• Přednáška Open source Red Hat vs. Google

Když dva dělají totéž, není to totéž.

Na přednášce se podíváme na to, jak probíhá open source vývoj na příkladu Fedory a podpory komunity Googlem.

Probereme životní cyklus projektů a distribuce, základy licencování, správu projektu a pomocné nástroje a základní pravidla vývoje otevřeného software - architektura, modularita, knihovny. Zmíníme se i o tom, co umožňuje distribuce Fedora pro vývojáře a jak je vývoj open source podporován v Google, vč. aktivit pro studenty typu Summer of Code, a tyto přístupy porovnáme.

Setkáte se s Radkem Vokálem (Engingeering manager Red Hat Czech) a Jindrou Novým (jeden z prvních zaměstnanců Red Hat Czech a upstream vývojář RPM), za Google komunitu bude mluvit Janek Wagner.

Přednáška se koná ve čtvrtek 6. 5. od 18.15 hod. v A107.

Vstup volný, registrace nutná na tomto formuláři.

PS: Zájemcům o vzdělávání doporučujeme Jankovu přednášku Škola 2.0 beta od 16.40 v rámci Bloku expertů na FF v učebně D22.