Informatika je perspektivní obor

Informatika je parádní obor nejen proto, že se o vás zaměstnavatelé poperou a čeká vás (víc než) slušný plat.
Informatika je příjemná nejen proto, že pracovní dobu budete mít volnou a pracovat budete pěkně v kanceláři nebo přímo u sebe doma.
Informatika je to, co teď hýbe světem.

Průmysl 4.0

Vzpomínáte, o čem byly první tři průmyslové revoluce? Teď žijete tu čtvrtou! Když byl Průmysl 4.0 v roce 2011 představen, předpokládalo se, že opakující jednoduché činnosti předáme strojům.
Dnes už ale stroje (nebo spíš software) zvládají mnohem více: dokáží se učit. Mnohem rychleji než lidé. A dokáží tvořit.
Jedna umělá inteligence se v řádu hodin naučila hrát a vyhrávat japonskou hru GO. Jiná po shlédnutí filmu vytvořila rekonstrukci filmu Blade Runner (1982). A jiná zase zkouší pomoct GRRM dopsat šestý díl Písně ledu a ohně.

Co bude umět ta vaše?

Informační společnost

Žijeme v informační společnosti. Informace jsou hlavní komodita. Není takový problém je získat, jako je umět zpracovat a přetavit v něco užitečného. Bez technologií, které nám s tím pomohou, se nehneme.

Na FI vám ukážeme, jak informaticky myslet, jak s informacemi pracovat, jak být flexibilní a přizpůsobit se nové době. Jak se propojit s odborníky z jiných oborů, tvořit software, který zachraňuje životy, i právní rámec, ve kterém jej používat.
Jakou moc mají informace a jak i vy můžete měnit svět.