Archiv zpráv a událostí

Z fakulty

 • Obrázek

  Národní finále Kybersoutěže se blíží. Na přípravách se podílí i FI MU

  Kybersoutěž je soutěž v kybernetické bezpečnosti pro studenty všech stupňů škol od 9 do 25 let. Její národní finále se uskuteční 20. 5. 2021 a bude doplněno živým vysíláním z finálového studia (od 7:45 do 17:00 hod.), které bude zahrnovat reportáže z on-line finále, osvětově-odborné diskuse, interview s odborníky, workshopy s autory soutěžních úloh a další program. 

  Link na živý stream 20. 5. 2021

  Záštitu nad akcí převzala také Masarykova univerzita a mezi partnery je Kybernetický polygon (KYPO), který nabízí unikátní prostředí pro trénink boje s bezpečnostními hrozbami. KYPO je součástí Fakulty informatiky MU. Členem přípravného a soutěžního výboru Kybersoutěže je Jan Vykopal, absolvent FI MU, který na fakultě působí jako odborný asistent v centru CERIT.

  Kyberbezpečnost patří ke stěžejním studijním a vědeckým disciplínám na Fakultě informatiky. Působí zde výzkumné laboratoře CRoCs a KypoLab, které se specializují na kryptografii a kyberbezpečnost. Student FI MU Andrej Tomčí byl součástí bronzového českého týmu na největším světovém cvičení kybernetické bezpečnosti Locked Shields.

  Od roku 2020 nabízí fakulta uchazečům nový profesní studijní bakalářský program Kyberbezpečnost, který bude v průběhu finálového programu (od 14:27 hod.) představen formou krátké videoprezentace

  Webová adresa
  Přílohy