Zahraniční studia

• Letní jazykové školy programu AKTION v roce 2007

Program AKTION bude podporovat v r. 2007 letní kurzy:

• pro studenty humanitních oborů v Českých Budějovicích 1. - 21. 7. 2007, pro pokročilé a germanisty
    • pro studenty nehumanitních oborů v Liberci 8. - 28. 7. 2007, pro středě pokročilé až pokročilé
    • pro studenty ekonomických a humanitních oborů v Poděbradech 8. - 28. 7. 2007, pro středně pokročilé

Letní školy jsou bilaterální 3týdenní jazykové kurzy pořádané v ČR, kde se stejně početná skupina českých a rakouských studentů učí paralelně v dopoledních hodinách jazyk druhé země (vyučují čeští a rakouští lektoři) a odpoledne a o víkendech jsou pořádány přednášky zajímavých osobností, volitelné semináře, 3 - 4 exkurze, promítání filmů, diskuse apod., a to v obou jazycích.
    O stipendium se mohou ucházet studenti českých VŠ ve věku 20 - 35 let se středně pokročilou a vyšší znalostí němčiny. Přednost bude dána studentům, kteří se ještě žádného LK nezúčastnili. Vybraní účastníci platí účastnický poplatek ve výši 2.000 Kč.
    Termín pro podání žádosti je do 15. dubna 2007 u jednotlivých pořadatelských univerzit.