2022)
    MK:

• Vyhlášení 1. veřejné soutěže NAKI III, deadline 28. 4. 2022

MŠMT

Výzva k podání žádostí o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na vznik center vědecké excelence Dioscuri na webu MŠMT / Max-Planck-Gesellschaft / Portál MU (uzávěrka 25. 7. 2022), Informační dokument RMU

EU

• Zveřejněny první návrhy pracovních programů HORIZONT EVROPA pro roky 2023-2024 (zatím pro klastr 1 Zdraví, klastr 3 bezpečnost, klastr 4 Digitalizace a MSCA)
    • uzávěrka ERC - Advanced Grants (28. 4. 2022)
    • MSCA PF 2022- předpokládané datum otevření výzvy je 13. 4. 2022. RMU nabízí supervisorům i kandidátům několik seminářů a workshopů. Bližší informace k jednotlivým akcím zde  (sekce: "Připravované semináře"). Registrace na jednotlivé akce je nutná.
    • MSCA DN 2022předpokládané datum otevření výzvy je 3. 5. 2022.
    • aktuální výzvy na stránce HEU - např. ERC, MSCA, Klastr 1 (Zdraví), Klastr 3 (Civilní bezpečnost pro společnost), Digital Europe atd.
    • Hop On Facility  - oficiálně vyhlášené způsobilé projekty - průběžně doplňováno.
    • materiál RMU - Horizont Evropa: Příprava a podání návrhu projektu
    • MU má schválen Plán genderové rovnosti/ Masaryk University Gender Equality Plan (GEP)

Významné přednášky:

• 21. 4. 2022 - udělení čestného doktorátu Prof. R. J.  Andersonovi v oboru Informatika - aula Právnické fakulty, 10,00 hod
    • 3. 5. 2022 - přednáška v rámci profesorského řízení Stanislava Živného

SPP - Sdružení průmyslových partnerů
    - Den s průmyslovými partnery, který se bude konat prezenčně 19. 5. 2022

SVOČ:

• Vedli jste nedávno či vedete práci šikovné studentky či studenta?
      Pak prosím zvažte doporučení zaslání jejich práce (chystaná či dokončená
      bakalářská práce, či připravovaná práce diplomová) do soutěže SVOČ 2022:

Stačí, aby student(ka) do 24. 4. 2022 projevil(a) emailem zájem na adresy
      proděkanů FI MU pro vědu a propagaci (uvést soutěžní sekci, název a
      abstrakt práce), a do konce dubna pak práci přihlásil(a).
      Fakulta účastníkům uhradí cestovní náklady do Bratislavy;
      stravu a ubytování hradí pořadatel. Ty, kteří
      se umístí odměníme stipendiem a zveřejníme na webu