Spolupráce FI MU s průmyslem

Red Hat: Studentská stáž (internship) - výběrové řízení již v pátek 27. 1. 2012

Red Hat vypisuje výběrové řízení na následující pozice určené pro všechny studenty informatiky, kteří se nebojí jít do toho:
    • Intern-Development Engineering (Pouzivane jazyky: C / Python / Ruby / Ruby on Rails / Perl)
    • Intern-Quality Assurance Engineering (Puzivane jazyky: Python / Bash / Perl)
    • Intern-JBoss Quality Assurance Engineering (Puzivane jazyky: Java)
    • Intern-JBoss Engineering (Puzivane jazyky: Java)
    • Intern-Kernel Development Engineering (Pouzivane jazyky: C)

Co taková stáž obnáší? Kromě nenahraditelných zkušeností přímo "od zdrojáku", také:
    • pracovní nasazení ideálně 15-20 hodin týdně, od poloviny února do konce června 2012
    • možnost spolupráci prodloužit v dalším akademickém roce
    • příležitost přejít rovnou na poloviční či částečný úvazek

Zaujala Tě některá z pozic i podmínky stáže? Pokud ano, pozorně si přečti detailní informace o průběhu výběrového řízení níže a přijď v Tebou vybraný termín (20.1., 23.1., 24.1. či 27. 1. - viz níže) k nám na Purkyňovu 99. Též, prosím, vlož svůj životopis v Aj do našeho systému
    (https://careers.redhat.com/ext/detail?redhat7534 - nelekej se neodpovídající pozice, nejde o chybu linku, pouze o výjimečnost pozic, které Ti nabízíme ;).

V případě závažných dotazů kontaktuj Jirku Foltu na jfolta@redhat.com . Jinak prostě přijď a uvidíš.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

Výběrové řízení má 2 základní části:
    • 1) Písemný test, který ověří Tvé technické znalosti psanou formou, testy jsou typově 2, jeden je pro JBoss a druhý pro ostatní kandidáty. JBoss test obsahuje obecné příklady, které ověří Tvou znalost jazyka Java a některých konrétních technologií. Druhý test obsahuje 3 základní části: Znalosti OS Linux, QA a developer test. Pokud máš větší zájem o vývoj, bude pro Tebe prioritou developer test (napsaný v Tebou preferovaném jazyce), pokud máš zájem o QA, priotitou bude QA test. Na žádný z testů neni potřeba žádná speciální příprava, oba jsou postaveny velmi obecne a snaží se ověřit Tvé celkové znalosti. Při zadávání testu prosím o označení, o jaký test máš zájem (JBoss / ne-JBoss).

Termíny psaných testů jsou aktuálně:
      - pátek, 27. 1. 2012 v 9.00

Není potřeba se předem hlásit na jeden z termínů, stačí když se v jednom z nich dostavíš do naší kanceláře (Purkyňova 99), ideálně prosím 5 minut předem, ať můžeme začít na čas. Úspěšné kandidáty, kteří projdou tímto testem pozveme na

• 2) Osobní pohovor s technickým týmem.
      Tyto pohovory se budou organizovat individuálně v dalších 1-2 týdnech.

• 3) Nástup bude potom možný od 13.2.2012, pokud neuspěješ v tomto kole, je možné se výběrového řízení zúčastnit v dalším běhu na jaře.