Jak jsme uvedli v úvodní sekci, komunikační médium modelujeme jako posloupnost několika buněk, které mohou být spolehlivé nebo nespolehlivé (ztrácející zprávy).
Každou buňku média modelujeme jako neomezený bufer pro zprávy dvojího typu (s bitem 0 a s bitem 1). Pro specifikaci spolehlivé buňky vytvoříme nové okno editoru sítě pomocí položky New menu Net. Editací jména v dialogovém okně nazveme novou síť SafeCell. Přidáme do ní jediné rozhraní pojmenované SafeCellDef s porty , , a .
Pomocí kliknutí pravým tlačítkem myši nad tímto rozhraním se zobrazí příruční menu. V něm vybereme položku Create/Edit subsystem process. Zobrazí se textový editor, v němž popíšeme chování spolehlivé buňky v CCS (v syntaxi CWB-NC [], viz obrázek ). CCS specifikaci lze pomocí tlačítka Import načíst z textového souboru. Textový editor uzavřeme tlačítkem Close.
Figure: Specifikace procesu spolehlivé buňky (obrázek zmenšen, nejsou zobrazena tlačítka)
Analogicky vytvoříme novou síť definující nespolehlivou buňku média, kterou nazveme FaultyCell. Její CCS popis je zobrazen na obrázku .
Figure: Specifikace procesu nespolehlivé buňky
Obě komunikační média specifikujeme jako složení několika buněk, z nichž některé jsou nespolehlivé a některé spolehlivé. Vrátíme se k oknu sítě ABP výběrem příslušné položky z menu Window. Z příručního menu vyvolaného pro rozhraní DataMedium vybereme položku Create/Edit subsystem net. Tím se vytvoří nové okno pro editaci podsítě odpovídajícího jména.
V něm definujeme síť DataMedium podle obrázku . Při editaci jmen rozhraní a portů využijeme nabídky zobrazené kliknutím na šipku v editovacím poli příslušného dialogového okna. Před přidáváním portů k rozhraní podsystémů buněk lze funkcí Connect subsystem příslušného příručního menu napojit síť definující odpovídající buňku média. Tím se v nabídce jmen přidávaných portů objeví jména portů příslušné buňky. Analogickým způsobem specifikujeme systém AckMedium.
Figure: Specifikace komunikačního média