• Prezident republiky podepsal jmenovací dekrety nových profesorů Fakulty informatiky MU

Prezident Miloš Zeman podepsal jmenovací dekrety mj. nových profesorů FI MU Jiřího Barnata a Jiřího Sochora.

Vědecký zájem Jiřího Barnata je především ve formální verifikaci a efektivním testování paralelních programů. V současnosti působí na Katedře teorie programování FI a je rovněž proděkanem pro studijní programy a statutární zástupce děkana. Jiří Sochor se vědecky zabývá především počítačovou grafikou a geometrií, zejména geometrickou analýzou proteinových struktur. V současnosti působí na Katedře počítačové grafiky a designu FI.

Prezident podepsal dekrety celkem 55 nových profesorů vysokých škol, které jim předá ministryně školství Kateřina Valachová. Mělo by se tak stát 19. 12. 2016 v pražském Karolinu.

S použitím zdroje ČTK.