Bakalářské a magisterské studium

• PA054 Formální modely v systémové biologii a PA183 Projekt ze systémové biologie vypsány (jaro 2011)

V rámci projektu inovace studijního oboru bioinformatika jsou pro semestr jaro 2011 vypsány předměty nového směru aplikované informatiky zaměřené na oblast komplexních systémů, umožňující seznámení s moderním mezioborovým tématem výpočetní systémové biologie. Předměty nabízí rozšíření uplatnitelnosti teoretických i praktických základů informatiky. Předměty jsou otevřeny pro studenty všech oborů, fakult i stupňů studia.

PA054 Formální modely v systémové biologii

Předmět umožňuje vhled do problematiky informatického uchopení živých procesů a ukazuje jak lze informatické metody adaptovat pro jejich analýzu. Průběh kurzu bude přizpůsoben odbornosti zapsaných studentů, pro zájemce o hlubší pochopení některého z probíraných témat je doporučen současný zápis předmětu PA183.

PA183 Projekt ze systémové biologie

Cílem předmětu je poskytnout hlubší pochopení problematiky aplikace informatických metod v oblasti biologie a biotechnologie. Studenti pracují na zvoleném tématu, jehož řešení je v průběhu semestru postupně konzultováno a v závěru prezentováno formou workshopu.