Předmětové aktuality Mgr.

• VV063 Hygiena práce s počítačem - jaro 2009

Předmět je vypisován i v semestru jaro 2009.

Nový předmět od podzimu 2008
    VV063 HYGIENA PRÁCE S POČÍTAČEM, Mgr.Irena Daňková, Ph.D., Lékařská fakulta, Ústav preventivního lékařství
    Limit 28 studentů

Předmět je zaměřen na získání základních znalostí v oblasti ergonomie počítačového pracoviště a práce s počítačem. Posluchači jsou seznámeni s prevencí a korekcí zdravotních obtíží vznikajících při dlouhodobém užívání počítače a ovládají základní kompenzační techniky a cvičení. Úspěšným absolvováním posluchači získají následující kompetence: rozumí základním principům ergonomie počítačového pracoviště a používají je v praxi; umí zhodnotit základní podmínky pracovního prostředí, ve kterém se uskutečňuje práce s kancelářskou technikou se zvláštním zřetelem na práci sPC a dovedou formulovat opatření na jejich optimalizaci. Zvládají praktickou korekci fyzické statické zátěže pohybového systému při sedavé práci.