Zahraniční studia

Gap Year ve Francii

Program EDUC Gap Year otevírá magisterským studentům MU jedinečnou možnost rozšířit si vzdělání a studovat až dva semestry odlišný obor na Université Rennes 1 a Université Paris Nanterre.

EDUC Gap Year lze začít v podzimním semestru nebo jarním semestru akademického roku 2022/2023. V případě, že se rozhodnete vyjet na dva semestry, můžete buďto strávit oba semestry na jedné univerzitě, nebo na každé univerzitě jeden semestr (uveďte to do přihlášky).

Program je přístupný jen pro studenty magisterského stupně.

Studenti vybraní na pobyt mohou získat finanční grant až 900 EUR/měsíc  (maximálně po dobu 10 měsíců). Vedle toho studenti mohou obdržet i finanční podporu pokrývající cestovní náklady až do výše 300 EUR (v případě jednoho semestru) nebo až do výše 600 EUR (v případě dvou semestrů).

Přihlášky se podávají do 21. dubna 2022, skrze online přihlášku dostupnou v IS OIS

5. dubna proběhne informační schůzka pro zájemce o studium ve Francii v rámci GY.