Zahraniční studia

• Stipendia Nadace Krskových

Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových poskytuje českým studentům stipendia na jeden rok magisterského studia na deseti nejlepších světových univerzitách: Harvard, Oxford, Cambridge, Princeton, California Institute of Technology, Columbia University, UC Berkeley, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology, The University of Chicago. Nadační fond Krskových odporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie. Stipendium je zásadně poskytováno na jeden rok magisterského studia. Podávat přihlášky mohou studenti během celého roku.
    Podmínkou udělení stipendia je potvrzení o přijetí k magisterskému studiu některé z výše uvedených škol. Součástí přihlášky je:
    • Životopis studenta v českém jazyce s informacemi o jeho dosavadním studiu a praxi.
    • Informace o škole, na kterou je uchazeč přijat.
    • Esej (3600 znaků) v českém jazyce popisující proč chce uchazeč jít studovat danou školu, co od toho očekává a co chce dělat po skončení.
    • Prokázání, že majetkové poměry uchazeče a jeho rodiny neumožňují financování studia (př. kopie daňového přiznání)
    • Potvrzení o tom, že student žádal o stipendium na vybrané škole, ale nebylo mu uděleno (nebo mu bylo poskytnuto pouze částečně).