Nacházíte se na stránkách CB soutěže CB Maraton 48h (CBM48) Matese Brno. Jedná se o 0.ročník, proto prosím o určitou shovívavost. Zároveň ale doufám, že se hlavní záměr povede a u soutěže se budete bavit. Soutěž je pokus o vytvoření soutěžního prostoru, kromě klasických portejblistů, pro různé typy mobilních stanic (auto, kolo, pěší) a pro kombinaci vysílání z různých míst (portejbl+doma, auto+portejbl, atd.) tak, aby soutěžící věnující snahu i taktické přípravě ohledně přesunů nebo kombinaci vysílacích stanovišť mohli počítat s lepším výsledkem (taky, aby když bude pršet, jste mohli soutěžit z domu :-)). Zároveň je soutěž plně kompatibilní s vysíláním do jiných soutěží, např. česká CB liga, slovenská SPL nebo soutěží Kopce Martina Kbely. Doufám, že pravidelní soutěžící v těhto soutěžích se zapojí nebo prostě pošlou deník a pomůžou mi spropagovat a doladit soutěž tak, aby se mohl konat i 1.ročník. Hlavním problémem pro potenciální závodníky se zdá být složitost pravidel. Soutěž ale můžete absolvovat i poměrně jednoduchým způsobem, pokud se omezíte na malý počet soutěžních režimů, klidně může být i jeden, pokud máte dobré QTH a velkou anténu :-). Těším se, že si zasoutěží i pěšáci s ručkami, že vytáhnou do boje CB rytíři s magnetkami a rozzvučí se nám na pár dnů i opakovače. Přečtěte si taky seznam často kladených otázek FAQ.

V kostce: Bude se hodnotit počet spojení, budou kontrolky platné každých 6 hodin, koeficienty za režim vysílání (pěšky, za pohybu, kopec, daleká cizina) a navštívené lokátory, kterými se budou (přes redukci na velký počet) počty spojení násobit.

Jak se zapojit:

  1. Přečtěte si propozice (inspirací pro tvorbu propozic byly ze začátku propozice Matese FM z jeho soutěže Podzimní éter 33, tímto mu děkuji a jeho soutěž vřele doporučuji).

  2. Přihlašte se zatím buď e-mailem nebo SMS/telefonicky, sdělte volačku nebo název expedice a zda se považujete za CZ nebo SK soutěžícího (typicky podle domácího QTH) případně dalekou cizinu (podle místa vysílání), bude Vám přidělena soutěžní volačka ke kontrole v seznamu přihlášených. Další údaje dle propozic jsou nutné pro start, ale můžou být doplněny později (třeba start a cíl). Trasu podle uvážení budete moci zveřejnit zde zasláním popisu na mail organizátora (posílejte podobné údaje jako vidíte u kontrolních stanic, plán trasy se bude zobrazovat pro každou expedici zvlášť stejným způsobem).

  3. Sledujte tento prostor. Jedná se o novou soutěž, takže je možné, že se vyskytnou malé změny nebo doplnění propozic na poslední chvíli. Budu to omezovat spíš na lepší specifikaci než změny. Případné nutné změny proběhnou nejpozději 5.10.2019.

Poznámka: doporučuji počkat s plánováním trasy do doby než budou známy kontrolní stanice (cca 2.9.). Přihlašovat se ale můžete hned, určitá viditelnost do budoucnosti pomůže i organizátorovi. U plánů tras ke zveřejnění došlým v den soutěže nebo později pravděpodobně nebudu schopen zajistit jejich zveřejnění. Trasu můžete nechat i utajenou nebo použít běžné kanály pro oznamování portejblů. Kromě výše uvedených odkazů na CZ a SK weby i cbpmr.cz nebo OSCB portál a Apachovou mapu.

Ať Vám to lítá!!

Mates Brno (CL-27, SK-816)