Zahraniční studia

Mezinárodní smlouvy - studium v Albánii, Bulharsku, Gruzii, Lotyšsku, Mongolsku, Rumunsku

Albánie nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 18 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 6500 Kč měsíčně, resp. 6700 Kč měsíčně pro studenty DSP.

Bulharsko nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 6500 Kč měsíčně, resp. 6700 Kč měsíčně pro studenty DSP.

Gruzie nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Dále nabízí v celkovém rozsahu 2 stipendijních měsíců výzkumné a přednáškové pobyty pro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. Stipendium pro účastníky všech druhů pobytů je ve výši 800 gruzínských lari měsíčně.

Lotyšsko poskytuje stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 30 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–10 měsíců. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 500 eur měsíčně, resp. 670 eur měsíčně pro studenty DSP.

Mongolsko nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 20 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP a MSP v délce 2–9 měsíců a stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 20 stipendijních měsíců pro studenty DSP v délce 2–9 měsíců.

Rumunsko nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 7700 Kč měsíčně, resp. 8000 Kč měsíčně pro studenty DSP.

Zájemci se přihlašují v termínu 31. prosince 2020 do 12:00 zasláním požadovaných dokumentů do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).