Druhý Den otevřených dveří na FI naplnil fakultu až po strop

Jaký byl prosincový Den otevřených dveří na Fakultě informatiky MU? Doslova našlapaný – a to jak počtem hostů, tak programovou nabídkou.

Více než tři stovky zájemců o studium na FI, včetně jejich rodinných příslušníků a přátel, zavítalo v pondělí 18. prosince 2023 na náš druhý Den otevřených dveří. Po celouniverzitním Open Day a listopadovém Dni otevřených dveří tak měli další příležitost přesvědčit se, zda právě informatika a FI jsou tou správnou volbou pro jejich budoucnost.

Program tradičně zahájil děkan Jiří Barnat svojí přednáškou o možnostech studia. Následoval pohled ze studentské perspektivy – tentokrát očima Ondry Hrdličky, studenta programu Programování a vývoj aplikací, který se zaměřil na praktické stránky života na FI a osobní tipy a doporučení. Nově jsme zařadili debatu uchazečů se studujícími všech čtyř bakalářských programů, která otevřela témata jako:

• dostupnost studentského bydlení;
    • flexibilita v sestavování rozvrhu;
    • varianty studijních plánů;
    • možnost změny studijního programu;
    • přátelskost a tolerance fakultního prostředí;
    • možnost začleňování studujících se specifickými potřebami;
    ...a mnoho dalších.

Velký úspěch měl i dotaz na počty opravných termínů během studia a kreativní kombinatoriku studujících při jejich uplatňování.

Uchazeče jsme seznámili s novinkou v podobě dvou pokusů při Testech studijních předpokladů, stejně tak jako širokým spektrem možností, jak se na FI dostat bez přijímaček

Exkurze přinesla desítku stanovišť našich výzkumných týmů, průmyslového partnera Seacomp, Spolek přátel severské zvěře nebo nabídku zahraničních výjezdů Do světa s FI MUNI. Zájemce jsme také díky AI přenesli do světa FI v Minecraftu. Na odchodu si pak každý mohl odnést dáreček.

Děkujeme všem, kdo přišli, stejně jako našim kolegům, kolegyním i studentskému ambasadorskému týmu za pomoc!

Těšíme se na další Den otevřených dveří, v pátek 26. 1. 2024 od 13 hodin, kdy nabídneme program pro Bc. i NMgr. uchazeče, včetně setkání s průmyslovými partnery FI.

Přejeme všem úspěšný rok 2024!

Autorka: Marta Vrlová, Oddělení vnějších vztahů a spolupráce s partnery, FI MU