Představujeme NMgr. program: Řízení softwarových systémů a služeb

Hledáte mix teoretických, technologických znalostí, managementu, práva, soft-skills a výbavu na rozjezd podnikání? Chcete se velice rychle umět zorientovat v daném odvětví a poskytnout službu nebo produkt včetně řízení souvisejících procesů? Chcete patřit mezi nejlépe finančně ohodnocené absolventy na trhu práce?

Studijní program Řízení softwarových systémů a služeb vám umožní průnik znalostí z více oborů, které jsou relevantní při řízení vývoje softwarových systémů a služeb i řízení v oblasti bezpečnosti. Základním prvkem studia je pečlivě vybraná a specifikovaná pracovní stáž ve firmě o rozsahu 600 hodin, po léta opakovaně oceňovaná zaměstnavateli i studenty. Vybírat můžete ze tří zaměření na řízení - kyberbezpečnosti, vývoje služeb nebo vývoje softwarových systémů.

Kromě rozvíjení odborných informatických dovedností získaných v bakalářském studiu je obsah navazujícího studia rozšířen o další dimenze, jako jsou teorie a praxe řízení týmů, projektů a procesů, komunikace, soft-skills a znalosti podstatné pro fungování v ekonomických vztazích – základy marketingu, práva a dalších, což se zejména (ale nejen) týká specializace vývoje služeb. Studium kyberbezpečnosti zohledňuje aspekty přesahu počítačového zpracování dat mimo pevně definované systémové perimetry (např. s dopadem na kritické infrastruktury), čímž umožňuje specifický víceoborový překryv technických, společenských a právních hledisek v této oblasti.

Čím se můžete zabývat? Například Vladimír Alfery ve své práci (https://is.muni.cz/th/i42j6/) řešil vývoj systému pro automatickou detekci zpožděných letů, dopad na itineráře cestujících a nasazení této aplikace do reálného provozu.

Přihlášky na FI MU podávejte do 30. 4. 2020 na bit.ly/SSME_fimuni