Zahraniční studia

Stipendia DAAD, Německo

Německá akademická výměnná služba (DAAD) nabízí stipendia pro studenty magisterských i doktorských programů k pobytům na státních VŠ v Německu dle vlastního výběru.

Stipendia v délce 10 až 24 měsíců jsou určena absolventům bakalářských programů, stipendium je možné využít buď k absolvování celého magisterského studia na německé VŠ, nebo k realizaci ročního studijního pobytu.

Stipendia pro absolventy magisterský programů a doktorské studenty  je možné využít k ročnímu výzkumnému pobytu v rámci doktorského studia (7 až 12 měsíců) nebo k realizaci doktorátu pod dvojím vedením (cotutelle).

Přehled nabídky naleznete zde, podrobné informace jsou k dispozici na stránkách DAAD: roční pobyty, doktorát pod dvojím vedením. Přihlášky se podávají přes online portál DAAD.

Termín pro podání přihlášek: 15. listopadu 2022