Doktorské studium

• Erasmus+ krátkodobé doktorské mobility – praktické stáže 2024/2025

Přihlašování do programu Erasmus+ krátkodobé doktorské mobility (praktické stáže) pro akademický rok 2024/25 bylo otevřeno 1. dubna. Zájemci o pobyt v podzimním a jarním semestru se mohou hlásit do konce května 2024.

Výběrové řízení je vypsáno na semestry podzim 2024 a jaro 2025. Stáže mohou začínat od 1. 9. 2024, končit pak musí nejpozději 31. 8. 2025. Přihlášky je možné podávat do 31. 5. 2024.

Podmínkou realizace mobility je délka fyzické aktivity v rozmezí 5 až 30 dní.

Povinnou součástí přihlášky je třístranně potvrzený Learning Agreement for Traineeships. Ten musí obsahovat pracovní plán stáže potvrzený odpovědným zástupcem hostující zahraniční instituce a katedrou MU (garantem stáže). Další součástí přihlášky je motivační dopis. Přihláška je posuzována tříčlennou komisí složenou z koordinátorů pro mezinárodní programy CZS.

Kritéria výběrového řízení pro finanční podporu jsou:
    - splnění podmínek pro realizaci praktické stáže
    - správně vyplněný Learning Agreement for Traineeships
    - motivační dopis
    - ročník studia studenta
    - délka mobility
    - předchozí zahraniční pobyty realizované v programech, které spravuje  CZS
    - formální stránka přihlášky

Přihlášku naleznete pod tímto odkazem: isois.muni.cz/cs/outgoing-application/application/

Podrobné podmínky účasti jsou dostupné na webu Centra zahraniční spolupráce MU: czs.muni.cz/cs/student-mu/prakticke-staze/erasmus-kratkodobe-phd-pobyty#podminky-ucasti.

Původní zpráva na Vývěsce v IS.