translated by Google

Stránka přeložená strojově pro lepší dosažitelnost obsahu tazateli užívajícími češtinu.

Umístění

Brno

je druhým největším městem v České republice a prvním na Moravě. Jedná se o významné univerzitní centrum Evropy - je zde jedenáct vysokých škol.
Masarykova univerzita byla založena v roce 1919. Je druhou největší a druhou nejstarší univerzitou v České republice s devíti fakultami - Právnická fakulta, Lékařská fakulta, Přírodovědecká fakulta, Filozofická fakulta, Pedagogická fakulta, Ekonomicko-správní fakulta, Fakulta sociálních studií, Fakulta sportovních studií a také Fakulta informatiky - dějiště 14. středoevropské olympiády v informatice.
Brno leží v povodí řeky Svratky a Svitavy. Řeka Svratka je hlavní zásobou Jezero Kninické přehrady , oblíbená rekreační oblast. Brno je významným turistickým centrem s mnoha historickými památkami Stará radnice , „Zelný trh“ (Trh ovoce a zeleniny) a jeho barokní kašna Parnas , Reduta - nejstarší divadelní budova ve střední Evropě, barokní krypta pod Františkánský klášter , kostel sv. Katedrála sv. Petra a Pavla na vrchu Petrov, druhé brněnské dominantě - historické Hrad Špilberk , Vila Tugendhat (zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO).

Jihomoravský kraj

Brno se nachází v nádherné přírodě jižní Moravy, obklopené dřevěnými kopci, Drahany a Českomoravskou vrchovinou a jihomoravskou nížinou. Najdete zde mnoho historických hradů a zámků, kostelů, krasových jeskyní apod.

Fakulta informatiky

na Masarykově univerzitě byla založena v roce 1994 a je vůbec první specializovanou fakultou svého druhu v České republice. Od skromného začátku dvaceti akademických pracovníků a méně než čtyřiceti studentů se fakulta rychle rozrostla. Dnes, s více než 1900 studenty, fakulta nabízí širokou škálu studijních programů na tříleté bakalářské, dvouleté magisterské a tříleté doktorské úrovni. Bakalářské studijní programy nabízejí základní úroveň vysokoškolského studia v oboru Informatika. Magisterské studijní programy nabízejí druhý stupeň vysokoškolského studia.